• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Kada/ na koliko RS vi mjenjate uloške zračnog fileter? Kupio sam rabljeni traktor 4506 i ne znam kad ga je netko promijenio. Na unutrašnjem malom filteru još su naljepnice na njemačkom! Gdje ima kvalitetnih za kupiti?
 

jole098

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
6
Evo ovako,malorpije upalio traktor i izvukao mjerac,ne do kraja samo da nestoji čvrsto i mjerač stoji na mjestu,što znači da nema pritiska zraka.
Tako sam ustanovio da karike nepuštaju i da ulje izbacuje radilica :D
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Pravim oko 550 rs godišnje, ulje, filter goriva i ulja mijenjam svake godine,zračne svake druge godine. I nekoliko puta godišnje ga ispirim kompresorom. :)
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
bravo MUHA baš tako,koliko se sjećam bio je to 558 sa stvarno lošim motorom taj je dimil na odušak čim si ga upalil,lokalni švercer ga se nikako nije mogao riješiti pa je spojio odušak na auspuh, on veli da ga bu prodal samo ako naleti kakva budala,,,,,i prodao ga je
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
dali mi netko moze reci za ceg je rucica na torpedo 4806 iza sica

Ako je kao na 75 ona mala rucica na sredini iza sedista to je da je malo podignes i okrenes za 180 stepeni i hidraulik ne dize na vecu visinu od kardana
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ja sam koristio ovo leto dok sam radio sa balirkom jer sam tako jednom sjebo kardan dok nisam znao da ima ovu stvarcicu :D:
 
T

torpedo4806

Guest
da nedavno sam uzeo torpeda a nisam znao za cega sluzi,sad sam procitao u komenterima da je granicnik za hidraulik da nedize vise od visine kardana,Hvala na pomoci...
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Koliko brzina ima sinhroniziranih torpedo 7506 adrijatic 1992 godiste.. jel samo 3 i 4 ili sve 4?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Može imati sve, a može imati nijednu sinhroniziranu.
Ovisi kaj te dopalo
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
4006,4506,7506-promjer klipa 100mm i hod klipa 120mm sve isto znam kad smo uzimali,jer smo imali sve i jednog od ovih navedenih torpeda i na sve i jednom je rađena generalna
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Mjenjac mi je 56.10 ,sinkronizirane sve 4 brzine, da li ima netko sliku iz radionickog prirucnika od tog mjenjaca da mi ovdje to posalje. Speru ima ali su sve izvadili i zavarili onestiftove ,a kompletna nova spera ( djelovi za nju vilica i sve ono sstalo sta treba da se spera slozi ) kosta 1900 kuna.....
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Koji bi bio razlog da na ispuhu motora f3l912 na jednoj glavi ima ulja toliko da se sliva po motoru a na druge dvije suho ko barut?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,992
Možda na čepu koji čepi rupu šarafa sa kojim se steže glava, a ujedno tuda prolazi i usis i ispuh propušta ulje prema ispuhu
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
moram registrirati torpedo 75,,,neam nikakve papire pa navodno trebam u javnog biljeznika sa dva svjedoka,,zanima me koje sve karakteristike traktora mi trebaju za upis u prometnu
 

Najnoviji postovi

Na vrh