• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
À jel ima ulja u glavi volana i i kakvom su ti stanju iznutrice u istome (ležajevi, puž) i moj je bio težak dok se nije sve unutra rasulo. Sad je namontirana servo glava od mercedesa i nema brige.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Ulja ima, onaj vijak za štelovanje je stegnut do kraja, kad podignem prednji trap na dizalicu i okrećem volan osjeti se da malo prede zubčanici.
 
Posljednje uređivanje:

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Bendelja koji broj je tvoj Torpedo i dali je obican ili hidraulicni volan daj malo vise pojasni sta si to radio sa glavom od mercedesa? ja imam torpeda 4806c obican volan i gore je prednji utovarivac pa me sve zivo zanima kako da olaksam volan.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
4006 švabo glava volana se ugrađuje na mjesto ove stare i stane ispod rezervara a napre je pumpa sa onim svojim malim rezervarčićem iznad. Najveći cirkus je napraviti nosač glave i da to sve bude u nekakvom centru. Cijev volana je od mercedesa isto sa otpada samo ju moraš skratiti i na nju ide original mekani volan ne onaj plastični. Ja kupio u masivi u Bj. Imaš sa većom i manjom rupom tako da staro kolo nije pasalo pošto ide manja manja rupa. U slučaju da ti ode hidraulika ostaje ti klasican volan jer ovaj ima i puž. Trema se sjeći i gurajuća ruka da ti sve to paše. Idealno za mene jer ja se vozikam po šumi i nema dolje nikakvih cilindara crijeva i sl. Kad stignem poslikam pa stavim slike. Nije nikakva znanost samo puno zajebancije i pripasivanja. Glava je vila na otpadu 70 kn pumpa oko 100 kolo volana oko 90 crijeva za pijaču staro željezo od kuće i to ti je računica.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Hvala na korisnim imformacijama moracu se upustiti u taj projekt jer je starom sve teze raditi sa torpedom.
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Ne bi slikam pa postavim samo slabo ceš vidjeti jer ima i kabinu. Slikam pa postavim ti si povećaj slike.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Poslikati cu jos sinak mi ga naparkirao bez veze a ne palicka mi ga se
20170516_102818.jpg 20170516_102743.jpg 20170516_102657.jpg 20170516_102653.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Kopiraš rupe na starom volanu na pločevinu (mislim da su 4) i onda navariš na to ploču koja drži glavu volana idu dvije rupe. Crijeva sam stavio preko motora fa ulaze u kabinu sa desne strane jer ih ovdje nisam htio gurati kraj dimnjaka bilo bi im malo vruće. Sve u svemu malo kovačije i siran izdatak na otpadu i eto prave stvari. Preporod poslije ugradnje i da ima puno veću mogućnost zakretanja volana.
20170516_102548.jpg 20170516_102618.jpg 20170516_102626.jpg

Volan
20170516_120437.jpg
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Å tore 502

Član
Tu od
15 Stu 2011
Poruka
536
Super, sviđa mi se rješenje. Ovo mi se čini sve od Mercedesa? Ja imam 60-ku, u globalu sve isto samo malo duža crijeva.

Hvala još jednom. Do zime valjda skupim materijal pa će se kemijati. :(nod):
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Sve ti je samo pripasivanje bilo bi ljepše da sam napravio metalne lajtunge cijevi za hidrauliku ali jebat ga ove au bile za pijaču i gotove za pola sata. I nosač za pumpu su pripašeš bum ti slikno možda sutra kad ga operem jer je zelenko bio u šumi išli smo po plin...

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Dobar za svoje godine. Ne znam zašto sve slike izokrene kad se pošalju uopće ne stoje kako su slikane. Je....m ti taj tapatalk.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
E prijatelji problem. Zelenko neće
uključiti kardan rušće kao vrag,ugasi uključi kardan i sve radi, ali ubija me to kad cijepam sa kalačem. Kod svake hrpice se dopeljaj sve prisloži i omda ugasi

Htio sam reći da ga vjerojatno trebam prekoliti ili kako već tko kaže da mu pogledam u kvačilo jakva su vam iskustva u tome?
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Moze se prestelovati kvacilo i kroz otvor ispod traktora.

Poslano sa mog Picasso koristeći Tapatalk
 

Bendelja

Član
Tu od
19 Pro 2014
Poruka
153
Ma treba se prekoliti izgleda da su otišli federi na lameli a i tko zna u kakvom stanju su capice a i čuje se druk ležaj.

Poslano sa mog SM-A510F koristeći Tapatalk
 

Driver

Član
Tu od
26 Srp 2013
Poruka
396
Onda bolje prekoli, meni se cuo druk lezaj i ja sam tako terao dok nisu kuglice ispale i ja jos teram i kad mi je polomio uva na korpi sta drze capice doso sam pameti :)
 

Najnoviji postovi

Na vrh