• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

Ljubs

Novi član
Tu od
13 Ruj 2008
Poruka
18
Pozdrav.

Imam TX 55 Adriatic, zanima me dali postoji shema kočionog ventila na papučicama jer imam jedan u dijelovima, te dali je isti univerzalan ili svaki proizvođač ima svoj model.
Usput imam katalog dijelova za TX 55, upute za radionički popravak motora FL 912, mjenjača TW 35.2 i hidrauličkog sistema K-serije, te upute za rukovanje od TD 4506....TD 6206 koji su u postupku prelaska u PDF, no s obzirom na broj stranica i manjak slobodnog vremena očekujem da će za kojih mjesec dana sve biti završeno, no za neki hitni slučaj voljan sam unaprjed skenirat poglavlje od interesa, upite na mail.
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
Bok svima neki sam dan bio u na polju orao i pola mi je prednja plastika na torpedu 7506 te je naravno nemogu vise naci htio sam pitati dali možda neko od vas zna gdje ima za kupiti da nije skupo ili možda neko od vas ima za prodato
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Bok svima neki sam dan bio u na polju orao i pola mi je prednja plastika na torpedu 7506 te je naravno nemogu vise naci htio sam pitati dali možda neko od vas zna gdje ima za kupiti da nije skupo ili možda neko od vas ima za prodato

Čuo sam da je u nekoj trgovini u Čazmi najjeftinija cca 600 kn, inače su i po 800 kn, isplati se malo bolje potražiti po polju.
 

Ljubs

Novi član
Tu od
13 Ruj 2008
Poruka
18
Dali itko zna kako se skida obruč upravljača (ili volan, baš onaj dio koji okrećemo) na torpedu sa hidro-volanom?
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Dali itko zna kako se skida obruč upravljača (ili volan, baš onaj dio koji okrećemo) na torpedu sa hidro-volanom?

Postupak je sljedeći: skine se čep u sredini upravljača, i tamo je velika matica, zatim se sa cjevastim ključem otpusti ta matica. Otpušta se tako da se jednom rukom drži volan, tako da bude ukočen, a drugom rukom se otpušta matica. Kad se skine matica, sad treba izvući volan, a za to postoji specijalni alat, kojeg vi nemate, pa ćete se namučiti ako volan nije dugo skidan.
Najjednostavnije je, da su dvojica, jedan da napinje sa montiračem (pajserom), a drugi lupa sa čekićem odozgo po tom vijku sa kojeg ste skinuli maticu. Po tom vijku lupajte preko nekog drvenog predmeta da ne oštetite navoj.
 
A

AGRIPLUS65

Guest
Postupak je sljedeći: skine se čep u sredini upravljača, i tamo je velika matica, zatim se sa cjevastim ključem otpusti ta matica. Otpušta se tako da se jednom rukom drži volan, tako da bude ukočen, a drugom rukom se otpušta matica. Kad se skine matica, sad treba izvući volan, a za to postoji specijalni alat, kojeg vi nemate, pa ćete se namučiti ako volan nije dugo skidan.
Najjednostavnije je, da su dvojica, jedan da napinje sa montiračem (pajserom), a drugi lupa sa čekićem odozgo po tom vijku sa kojeg ste skinuli maticu. Po tom vijku lupajte preko nekog drvenog predmeta da ne oštetite navoj.
kaj to nejde sa radapcigerom?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Pa da, ali to je radapciger sa jednim krakom na kojem je vilica. Neznam kak bi išlo sa običnim, trokrakim, i jel bi se dao staviti.

Ja sam sebi pravio radapciger.Obicni i kad stavis odlomi komade plastike sa volana.Posebno je to problem kod IMT-a.
 

Ljubs

Novi član
Tu od
13 Ruj 2008
Poruka
18
Ja sam sebi pravio radapciger.Obicni i kad stavis odlomi komade plastike sa volana.Posebno je to problem kod IMT-a.

Hvala. Imam radapcigera svih vrsta samo što kod mene izgleda kao da je uprešano pa da ne krenem čupat bezveze.
 

bole

Član
Tu od
7 Sij 2009
Poruka
642
evo jedne slike moje devedesetke iz nedavne prihrane
dsc02075f.jpg
[/URL]
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
jedno pitanje
td4506 mi počeo preko sajle od sata(brojača okretaja)da slini ulje kod sata
u čemu je problem?
dal sajla nije dobro zašarafljena
ili ima negdje nekakav semering da je crkao a koji neda ulju u sajlu
ili mi je mašina "kaput" pa traži di će bacit ulje
 
T

tuaregr10

Guest
evo jedne slike moje devedesetke iz nedavne prihrane
dsc02075f.jpg
[/URL]

"Devedesetka" vam je super, pravi stroj :supz:. Lijepo izgleda i čini se očuvan :fball:.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,873
@ ilegalac

1.probaj je prvo dotegnut na poklopcu razvoda (otupstiš kontra maticu i zategneš malo) obično zna bit unutra i bakrena podloška
2.stegni je kod obrtomjera
3.ako nista ne šljaka ,kupi novu sajlu
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
@ ilegalac

1.probaj je prvo dotegnut na poklopcu razvoda (otupstiš kontra maticu i zategneš malo) obično zna bit unutra i bakrena podloška
2.stegni je kod obrtomjera
3.ako nista ne šljaka ,kupi novu sajlu

znači nije mašina?:D
i ja si mislim da je ovo pod 1, samo neznam kako to izgleda, tražio po katalogu od 75ice i ništa
a zašto bi sajla bila kriva
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
jedno pitanje
td4506 mi počeo preko sajle od sata(brojača okretaja)da slini ulje kod sata
u čemu je problem?
dal sajla nije dobro zašarafljena
ili ima negdje nekakav semering da je crkao a koji neda ulju u sajlu
ili mi je mašina "kaput" pa traži di će bacit ulje

Najvjerojatnije, iz mog iskustva kriva je sajla, vjerojatno je mjenjana sajla i stavljena od nekog našeg privatnog proizvođača. Treba stavljati isključivo originalne sajle, mislim da se zove "Teleoptik" iz Srbije.

