• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

M

mladi gazda

Guest
Talijanska pumpa hidraulike je 700 i nešto sitno petoletka je 900 i nešto sitno a neka njemačka je 1200 i nešto sitno tako da mi se čini talijanska naj prihvatljivija a ustvari još ja budem vidio jer ova talijanska je u Bjelovaru a ove ostale u Đakovu.............. ako budem išo usput prema Bjelovaru kupim a ako ne nije hitno jer to bi mi bila rezerva u slučaju da ova zakaže............ i da na mom je prva petoletka.............
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Torpedo utezi za zadnje felge
uteg(polumjesec) težak 30kg,4kom.na jednom kotaču(može 2više i 2manje)
razmak od rupe do rupe 220mm

 
M

mladi gazda

Guest
Ovako stvari stoje nabavio sam izvod kipe za torpeda kažu da je dvosmerni al ja to nisam siguran pa me zanima dal je ili nije?? Čemu služi ovj limić na gornjem dijelu izvoda kao neka blokada ili što?? Trebala bi bit slika ako sam uspio..



Dise spoji crevo za izvod kipe iz te ručice ima dva mjesta ali neznam točno di pa ako neko zna neka kaže!!



Ako skinem ovu moju postojeću ručicu oće se što otkačit u traktoru (hidraulici) ili ne?? bojim se da neću nešto zaj....... pa će bit sra................

.........................mladi gazda.................
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
S donje strane razdovnika se priključuju vodovi na koje idu priključnice. Onaj limić je blokada, kada ne koristiš, tako da blokiraš ručicu
 

daki

Novi član
Tu od
8 Srp 2009
Poruka
23
Budući da nisam pratio cijelu raspravu, vidim da se raspitujete za dijelove.
Ne bih želio reklamirati nikoga no u Kutini ima jedna firma. zove se Hidraulika - Kutina. Ja sam osobno bio tamo zbog nekih dijelova nevezano uz Torpedo. Kako sam shvatio, oni su proizvodili hidraulične sklopove (čak mislim i cijelu hidrauliku) i još štošta za Torpedo. Danas proizvode i dalje zamjenske dijelove (osobito hidrauličke) uglavnom za izvoz jer još uvijek ima puno Deutz traktora. Primjetio sam da se dosta razumiju i imaju odlične inženjere, a i dosta kojekakvih nacrta sklopova i puno toga od vremena dok su radili za Torpedo. Ako nekome treba mogu saznati broj i objavit ga ovdje, pošto živim u blizini Kutine, a možete i sami potražiti na poslovnim imenicima (nažalost nemaju web stranicu). Bude li trebala kakva pomoć, stojim vam na raspolaganju.
 
M

mladi gazda

Guest
Aha pa to sam i ja znao da je sa donje strane ali vjerovatni ide na ove šarafe koji izgledaju kao čepovi...........
A hoće se što otkačit ako odspojim svoju postojeću ručicu sa traktora?' to me pati............

........mladi gazda...............
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Zna li netko gdje se može kod nas kupiti krovna plastika nova za torpeda,i koliko košta ako je netko kupovo?
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
već je bilo potražnje sa tim djelom krova,,,ali kolko znam tu sa foruma a i po trgovinama toga novog nema za kupit,
sve je nekako manje djelova za torpedo (mislim hauba,blatobrami,djelovi kabine....) već samo osnovno

probaj dat izraditi onome ko se bavi plastikom ili nesto od metala,čak sam vidio sendwič lim na krovu,,,
tamno izo-staklo :lol: pala mi ideja :idea:
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
torpedo6206 kaže:
Zna li netko gdje se može kod nas kupiti krovna plastika nova za torpeda,i koliko košta ako je netko kupovo?
Najjednostavnije rješenje ti je da ti kakav limar napravi krov od lima, ti samo postaviš izolaciju ispod od spužve. Neće te izaći više od 200 Kn.
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
pokušat ću polovan krov negdje naći ak bude bilo, moj je puko na jednom mjestu, a lijepljenje plastike košta oko 300 kn, a to mi je malo puno za to...
Ako netko ima polovan krov, ili neku kombinaciju dijelova od torpeda za razmjenu, ja imam 5 utega, ima slika na oglasima na forumu, pa nek se javi. ( PP )
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,511
Meni se čini da krov nije plastični nego poliesterki.
Ako je tak onda brusilica i kit sa vlaknima.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Pozz raja!
Valjal čemu Torpedo TX65, 94' godište? Zet hoće da kupi neki traktor, pa mu ja trazim po oglasima a on gdje stigne (voza kamion i autobus pa nema gdje ne zaviri). Ev to je taj, daje lik i prikolicu sa kipom uz njeg za 12.000KM (6153 evra):

