• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
e hvala na informaciji budem probo,mozes mi samo reci za to moram skidat poklopac hidraulika,i onda me zanima dali moram vadit regulator van ili mozem taj ventil izvadit da necupam regulator
Najpametnije ti je da skineš poklopac. Regulator na stol i onda radiš ko gospodin.
Evo ti slika rastepenog ako ti se razleti pa možda zatrebaš


free picture hosting
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
jel vam poznato na td75 kad se razdvoji motor od getribe i izvuce viljuska druklezaja od kvacila ili kavacila kardana (ne znam koja) preko neke mjere-treba dizat poklopac getribe jer spadne s neke viljuske koja se mora od tud namjestit?
Nema tu kaj ispasti.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Nema tu kaj ispasti.

ima covik prodaje rastavljen traktor, skinut motor za radit generalnu, ali i razvidan taj gornji poklopac...
Kad san ga pitao zasto je razvidan, on uhvati za cijev na spojnickoj koja gura druk lezaj i kaze da ju je previse povukao prema van (prema motoru) i da je nesto ispalo u ulje u getribi...kaze da je poslje istrazivao i da je to tako rijeseno...inace je covik ok!
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
hvala muhanicar, koliko ja vidin ovo je sve izvan getribe?
Za ovu cijevcicu na kojoj su brojevi 23 on je hvatao...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Cijevčica je br. 42 i nju ne treba vaditi da se izvade poluge potisnih.
 

zivisic

Član
Tu od
1 Ožu 2011
Poruka
727
Cijevčica je br. 42 i nju ne treba vaditi da se izvade poluge potisnih.

kuzim, ubiti cijeli je mahanizam u (suhom) kucistu kvacila, ako se ne varam?
Znaci u ulje nema sta upast...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ako nisi nikad možda bolje da ni ne pokušavaš ni ovaj put, da nebi bilo više štete nego koristi.

Aliako baš imaš volju ............ treba cijeli regulator izvaditi van
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Ako nisi nikad možda bolje da ni ne pokušavaš ni ovaj put, da nebi bilo više štete nego koristi.

Aliako baš imaš volju ............ treba cijeli regulator izvaditi van

da treba cijeli regulator izvadit,ali kako,i naravno da imam volju,skinuo sam onaj imbus saraf izvana i odmakno iznutra lajtung,i ak se nevaram sad bi ga trebo nekud zakrenit ili ga jos sta drzi
 

lord daxx

Novi član
Tu od
15 Pro 2010
Poruka
14
prvo skini regulator za kipu, tamo gdje je ručica za kipanje, imaju tri imbusa. ispod je ušarafljen ventil koji moraš odviti širokim šarafcigerom 15-20 mm. tek onda možeš zakrenuti regulator. imaš to na ovom forumu u temi TORPEDO DEUTZ 7506 HIDRAULIKA .ja sam imao iste probleme pa su dečki uvelike pomogli.
hvala im još jednom!!
 
T

tuaregr10

Guest
evo malo da stavim slike radova na torpediju posao se blikži kraju samo još bojanje limarije stavit veče gume i struju dovršit i to je to ovako izglreda haubs


produžetak kabine
ovako izgleda odozada

Pozdrav mali plavi :arrow:
Najviše mi se sviđa hauba, baš se lijepo uklapa sa cijelim traktorom :weedman:. Baš me zanima kako će izgledati kad se završi....biti će to nova linija Torpeda :mrgreen:.

PS
Očekujemo slike nakon završetka :).
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
prvo skini regulator za kipu, tamo gdje je ručica za kipanje, imaju tri imbusa. ispod je ušarafljen ventil koji moraš odviti širokim šarafcigerom 15-20 mm. tek onda možeš zakrenuti regulator. imaš to na ovom forumu u temi TORPEDO DEUTZ 7506 HIDRAULIKA .ja sam imao iste probleme pa su dečki uvelike pomogli.
hvala im još jednom!!

e hvala na informaciji,slucajno ako ce netko trebat imam dijelove volana i hidraulika za 4506
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo malo da stavim slike radova na torpediju posao se blikži kraju samo još bojanje limarije stavit veče gume i struju dovršit i to je to ovako izglreda haubs


produžetak kabine
ovako izgleda odozada

Pozdrav mali plavi :arrow:
Najviše mi se sviđa hauba, baš se lijepo uklapa sa cijelim traktorom :weedman:. Baš me zanima kako će izgledati kad se završi....biti će to nova linija Torpeda :mrgreen:.

