• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

car1

Novi član
Tu od
3 Lip 2013
Poruka
8
oliver

hvala na odgovuru.
inače Torpeda sam kupio prije nekoliko mjeseci te nisam imao dosada iskustva sa torpedom , zato i pitam za pucanje poluosovine,(čitam na forumu ).
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
...............
......
Torpedo TD45
iskreno neznam na što misliš, vidio sam TD 75 adriatic (brzi mjenjač) koji je "gurao" prednje kotače jer su od speciala bili zupčanici u ukapčalici, to se riješi zamjenom zupčanika sa odogavarajućima.
Kad je sve ispravno i kad se želi prednji pogon isključiti u vožnji, naravno prvo treba vratiti ručicu, zatim naglo oduzimanje gasa i prednji pogon je isključen, tako je kod mene.

Sinkronizirana ukapčalica, vidi u katalogu dijelova, zupčanici stalno u zahvatu a prijenos snage i momenta prenosi se lamelama.

prijatelju kada od 96god nije pukla polu osovina neće ni sada,,nediraj ništa i vozi kao što si vozio i do sada,,do pucanja poluosovine dolazi kada se na tvrdom mota ako je uključena špera,i normalno ako ga siliš i puštaš naglo kvačilo,,imali smo 4 torpeda i nikada nam se nije tako nešto desilo,,S traktorom treba znati raditi, veći mu je problem veće gume kada ljudi stave nego to malo utega na zadnjim kotačima..nisu ovi iz tvornice ludi,

Ja se slažem.
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
imaš utege naprijed,,skini akumulator i ako me sjećanje dobro služi ispod akumulatora ima lim njega izvadi i u kolijevci imaju 2 utega,,trebo bih ih bar imati,ak neko nije izvadio,,6006 i 6206 imaju s tim problema njima nije dobro pogođen omjer između motora i mjenjača,tj motor je pre jak za taj mjenjač i deferencijal, iako smo imali takav to nam se nije desilo a imao je vitlo na sebi i više je bio u šumi neg kod kuće tak da sve ovisi kako ko rukuje sa strojem, dok recimo kolega stalno šarafa po 62ojci oko mjenjača i deferencijala i nikada se nemože pouzdati u njega,
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
MUHA znaš li možda za neki 4506 ili 4806 da je dobar s kabinom širokom do konačne cijene oko 3300 ili dobar imt 542 s kabinom 84-85 god baviš se s popravcima mnoge znaš u dušu ,,,,ovo kaj gledam po oglasnicima ljepi ko novi dok dojdem ko da nije taj traktor ..zamolba ak znaš kaj dobrog a v cijeni javi na pp .idu te kobasice ....
 

mursanic

Član
Tu od
1 Lis 2008
Poruka
723
PA NALETAVAM i još malo pa ga trečinu bum zavozil ,tak ga nafale ko da je još v najlonu kad napravim par 100 km onda veli jeee pa ni novi dojde mo da spuknem auspuh i da ga zatučem,,,zato i pitam tebe jer stim se baviš pa ak znaš javiš mi ..
 

jole098

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
6
Pozdrav dečki.
Ovako imam TD 7506 special sa prednjim pogonom.
Nemam nikakvih problema,bar mss da nemam.
Jučer došao susjed i onako bezveze izvuče mjerač ulja dok traktor radi i baca ulje iz motora,sad znam da je na autu motor pri kraju kad baca na mjerač jer karike propuštaju i kompresija mora negdje izbiti,ali na traktoru smo mjenjali karike tako da mi to stvarno čudno.
Dali netko ima iskustva s tim ili je imao slican problem?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Baca i moj na merac i na cep gde mu se sipa ulje i tako radi vec treca godina od kad sam ga uzeo.
 

jole098

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
6
Moj stvarno na čep ni kapljice ali eto na mjerač baca,a kao što sam rekao nove karike su stavljene.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Koje ulje?
Koliko RH je u motoru?
Kolika je razina ulja u motoru?
Izlaze li kapljice ulja solo ili pod tlakom (koliko "puše")?
Koliko RH ima motor?
Kad ste mijenjali karike (prije koliko RH, te dali samo uljne ili i kompresione)?
 

jole098

Novi član
Tu od
23 Velj 2014
Poruka
6
Ulje super 5,od mjenjanja karika nekih cca 600rh.
Mjenjane su i uljnje i kompresione.
Baca uvijek isto bez obzira bio jaki gas ili u leru.
I onako više kao da proljeva u taktovima,nezz kako da ti objasnim.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Inercijski let kapljica ulja s radilice.

Izraženije kod ulja koja imaju veći kinematički viskozitet što je poželjno, osobito u zrakom hlađenom dizel motoru radnog stroja.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Odakle da ja znam u kakvom je stanju motor tvog traktora.

Pitao sam dali kroz otvor mjerača ulja lete samo kapljice ili su iste popraćene značajnijom količinom zraka pod tlakom (kao što sam rekao, "puše" li kroz otvor mjerača ulja). Također što je s druge strane, na odušku motora ili ti iberlauf-u. Nadalje, odakle da znam da je zamjena karika bila riješenje, možda ste samo pogoršali stvar. U kakvom su stanju cilindri, zašto su uopće zamijenjene karike, preventivno ili korektivno te u kakvom su stanju bile stare karike. Kako ste podesili kompresioni prostor.... razumiješ? Da ne pišem dalje, nadam se da si shvatio, da najbolje ti znaš dali je tvoj motor "u redu".

Ono s inercijskim letom kapljica kroz otvor mjerača ulja je sasvim moguća i realna situacija kod Torpeda, ukoliko nije popraćena značajnim protokom mase zraka pod tlakom, pri čemu je u motoru ulje većeg viskoziteta. Dakle, može biti do toga ali i ne mora.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Moj baca sitne kapi ulja i na cep i na merac, karike mu ja nisam radio tako da bog zna kad su radjene, mozda i nikad :p
 

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
Vidio sam da je na nekim motorima iberlauf spojen na usis zraka pa me zanima da li bi bilo negativni posljedica da to napravim na Torpedu?
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
to su budaleštine,,ako motor puši na odušak zna se šta je radit a ne spajat nazad nešto što je motor već izbacio,
 

fićona

Član
Tu od
29 Kol 2010
Poruka
512
pa tak na motorima novijih generacija,i na svakom autu ti je iberlauf spojen na usis motora :icon_biggrin:
 

oliver

Član
Tu od
5 Sij 2014
Poruka
406
znam,,ovdje je riječ o traktoru,,jer poznam par osoba koje su na taj način pokušale prikriti loš motor,,jedan je čak spajao na auspuh, MF158 ja na tvome mjestu nebi ništa dirao,motoru to vjerovatno nebi škodilo,al što nešto prepravljati ako je tvornički napravito da izlazi vani
 

Najnoviji postovi

Na vrh