• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Ta hidraulika ne trpi dugo teske terete, najbolje je rasteretiti je sa pomocnim cilindrima da se smanji radni pritisak i da se smanji grijanje, cim se pocne grijati ulje gumice stradaju, opeces se na crijeva koliko toplo bude.. Ja sam stalno mijenjao gumice na razvodniku cim pocne budalasati hidraulika, ali to kratko potraje, ubrzo pocne cupkati i propadati.Ako nece uopste da dize, onda provjeri na razvodniku saraf (kljuc 17) , odvrnes ga i ispod imas oprugicu i ventil, zeger klijestima (vanjskim) najlakse izvadis taj ventil i ocistis ga iglom i produvas kompresorom..
 

TD48A

Novi član
Tu od
27 Svi 2016
Poruka
9
Provjerit ću to na razvodniku sutra, hvala ti na savjetu.

Ne ide mi u glavu zašto filter na povratu stvara takve probleme, ali valjda će se i to riješiti jedan dan :)
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,233
Isperi sustav i makni povratni filter. Nikaj mu nebu, a ti budeš znal jel fiter pravi uzrok ili nije.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,632
Jednom prilikom je meni zbog toga kaj je bil maknut povratni filter eksplodiral poklopac na dodatnom razvodniku.
Onda sam znal čemu služi (kaj zatvara i otvara) onaj plastični ventil ispod filtera ali sam zaboravil. Moral bi malo u čitulju pogledati da se podsjetim.

Ja sumnjam na grešku u kojem od ventila u razvodniku ili kojoj gumici u njemu.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Evo malo iz TX 75 A i TX 80 A pošto su ti traktori jako rijetki na internetu

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=MCZ1DlBd5kw[/YT]

[YT]https://www.youtube.com/watch?v=kVyk8U_6Lpw[/YT]
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
TX80, još je svoj, a od prvog dana tko ga je god u ruke uzeo, tražio je granice, vadio dušu, jer je uvijek nudio i za razliku od popularnih strojeva drugih proizvođača, bio drugačiji. Šteta ugašenog projekta.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
To su strojčine, da imam para istog trena bi ga kupil, nebitno jel je 75 ili 80
 

swlroby

Novi član
Tu od
19 Svi 2013
Poruka
25
pozdrav svima......zna li netko gdje bi se mogla kupiti koljevka za torpedo ili deutz 4006 ???...njuskalo 0 bodova
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
drustvo jel zna neko jel motor f4l912/3 (torpedo 75) na strani od zamasnjaka kompatibilan sa mtorom tam f4l413...negdi je jednom bilo da je takav motor ugradjen na 75icu...ali ne znam je li to ide glatko ili ide medjuploca...?
Moglo bi to bit kopatibilno...iako 413 je veci u svakom smjeru...ali ono zvono se da skinut...mozda pasu vide zvona sa 912?!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
540
Pozdrav svima,

razmišljam o ugradnji zračnog grijanja kabine. Ovaj prvi na slici mi je jasno kako radi, ali kako radi i što je ovaj drugi sistem na slijedećoj slici (to je od TX mi se čini). Ima te li kakvo grijanje kabine na vašim Torpedima i kakva su vam iskustva s njima?
Hvala.
 

Prilozi

  • grijanje Torpedo.jpg
    grijanje Torpedo.jpg
    22.7 KB · Pregleda: 90
  • grijanje Torpedo-euro.jpg
    grijanje Torpedo-euro.jpg
    25 KB · Pregleda: 93

KUBA125

Član
Tu od
27 Stu 2016
Poruka
236
Ja u svom Torpedu imam preko ljeta grijanje od mjenjača, odlično radi i nikad mi do sad nisu noge ozeble.

I ja mislim da TX ima webasto.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
540
Ja u svom Torpedu imam preko ljeta grijanje od mjenjača, odlično radi i nikad mi do sad nisu noge ozeble.

I ja mislim da TX ima webasto.

Ok, to sam sad naučio za TX :icon_winkle: Za nas ostale koji nemamo TX, kako da zagijemo kabinu?
 

jd4755

Dobro znana faca
Tu od
27 Lis 2007
Poruka
1,430
Tx kao i Rx ima grijanje preko ulja motora,ima mali kiler iza ventilatora kroz koji prolazi ulje iz motora.Obični torpedo 75 ima usmjerivače toplog zraka koji se zagrijava oko cilindara.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
Ne moze biti veca, gdje ce stat ispod haube. Vise gasa bolje puse :)
Sve u svemu to je opet bolje grijanje na takvim kabinama nego nikakvo.
 

domo1984

Dobro znana faca
Tu od
22 Srp 2014
Poruka
558
Ma vidio sam na par generatora deutz-torpedo motora di imaju odvod toplog zraka i tamo di to puse van u zimi milina.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
540
Cure i dečki, ima li netko onda tu limenu kutiju viška da je odkupim? :biggrin:
Ili da mi barem skicira mjere pa ću probati napraviti sam.
 
Posljednje uređivanje:

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
:) tesko da ce ti ko to moci skicirati ,probaj pitati u trgovini Rasic u Djakovu
 

Najnoviji postovi

Na vrh