• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,188
Vedrane, ne mora biti.
Ti stariji motori nisu bili (pre)velike snage, obzirom na njihovu veličinu i zapreminu, jer su bili uglavnom sporohodni, pogotovo ne brodski.
Naime, brodski motor radi u najtežem mogućem režimu rada od svih motora. Njemu teret (snaga) raste s 3. potencijom brzine vrtnje.
 
M

Miško 007

Guest
Najvjerojatnije, iz mog iskustva kriva je sajla, vjerojatno je mjenjana sajla i stavljena od nekog našeg privatnog proizvođača. Treba stavljati isključivo originalne sajle, mislim da se zove "Teleoptik" iz Srbije.

Ima neki hrvatski proizvođač koji radi sajle, koja je krivo motana i vuče ulje iz motora u sat, kratko traje (brzo puca) cca 100 sati, uništi sat, prekratka je i duplo skuplja od srpske.

Razliku između srpske i hrvatske sajle vidiš po matici koja se zateže na sat. Na srpskoj je metalna, na hrvatskoj plastična.

Sajla (na hrv. čelično uže ;) ) mora biti spiralno motana da ulje nosi U MOTOR. Na svojem imam tu srpsku za 100 kn i prezadovoljan sam, sat radi odlično, kazaljka ne vibrira.


Ja imam tu nevaljalu majku joj trese sat stalno a sve novo stavio... :rolleyess:
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
dali pase na novu 75 stara zeljezna plastika koja dode iza ispod zadnjeg stakla imam ponudu da ju kupim zeljeznu a neznam dali pase
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
@ torpedo
Evo ti jedna iz unutrašnjosti.





Pošto se palite na ljepotu, a ljepe i pametne (i još da bogata bu) nema, a i ljepota je prolazna ko i sve ostalo u životu, evo vam još jedna spreda.
Jedino ako vas još zanima kakvu rit ima :scratch
A tek dušu da mu (joj) vidite :roll:, ali to neki drugi put



Uploaded with ImageShack.us
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Da ti iskreno velim nemam pojma, ali znam da kad smo ga (prije 7-8 godina) dopeljali iz Istre je bil raga kakvu je trebalo tražiti, a imam negde i sliku toga traktora iz toga doba samo bi ju trebalo skenirati, a da nemam volje za to nemam.
Traktor sam onda prelakiral (samo limariju) i malo bacil oko na unutrašnjost kad je več kabina bila dole, ali je prijatelj brzo odustal od eventualnih popravaka radi nekih drugih razloga.
Istini za volju od onda nije bilo nekih velikih popravaka, ali dečko čiji je ima jako mali broj cipele tak da .....
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
Molio bi za pomoć . Možda neko zna napamet ili da pogleda na svom traktoru.
Probušio mi se rezervar jer je osovina volana žuljala po onom pertlovanom dijelu. Zakrpio sam tekućim metalom i sad slijedi montaža ali nisam siguran kako. Gledao sam na dva TD u selu ali oni nemaju nikakvu gumu - amortizer. Sliko sam pa recite koji je ispravan način odnosno kako je to koda vas. Hvala.
rezervar1.jpg

ili možda ovako
rezervar.jpg
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,613
Logički bi bilo slika 1, ali Torpedo je to, nikad se nezna :lol:
A kaj ti nebu (ako slučajno nije tak) rezervar previsok?
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
639
kodmene na Torpedu je kao na prvoj slici samo je kodmene neka široka guma :confused:
 

batad

Član
Tu od
10 Lip 2010
Poruka
304
E da logiku sam isključio odmah poslije rastavljanja i skidanja rezervara. Sastavili su ga nano tehnikom kao da ga niko neće više demontirati poslije njih. Kad budem sastavljao bušiću nove rupe kroz limove kako mi odgovara pa baš zbog toga mi je potrebno da znam kako je orginal tvornički. Iz kataloga nemogu razaznati pa očekujem da se još neko javi.
Prva slika je selen blok od nečega a druga orginal guma za Td kupljena u Đakovu ali neznam montažu a ni trgovac samo kaže da kroz nju ide neka cijev koju nema.
 

Najnoviji postovi

Na vrh