• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ništa strašno, svaki torpedo dimi na iberlauf, ipak je on vazdusar, veća radna temperatura.
 

AcA OPEL

Aktivni član
Tu od
25 Ruj 2012
Poruka
550
Pa nas to i cudi sto neko kaze da svaki dimi,a neko kaze da ne treba da dimi.Ja sam gledao jedan 45 i on nije dimio.Mada mene cudi sto drug tvrdi da mu je potrosnja ulja minimalna pa mi nije jasno odakle onda dim na odusak.On razmislja ako treba nesto da se odradi da ga sad odradi i da bude miran da ga ne bi zeznuo u sred sezone.Ako ima jos neko misljenje ili savet bio bih zahvalan.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Nece ga zeznuti sigurno, moj 75 dimi od kad sam ga kupio i troskari ulje pa ide bez ikakvih problema evo vec 3-4 godine.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
Pozdrav torpedasi.Vidim da ima poznavaoca ovih masina pa bih postavio par pitanja.Dakle,drug ima D4006 i dimi mu na odusak,a po njegovoj prici nema izrazenu potrosnu ulja pa nas zanima koliko je to ozbiljan problem?Takodje nas zanima da li bi se zamenom karika mogao resiti taj problem i da li uopste nesto i da radi povodom toga.Traktor inace pali i fino radi,valjda ima i dobru snagu mada nemamo sa kim da ga uporedimo,ali sve u svemu nema nekih problema.Osim kao sto rekoh taj dim i sto po malo troskari ulje.
Ne zamarajte se s tim, to bu tak dimuckalo još dugo. Nebu vas iznevjeril, taj motor je skoro neuništiv.
Kad počne ulje trošiti onda imate par godina na raspolaganju da skupljate pinku za generalku, a dotle samo gasss


kako da onaj feder na cijevi podizaca skupim i dal mogu cijelu cijev izvuc vani

Složiš si klješta, pazi da ne oštetiš cjev jer si onda xxxxx
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
kako slozit takva klijesta jel ima neko sliku ili slicno,i da uspijem stisnut oprugu kako izvadit cijev jel se cijev izvlaci prema gore ili dole
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,622
A nemam slike, a ni klješta više nemogu nači :icon_scratch::icon_scratch:
Na patenterice zavariš nekaj da možeš ugurati u oprugu, stisneš, podigneš donju stranu cjevi i izvadiš van.

 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Moze i ovako u situaciji kad nema alata.Treba malo spretnosti al ide bez problema.Znaci skines klackalice,podizace ventila.Cijevi se vade kad stisnes oprugu.Malo gurnes prema dole i nastranu ih izvuces.Moras raditi pazljivo jer su prilicno tanke i mekane.
dsc08742.jpg

i05061.jpg
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,554
Lici mi na srpska posla. Kod njih dosta ljudi preradjuje i doradjuje td.
Slicno kao i ovo

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=2oPlnx2ee8g[/YT]

Ovako izgleda zanimljivo. Jos ako je malo ubrzan pa da opravdava naljepnicu.
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,203
Marko355- i meni! Samo da je kabina malo oblija...

NEWHOLLAND-u pravu si,iz Srbije je... Danas sam našao još dvije slike...


image url


images

Šteta što nema slika iz unutrašnjosti,baš me zanima kako su to izveli... Javila su se dva lika koji su ga navodno vozili,i kažu da je kabina komforna,i super odrađena...
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
na deutzu 4006 na lijevom zadnjem kotacu kad je nagnut na lijevu stranu pusta ulje iz dobosa(kočnica) vjerovatno je negdje semernig popustio da li je to problem promjenit
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,107
Kako za koga.Skines polusovinu.Rasijeces osiguravajucu cahuru lezaja i svuces.Svuces lezaj sa kucistem .U kucistu je semering.Cahura ide nova,semering i vjerovatno lezaj.Lijeva se lako skida.Za desnu moras ukljuciti speru i fiksirati papucu.Inace spade kandza spere pa je moras namjestati.Nova cahura ide na vruce.
i04068-kopija.jpg
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Moze i ovako u situaciji kad nema alata.Treba malo spretnosti al ide bez problema.Znaci skines klackalice,podizace ventila.Cijevi se vade kad stisnes oprugu.Malo gurnes prema dole i nastranu ih izvuces.Moras raditi pazljivo jer su prilicno tanke i mekane.
dsc08742.jpg

i05061.jpg

jel je mijenjo ko te cijevcice koliko otprilike kostaju,ja sam svoje uspio smotat i sad mi baca ulje
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel neko iz Bosne zna gdje se ima za kupiti rastojne podloske za mjenjac Torpeda (malog)? Tri dana trazimo ali bezuspjesno..
 

Najnoviji postovi

Na vrh