• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Moj 533 ide i više od 45 :(rofl):
Naravno kad ga pustim u leru niz brdo :icon_axe:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
...Taj motor itekako može dati više snage i okretnog momenta. Jednostavno snaga i o. moment uz podrazumijevanje da se ne mijenjaju mehaničke karakteristike motora, ovisi o količini goriva te broju okretaja motora. Izuzev toga zadiranjem u konstrukciju, ali to sad nije tema, također je moguće povećanje spomenutih parametara...
Govorimo o serijskom motoru, a ne o preradama.
Može svakako dati malo više, no kak dugo i s koliko dima? Ako se taj motor vrti 2500 da bi dal punu snagu, onda zaključujem da mu je to negdje pri kraju.
Za Torpedov motor pitanje je po kojem je standardu deklarirana snaga: po nekom je 69, a po drugom može biti i neka druga. Postavi krivulju snage, pa da vidimo gdje nastaje razlika.

Zanimljivo, pa kak niti jedan drugi traktor s 912 motorom nema više od 69 ks?
76 ks imaju tek s 913 motorom.
Ovo su ti podaci za:
Carraro Agri Up 70 (F4L912): Mmax: 230Nm@1600rpm, Pnom: 51kW (69ks)@2300rpm
Carraro Agri Up 80 (F4L913): Mmax: 260Nm@1600rpm, Pnom: 56kW (76ks)@2350rpm

Dakle, malo mi je nevjerojatno da kopija može biti bolja od originala.

Videl sam Torpedov motor tipa 912, 4 cilindra, koji daje 100ks. Ak si na toga mislil, onda si u pravu, no nije montiran na 75-tici.
 
Posljednje uređivanje:

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
To kaj piše v knjižici možeš objesiti mačku o rep!

I meni piše da napred imam 9.5-24 gume na 565, a nema prednju vuču, 7.50-16 su napred :)

drugo je za gume koje se mjenjaju kak tko ima ,a motor bi trebal bit stalno isti il ako se stavlja drugi onda se upisuje snaga drugog
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Ma jok, na tehničkom nisu skužili da je u 540 Fiatov motor, uveli su ga kao klasičan imt 540, tak da opet koji kilowat manje i manja je registracija :)
 

IMT555

Član
Tu od
11 Srp 2013
Poruka
824
@ŠANANA kolko bi htel za svoj 540 sa fiat motorom, mislim na realnu cijenu takvog traktora?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Šanana, pa iste su snage obični i Fiat 540. I nije granica na tak maloj snazi ;)
 

MilanZetor

Iskusan lik
Tu od
7 Lis 2011
Poruka
6,270
Koliko znam kolega je pisao po forumu da mu je taj 540 sa Fiatovim motorom snage nekih 50,55 ks
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Koliko god je da je, ali je jači od običnog rakovičinog motora i naravno izdržljiviji.

Iz tog motora se sigurno da izvuči preko 50 ks da se pumpa i dize preštelaju, kaj i namjeravam dati napraviti kod generalke.

IMT555, taj se traktor nebude prodaval, vjerojatno nikad.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,219
Nije važno koliko ks već koliko Nm ima.
S okretajima ("konjima") buš samo dobil veću brzinu, ali ne i više momenta (snage) na kardanu.
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Trebam pomoć od vas iskusnih.
Zanima koliko dode popravak instalacije na Torpedu 7506 97 god. Dal je to komplicirano ili je jednostavno kao na imt. Da si mogu to sam složit, ili ipak treba električar koji je upoznat s time?
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
ako moras pitati takvo pitanje,najbolje je da odvezes traktor elektricaru i mirno spavas. :)
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,735
Nije važno koliko ks već koliko Nm ima.
S okretajima ("konjima") buš samo dobil veću brzinu, ali ne i više momenta (snage) na kardanu.

E to je upravo ono kaj mi i treba, znači brzina, jer taj traktor apsolutno ne radi nikakve teže poslove, a spor je! Kaj se tiće kardana, za balirku, špricu, cjepač drva, prekretač, skupljač i takve slične radnje ima snage na pretek.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Muha,

jesi možda rastavljal kad ventil na slici?

2rhpuzn.jpg
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pozdrav torpedasi.Vidim da ima poznavaoca ovih masina pa bih postavio par pitanja.Dakle,drug ima D4006 i dimi mu na odusak,a po njegovoj prici nema izrazenu potrosnu ulja pa nas zanima koliko je to ozbiljan problem?Takodje nas zanima da li bi se zamenom karika mogao resiti taj problem i da li uopste nesto i da radi povodom toga.Traktor inace pali i fino radi,valjda ima i dobru snagu mada nemamo sa kim da ga uporedimo,ali sve u svemu nema nekih problema.Osim kao sto rekoh taj dim i sto po malo troskari ulje.
 

Najnoviji postovi

Na vrh