• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

F

farmerLuka

Guest
Niko nije reko da su ludi oni sto imaju TD a sta su radili cestari,kombinati,i šumarije radili s TD vukli prikolice kad zakači dvije to mu je bilo naj veće opterećenje i nemoj nikad usporedjivat TD i DEUTZ to je razlika velika Znam ja dobro sta je TD imo sam 2 i dosta radio s njima i s jos dosta TD od malog 45 od 90 i nebi ga vise nikad pozelio poslje rada s njim budes za bolnicu ono kvacilo tad cijeli dan stišćes dobijes upalu misića na nozi i ja kad sa svojih 190cm visine i 95kg tezine sjednem u njega nemam kud s nogama i one sve prepreke dok sjednes vrata sto stalno te lupaju u ledja volan sto moras preskakat i onaj njegov štedljivi ljeni,mrtvi,tromi, motor mi je prisjeo sa svojom potrosnjom šta vrijedi sto malo trosi kad neide nikako ko krepan konj sve u svem ja ga vise nikad necu pozelit ni nikom drugom.samo kad se sjetim TD-a i onog njegovog iritantnog zvuka motora sto se davi i kad vidi brdo samo počme dr...dr...dr...dr...dr. i gotov krepaje padne mi mrak na oči.
 
B

Bobo

Guest
farmerLuka kaže:
Niko nije reko da su ludi oni sto imaju TD a sta su radili cestari,kombinati,i šumarije radili s TD vukli prikolice kad zakači dvije to mu je bilo naj veće opterećenje i nemoj nikad usporedjivat TD i DEUTZ to je razlika velika Znam ja dobro sta je TD imo sam 2 i dosta radio s njima i s jos dosta TD od malog 45 od 90 i nebi ga vise nikad pozelio poslje rada s njim budes za bolnicu ono kvacilo tad cijeli dan stišćes dobijes upalu misića na nozi i ja kad sa svojih 190cm visine i 95kg tezine sjednem u njega nemam kud s nogama i one sve prepreke dok sjednes vrata sto stalno te lupaju u ledja volan sto moras preskakat i onaj njegov štedljivi ljeni,mrtvi,tromi, motor mi je prisjeo sa svojom potrosnjom šta vrijedi sto malo trosi kad neide nikako ko krepan konj sve u svem ja ga vise nikad necu pozelit ni nikom drugom.samo kad se sjetim TD-a i onog njegovog iritantnog zvuka motora sto se davi i kad vidi brdo samo počme dr...dr...dr...dr...dr. i gotov krepaje padne mi mrak na oči.


MOJ COVJEK!!!
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Torpedo ima tvrdi kvačilo ? Hm, moje je meko kao putar. Nisi ti vozil Zetora 6911 ili Ursusa 360, i neznam koji IMT ima mekanije kvačilo od Torpeda. Naravno Torpeda koji je održavan, podmazivan i servisiran, a ne da se kolje svaki dan i goni ko vrag svoju mater a ne održava. A što se tiče ovog da gubi snagu, to nije istina. Da gubi snagu, ako je filter zraka star 5 godina i ima prst prašine na njemu od tanjuranja i oranja i sveg posla. Ja imam 198 cm i 110 kg pa sjedim komotno u svom TD45. dok u IMT-u 533,539,542,549... nemam mjesta za noge, nego se polomim dok sjednem i udaram koljenima koliko je skučen prostor. Jbg, ima nas različitih. Ti si iznio svoje mišljenje, ja svoje, nemoj se ljutit.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Imao sam Deutz-a 7207 i DX-a još uvijek imam, u motoru i svemu nema nikakve razlike, tvoj vjerojatno nije bio ispravan.
 