PS
Očekujemo slike nakon završetka :).
samo da se još završe felge da se stave veče gume i to bi bilo to po planu a što če se zamislit tjekom radnje to čemo još vidjeti :weedman:
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
kažem samo za pojedince koji i sami za sebe kažu da nisu sigurni ili ne znaju a s druge strane su s druge strane su svakom loncu poklopac...

...od štelanja pumpe nema neke velike koristi....možeš dobit i snagu motora ali uz povećanu potrošnju goriva...jer kad su elementi poderani, za istu količinu goriva kao kod nove, pumpa (tj. bregasta u pumpi)se mora zakrenut za veći kut, tako da ubrizgavanje iste količine goriva traje duže...

evo da vam se javim puma jučer bila je kod bošiste.Pumpa je u jako dobrom stanju samo davala je duplo više goriva treba 6 a bacala je 12.Stare dizne bile su naštelane na 135 bara a trebaju 175 bara.pumpa promijena dizni koštalo je 350 kn.Ne znam kako to ljudi mogu napravit bez mjernih instrumenata.Kako samrekao ja sam jedanput na ponku slagao pumpu ali bezuspješno.Doduša traktor je radio ali nije imo snage a trooooooooošio je .Pozdrav svim forumašima .Budem vam javljao novosti.Pošto je za mene ovo isto izazov pošto nikad nisam radio torpedo motor,a po sistemu odmiče od drugih motora
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
...moj tekst se odnosi na pumpu koja je odradila nekoliko hiljada
radnih sati koja se samim time i pohabala, a ne na pumpe koje lokalni "majstori" (kako se i sami nazivaju, a i ako im proturječiš onda se uvrijede i to ozbiljno) naštelaju poput ove tvoje i onda kad sve ode u p.m. sami kažu "a tvornica je ipak tvornica"
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
majstore malo si se sjebo ovaj majstor"lokalni" za puno njih je majstorčina.A pupu nitko nije dirao kako je traktora.Radio sam i kod baloga u zagrebu "vrhunski majstor"i opet je bilo nekad propusta,radio sam u vrbovcu nekad super a nekad ujebu A CIFRE DA BOLI GLAVA. Sa ovim sam već godinama zadovoljan.Mjesečno mi napravi po dve tri pumpe,i nikad nisam imao problema.Bušenje i brušenje tj. strojnu obradu nosim u viroviticu 30 km kod moslavca isto sam prezadovoljan,mada tu kod mene nedaleko ima budžina koji to isto radi ima veliku radionu ali problem su radilice.Neku dobro obrusi nekad koji ležaj prebrusi nekad ostane malo stariji a reklamaciju ne prizna,uvijek je kriv onaj koji sastavlja. Evo kole to ti je sva mudrolija.Ovu pumpu je vrtio na stroju baždario isprobo pritisak malo je dobila lufta u regulatoru,tako da to još bude išlo godinama.A na tvoju konstataciju o mudrovanju mastorima jedino ti mogu reć da ja nemam njemu ali ni bilo kome solit pamet.Ja sam njemu doneso da ju pregleda kaže svoje mišljenje i ako ja pristanem složi.E sad ako ne bude bilo dobro ima reklamacije,mada sa njime nisam
nikad imao problema.Torpedo sutra ima probno paljenje pa budemo vidjeli.Što se tiče pumpe ne bojim se jedino kako bude bio komresioni prostor.Naštelo sam ga na 0.2 do0.25 mm
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
ljuidi torpedo je sinoć upalio i radi kao singerica.zazor kompresionog prostora stavio sam od 1.15 do 1.2 mm a ventile na 0.30.imotor radi da bolje ne može.Samo što prebaci već pali.Zahvaljujem se svima na forumu koji su mi pomogli savijetima oko torpeda.Sad mi susijed priznao da je prije mene kontaktirao dva lokalna majstora koji rade traktore i nijedan mu nije htio radit motor torpeda.hvala ljudi još jednom.
 

Najnoviji postovi

Na vrh