• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

MF158

Član
Tu od
30 Pro 2011
Poruka
235
sorry al ovo i nije neki mastor bar što se štelanja kompresije tiče. Ima puno boljih bržih i jednostavnijih načina...

Da li ti misliš na način da se provjerava kroz otvor od dizne?
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Dal je netko skidao volan na traktoru meni ima lufta na centralnom bolcnu ali kad dignem prednji kraj na dizalicu i micem tockove lijevo-desno melje ni nesto u samom volanu gore i bude piljevine od aluminija(tako mi djeluje) ,dal ima gore nekakav lezaj pa da je on otiso?Pokuso sam cijevastim kljucem osarafit maticu pa da skinem volan al prije cu nesto strgat nego ju osarafit kolko je zapekla.?TD4806
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Izlupaj čekičem i probaj okastim ili gedorom sa tvrim nastavkom, cjevasti ti je slab, samo se pitam kak buš volan izvadil ako je i on zapekel.
Trebaš budeš najvjerojatnije radapciger za izvaditi kolo volana
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Netko je ranije spomenuo dizne i elemente pa da pitam upućenije:
BOSC H DLLA 28 S 656 i 943 (939) piše na dizni
0 433 271 322-824
DLLA 28 S 656
Made in Turky piše na kutiji.

Jel to odgovara za moj 4506 ili za neki drugi TD ili ?
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Nema tog motora koji ne propusta u karter, zato i postoji iberlauf tj odusak samo sto se na nekom to bolje vidi isto je i na auspuhu nekom se vidi da dimi a nekom ne, problem je kad dodje do točke ulje tocim naftu kontroliram.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jutros kupim uloske dizni za TD48, majstor zamijeni, nasteluje, presteluje ventile, upalili i radi uzasno. Nikako cisto ne radi, prekida, kao kad zraka ima, ono preskace. Probo ga, malo bolje vuce u brdo ali opet nije to to, dimi crno :S Dizne je kaze na 175 (po meni neprecizno stelovo), ventile na 0.15.
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
citam cijelo jutro , dosao tek do 40te strane

nekaj mozgam, pa da pitam ljude s iskustvom,
posto torpedo ima zracno hlađenje,
jel smeta registracijska tablica zakucana na prednji dio haube iznad svjetala?

mislim, jel smanjuje dotok zraka turbini... ili kaj vec....
 

snupy

Član
Tu od
7 Pro 2008
Poruka
423
A kaj to tebe zanima ? :icon_scratch:
Ima on turbinu koja vuče zrak tako da ne ovisi samo o prednjim otvorima , mada nije dobro zatvarat .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Ako ima kabinu radije unutra stavi.
Ako baš mora biti na mrežici složi distancere i odmakni ju malo od iste
 

kec-m

Član
Tu od
6 Ožu 2011
Poruka
465
Reg. tablica na vozilu koje ima jednu tablicu , mora biti na stražnjem kraju vozila barem u Hrvatskoj .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Neka nje napred pa nek ju izdaleka gledaju. kad je otraga čim te vide daju ti da ližeš.
Za tehnički otraga, a za kasnije napred pod šajbu .... Ja još čul nisam da je neko platil kaznu za registriran traktor koji ima na krivom mjestu istaknutu tablicu
 

josix

Aktivni član
Tu od
8 Stu 2010
Poruka
1,168
A kaj to tebe zanima ? :icon_scratch:
Ima on turbinu koja vuče zrak tako da ne ovisi samo o prednjim otvorima , mada nije dobro zatvarat .

hm... ne bum ti jos rekal... al zanima me s razlogom :eek::


da, tako i motocikli imaju otraga,
ali kako Muha kaze, bolje da je napred da te iz daleka vidi
da je traktor registriran... a ne da zaustavlja da provjeri jel registriran,
pa usput te malo jos izdusi kolko to ima drva u prikolici i tako to... :(angel):

kum na torpedu ima na blatobranu otraga... jos stoji...
ja imam otraga na vrhu kabine, ne smeta za voznju u rikverc,
al sam se par puta zveknul s glavom kad sam nisanil traktor na rudu od prikolice...

a sad sam tu na forumu vidio da je netko okacio tablicu na torpeda naprijed na haubu, na otvore, pa me zanimalo jel to steti hladjenju... ipak je to zracno hladjenje... a i da je vodeno, opet bi smetalo po mom misljenju, vidio da i na fergije tak neki nakace naprijed, taman ispred hladnjaka....
 

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,387
a cuj.. :(angel):
bacim pogled tu i tamo pa se na svasta naleti.. :icon_thumright:
 

Najnoviji postovi

Na vrh