Ima neki hrvatski proizvođač koji radi sajle, koja je krivo motana i vuče ulje iz motora u sat, kratko traje (brzo puca) cca 100 sati, uništi sat, prekratka je i duplo skuplja od srpske.

Razliku između srpske i hrvatske sajle vidiš po matici koja se zateže na sat. Na srpskoj je metalna, na hrvatskoj plastična.

Sajla (na hrv. čelično uže ;) ) mora biti spiralno motana da ulje nosi U MOTOR. Na svojem imam tu srpsku za 100 kn i prezadovoljan sam, sat radi odlično, kazaljka ne vibrira.
 
Posljednje uređivanje:

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Danas sam išao odnijet nekakvo staro željezo u Sirovinu u Zd, i na jednoj hrpi vidim raznih motora, a među njima i jedan V8,mislim da je bio sa vodenim hlađenjem, i na njemu pločica od Torpeda. nisam mogao prići blizu jer je sve bilo zakrčeno da na pločici vidim koji je tip.
Sad me zanima dali je torpedo uopće radio takve motore, jer nisam čuo za V8 od torpeda, a ni za vodenjake.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Danas sam išao odnijet nekakvo staro željezo u Sirovinu u Zd, i na jednoj hrpi vidim raznih motora, a među njima i jedan V8,mislim da je bio sa vodenim hlađenjem, i na njemu pločica od Torpeda. nisam mogao prići blizu jer je sve bilo zakrčeno da na pločici vidim koji je tip.
Sad me zanima dali je torpedo uopće radio takve motore, jer nisam čuo za V8 od torpeda, a ni za vodenjake.

Da, radio je, ali takvi motri su korišteni u industrijske svrhe, npr. za pogon generatora, mislim da su stavljani i na brodove.
 

baustelac99

Aktivni član
Tu od
5 Sij 2009
Poruka
587
Da, mogao bi bitoibrodski. Kolko su imali konja? jer motor je stvarno mrga. negdje sam pročitao da je Torpedo Rx 170 imao 6 cilindara, onda ovaj valjda ima bar 200 kad je V8.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Da, mogao bi bitoibrodski. Kolko su imali konja? jer motor je stvarno mrga. negdje sam pročitao da je Torpedo Rx 170 imao 6 cilindara, onda ovaj valjda ima bar 200 kad je V8.

Nema taj motor veze sa onim u RX-u, niti približno, mislim da je jači od 200 ks jer RX-ov (TAM-ov) motor V8 je 256 ks, a ovaj izgleda da ima bar jedno 300-400 ks.
 

ilegalac

Član
Tu od
19 Velj 2010
Poruka
909
Najvjerojatnije, iz mog iskustva kriva je sajla, vjerojatno je mjenjana sajla i stavljena od nekog našeg privatnog proizvođača. Treba stavljati isključivo originalne sajle, mislim da se zove "Teleoptik" iz Srbije.

Ima neki hrvatski proizvođač koji radi sajle, koja je krivo motana i vuče ulje iz motora u sat, kratko traje (brzo puca) cca 100 sati, uništi sat, prekratka je i duplo skuplja od srpske.

Razliku između srpske i hrvatske sajle vidiš po matici koja se zateže na sat. Na srpskoj je metalna, na hrvatskoj plastična.

Sajla (na hrv. čelično uže ;) ) mora biti spiralno motana da ulje nosi U MOTOR. Na svojem imam tu srpsku za 100 kn i prezadovoljan sam, sat radi odlično, kazaljka ne vibrira.
što se tiće sajle.prvu sam kupio u "torpedovoj" trgovini mislim 180-200kn
stavio je majstor mehaničar, (ne ja)
i ta je sajla trajala gotovo dva (2) radna sata:scratch
dobio sam popizditis, naravno majstor je uredno oprao ruke od tog
trgovina je okrivila majstora itd itd
nakraju na seoskom sajmu vidim na štandu sličnu sajlu, pitam i kaže čiča ,da to je od torpeda(150kn)
iznenadio sam se kako je mekša i savitljivija od one prve
samo da kažem da je prva popucala na nekih 6-7komada kao da je od stakla:scratch
ovaj put sam je sam montirao, i do sad je napravila200-250 rh, a u zadnjih 20-30 sati sam primjetio ovaj problem sa uljem
inaće kazaljka ljepo radi, ne skaće i ima metalne matice na krajevima
stvarno mi nije jasno
stvarno jel moguće ako je mašina loša da baci ulje na sajlu
inače motor ima tko zna koliko sati, ulje ne troši , na odušak dosta isparava(nije dim)

neznam jel bi bilo moguće izvadit sajlu iz bužira i okrenut je, pa ako je krivo namotana, možda bi se i smjer ulja okrenuo
znam da matice nisu jednake ali koliko sam vidio sajla se da izvući iz bužira
 

Najnoviji postovi

Na vrh