Kod:
http://www.pik.ba/artikal/334771/traktor-sa-prikolicom/

Ovak na slici lijepo izgleda, zval ga je zet i kaze lik da je bas ono očuvan i bla bla bla (standardna priča, nije siljen, nije bio u šumi...) pa me zanima zna li neko o ovom modelu kakav je što se tiče pouzdanosti, ima li neke mahane, pregledao sam ovu temu pa vidim da dosta modela ima probleme sa mjenjačem, diferencijalom itd, al ovaj TX65 se gotovo nigdje ne spominje. Ajd ako neko zna o tome, nek javi, ako ovaj model nije problematičan da odemo da pogledamo traktor, nije baš ni blizu pa da ne idemo dzabe.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
kao prvo nema slike

traktor je ko curica ak je s njim sve OK

član Vedrankc ga ima i zna Torpede u svaki detalj,pričekaj dok dođe...
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
markach kaže:
kao prvo nema slike

traktor je ko curica ak je s njim sve OK

član Vedrankc ga ima i zna Torpede u svaki detalj,pričekaj dok dođe...

Kako nema slike, kopiraj link u browser i otvori ti se cijeli oglas, ima 4-5 slika. Ev probaj sad:

http://www.pik.ba/artikal/334771/traktor-sa-prikolicom/

I meni se čini da je traktor sasvim OK, lijepo izgleda ovako odokativno, posebno jer se čini da nije farban (a inače nikako mi se ne svidja kad vidim friško ofarban traktor na prodaju). Ajd sačekaću dok daj lik dodje da čujem njegova iskustva o TX65 pa ću vjerovatno otići sa zetom da ga pogledamo.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
zombie, pozdrav i dobrodošao.

TX 65 je rijeđi model, na prethodnoj stranici imaš slike jednog takvog TX-a 65. Upravo sam i ja ne davno kupio takav i sređujem ga, malo sam radio s njim i jako mi se svidio zbog okretnosti. Mogu reći da je dosta okretniji i od TD 45.
Po meni je to najbolji model Torpeda, najrobusniji je traktor u toj klasi. Problema s mjenačom nema, mjenjač je vječan na njemu, ima sinhroniziranu 3. i 4. brzinu, jedino nije prebrz u transportu.
Traktor ima motor mjenjač i hidrauliku identičnu od TD 7506 (od onih modela koji nemogu imati prednji pogon), jedino je razlika u prednjoj koljevci i prednjem mostu. Ovaj model ne može imati prednji pogon.

Traktor sa slike izgleda solidno, jedino me čude dvije stvari, zeleni TX :shock: i 94.g. :scratch ?
 
F

farmerLuka

Guest
Zeleni TX je išo za izvoz u alzir i TX se proizvodio do 96g a bijeli torpedo je bio za izvoz u ujedinjene emirate.
 

zombie666

Član
Tu od
3 Lis 2009
Poruka
246
Hvala ljudi, ev dogovaram se sa zetom da odemo pogledati ga ovih dana. Trazio sam i po netu, ne spominju mnogo ovaj model ali gdje god ga spominju, imaju samo lijepe riječi o njemu.

Kakvi su Torpedo inače sa dijelovima, ima li toga na ovim prostorima (BiH), mislim na one sitnice, filteri i slična potrošna roba?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Filteri su standardni, ostalih dijelova isto ima u HR, nema jedino novih kučišta i odljevaka, a to jedino treba ako je puknuo u nekoj težoj prometnoj nesreći.
 
F

farmerLuka

Guest
Dali neko zna gdje bih se mogla naci pedala kvacila za TD 75 ona sto se gura prema naprijed od kolege mi ima onu sto se stisce prema dole i ta je nezgodna i njemu i meni obadvojica imamo dugacke noge i onda nam je problem skroz udaramo koljenom u volan
 

Najnoviji postovi

Na vrh