F

farmerLuka

Guest
Nas TORPEDO 75 ponos i dika nase kuce bi je nov kupljen 89g a 45 je bila stara 3g kad smo je kupili mali 45 je jos kokiko toliko bio jos i dobar traktor ali 75 nas razočaro ne samo nas nego puno puno ljudi kad jedan stari i drljavi IMT 558 i 560 bolje oru,tanjuraju,vuku spremač,od novog novcijatog TORPEDA 75 znaci traktor nov koji je pun snage i jači 15-stak ks od 10-15g starijeg IMT-a koji leti po njivi naspram TD-a onda nema vise price, pa onda šta je bolje IMT ili TORPEDO
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Tu kod nas jedan ore sa 3x14, tako da svatko zna svoje, čak je skoro išao u korak samnom sa Agrotronom 165 i 4 brazde :shock: .
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
....ne mogu da se suzdržim a da ne kažem (već ponovljeno par puta ali)

razlika po mojem mišljenju sigurno postoji između Torpeda i Deutza a to je kvaliteta materijala(s time i sve ostalo)

točno je to da su to isti traktori (i jos jednom šteta kaj je torpedo upropastio tako dobru licencu)

nisam isprobal toliko Torpeda kao npr. vedran ali smo imali doma td 55a,koristil td6006,td4506,td4806 a sad imam d7006 i 4006 i td7506

evo malo nevažno ali dobro da se spomene ljudi kojima su mislili da imaju loša iskustva s Torpedom ili Deutz-om(na kraju isto) a bolji im je imt (manje bitno ali samo primjer) deutz 1955g.(kupljen nedugo-oldtajmer) imao je nožni gas a puno imt-ova 533/9,540.... i novih 539 nema evo to jedna od prednosti ..... ma nećemo dalje
 
B

Bobo

Guest
IMt je od 540 pa na dalje imao nozni gas u dodatnoj opremi i bas smo Vedran i ja o tome pricali na sajmu... Nikome to nije trebalo, bilo skupo, pa nije narucivao.

Jos uvijek stojim kraj toga da je IMT imao vise opreme na izbor, nego Torpedo koji je trpao jednoradni kiper vantil na sve traktore i nozni gas, sto se na IMT moglo birati po zelji. izmedju ostalog.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Kod hidraulike kvaliteta materijala ne utječe, a pričali smo o hidraulici, osim naravno pumpe. Mjenjač je kvalitetniji na Deutz-u, to svakako, gledao sam svoj Agrostar, svi ležajevi Koyo-Japan, nema SKF-a koji se koriste na Torpedu, ali opet nisu mjenjači toliko loši kao što ih opisujete, 20 godina mi je stari radio na održavanju u šumariji. A za motor vam ne mogu dati prednost Deutz-u, motori su jednaki po kvaliteti.
 
F

farmerLuka

Guest
DA to nije nist čudno ja sam sa 577 oro suncokretiste sa KHUN master okretač zahvat 105cm kojeg TORPEDO nebi mogo odljepit od zemlje a torpedovo oranje s tri brazde to nula bodova moze u nekoj lakoj zemlji i u ravnici čim je malo brdo i teza zemlja i oranje 30-35cm TORPEDO plače vuce se ko kornjača to pricaj nekom drugom znam ja jako dobro sta je TORPEDO on ima sta vuci dvobrazni plug 75cm zahvata u brdu i tezoj zemlji brdo vidi prije tebe i odma počme dr...mr...odvalis gas patos nista par puta cimnes ga naglije na kvačilu lamela odma zamirisi jos koji put ga tako na kvačilu cimnes i mjenjaj lamelu toga na IMT-eu nema za 577 nema stenjanja ili ide ili ce se zakopat do kabine ili ce strgat gume ali motor se sigurno nece pocet davit,krepavati ili lamela pocet smrdit on prima gas ko blesav motor od 577 je TDI naspram torpedovog TORPEDO i DEUTZ to nije isto ponavljam to je isto kad neko kaze da je VW i ŠKODA isto to sto kazete za IMT sto nema nozni gas to je 100% manji problem od torpedovog hidraulika koji je naj gori moguci hidraulik sto postoji i torpedovo kvacilo (lamela) koju moras uvjek imat u rezervi da stoji u alatu.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,884
vedrankc kaže:
Kod hidraulike kvaliteta materijala ne utječe, a pričali smo o hidraulici, osim naravno pumpe. Mjenjač je kvalitetniji na Deutz-u, to svakako, gledao sam svoj Agrostar, svi ležajevi Koyo-Japan, nema SKF-a koji se koriste na Torpedu, ali opet nisu mjenjači toliko loši kao što ih opisujete, 20 godina mi je stari radio na održavanju u šumariji. A za motor vam ne mogu dati prednost Deutz-u, motori su jednaki po kvaliteti.

ok kaj se tiče kvalitete materijala na hidraulici i sve bi bilo isto samo da je kvaliteta gumica onakva kakve je švabo stavljao i naravno Bosch hidraulične pumpe



[farmerLuka"]

i kaj da ti čovjek veli ....neću ni započet jer će otić u onom smjeru da se postovi moraju brisat
ti budi zadovoljan s IMT
a mi s Torpedom
 
M

mladi gazda

Guest
Jel netko ima iskustva sa talijanskom pumpom za hidrauliku na torpedu 7506 jel to valja šta ili ne?? Čovijek mi nudi novu pumpu poaneznam dal da uzmem jer nisam imao tako što slično pa ako netko zna da mi javi ovdije!!

.............mladi gazda..........
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Na mojem je talijanska, zasad je dobra.
Možda je bolja srpska "Prva petoletka", to je bila prva ugradnja na Torpedu i mislim da je jeftinija nego talijanska.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,032
Ja sam ugrađival PPT pred 4 godine i još radi bez brige.
 
K

krypton

Guest
Lep pozdrav iz Slovenije.

V lasti imam IMT 549, 587 i torpeda 4506 in 6006.

Res je, da je torpedova hidravlika slaba, menjlanik se, da urediti z kvalitetnimi ležaji. Kar se pa tiče motorja, pa se IMT enostavno ne more primerjati. Torpedov motor je varčnejši in močnejši za svoje konje. IMT 587 komaj lovi korak pri siliranju z SIP SK 80 z torpedom 6006, pri tem pa še IMT potroši za 40 posto več. Sicer je torpedo počasnejši ampak je v hrib veliko močnejši od IMT-ja . Torpedov menjalnik se da urediti, medtem ko IMT- jevega ne. Vse sem že poskušal, pa še zmerom skače iz 4 hitre, prav tako hidravlika zdiguje zeelo počasi. Ako je zemlja lahka IMT še nekako vleče Kuhnov plug 3X14, čim je malo težja pa ni šans. Kvečjemu 2X14, medtem, ko s Torpedom orjem 2X12 regent obračalni, v drugi brez problemov.

Edini IMT jev plus je težina i brzina, vse ostalo je v povprečju.

Upam da me razumete.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Drago mi je da se bar netko razuman uključio u raspravu. Da se nadovežem na krypton-ov komentar,
hidraulika na TD 75 i 90 se može pojačati sa pomoćnim cilindrima, i to vrlo jednostavno i brzo. Dok kod malih nije bilo nadogradnje i tu je tako kako je.
 
K

krypton

Guest
Nije problem v moči hidravlike ampak v občutljivosti na mešanje olja, ki posledično uniči gumijaste dele v regulatorju.
 
J

John Deere 3650

Guest
Vedrane, zanima me gdje se može kupiti guma za pod i spužva za krov?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Spužva za krov ima u Koprivnici , http://www.tvrtke.com/eurospuzva-d-o-o, ... 42447.aspx , ako ti je daleko probaj pitati one koji ugrađuju zvučnike i subwoofer u aute, oni moraju kutiju za zvučnik obljepiti s takvom spužvom da se ne odbija zvuk.

Gume za pod ima u Kemoboji u Bjelovaru, tamo prodaju takve stvari za gradnju, boje i lakove, tepihe, itd.
 

Najnoviji postovi

Na vrh