• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Da mu nije malo previše tih 0,30 za ventile :scratch
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Pitanje za vlasnike td 55.Imamo td55 bez prednje vuce 90 godina 2000 rs.Traktor pali na zub, ne dimi,ne trosi ulje ali nema snage.Traktor prima gas kao lud na mjestu ali cim ide prazan u brijeg odma gubi snagu a kamoli s prikolicom.Dok smo imali ursusa c 360 on je u jedan brijeg s prikolicom isao u 4 a torpedo jedva u 2, jednostavno ursus je bio puno jaci.Ja mislim da bi torpedo trebao ici puno jaci ,sad je slabiji od zetora 5211.pa me zanima jel to normalno ili nesto ne valja.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
ljuidi torpedo je sinoć upalio i radi kao singerica.zazor kompresionog prostora stavio sam od 1.15 do 1.2 mm a ventile na 0.30.imotor radi da bolje ne može.Samo što prebaci već pali.Zahvaljujem se svima na forumu koji su mi pomogli savijetima oko torpeda.Sad mi susijed priznao da je prije mene kontaktirao dva lokalna majstora koji rade traktore i nijedan mu nije htio radit motor torpeda.hvala ljudi još jednom.

Ventili na torpedu se štelaju na 0.15!! ni desetinku više..vjerojatno zbog podmazivanja, ali tako stoji u uputama..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
I to je puno.Inace idu na 0,15
dajte stavite link il skenirajte molio bih gdje to piše u uputama
mi smo uvijek na torpedovom motoru stavljali na 0.25 i radi dobro več dugo i kak bi se reklo po domači ima šusa :weedman: pravoga a napravil je preko 20 000 rh
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Zračnjaci imaju manji zazor na ventilima, ali to nije radi podmazivanja ;)
Sitna odstupanja dozvoljena.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
dajte stavite link il skenirajte molio bih gdje to piše u uputama
mi smo uvijek na torpedovom motoru stavljali na 0.25 i radi dobro več dugo i kak bi se reklo po domači ima šusa :weedman: pravoga a napravil je preko 20 000 rh

a tko bu to iskopiral, imam skriptu, šef bio na specjalizaciji za njih 88., i u tome ima sve moguče mjere, specjalni alati, moguči kvarovi i popravci.. al vjeruj da ide 0.15. nebu mu nikaj ak je razmak 0.25, al propisano je tako.. kod njih pritisak ulja ide kroz podizače, ne sječam se dal na kojem drugom motoru je to tako zamišljeno?!
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
a tko bu to iskopiral, imam skriptu, šef bio na specjalizaciji za njih 88., i u tome ima sve moguče mjere, specjalni alati, moguči kvarovi i popravci.. al vjeruj da ide 0.15. nebu mu nikaj ak je razmak 0.25, al propisano je tako.. kod njih pritisak ulja ide kroz podizače, ne sječam se dal na kojem drugom motoru je to tako zamišljeno?!
Bum ja, imam negde te podatke u nekom katalogu samo kad uvatim vremena, ako ne zaboravim

Kroz podizače se podmazuje jako puno starijih motora ;)
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Bum ja, imam negde te podatke u nekom katalogu samo kad uvatim vremena, ako ne zaboravim

Kroz podizače se podmazuje jako puno starijih motora ;)

Hvala na inf. o podmazivanju, stvarno se ne sječam puno takvih motora na torpedu mi je najljepše mjenjati gumice na cijevčicama od podizača, lakše namontirati nego rastaviti :madmana:
 
Posljednje uređivanje:

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
dečki ne znam ali tu 12 km od mene ima budžina koji ima veliu radionu za strojnu obradu .On mi je rekao da metnem na 0.35 pošto su novi ventili ali da inače ide na 0.3.Ja sam odmah stavio na 083.E sad ne znam ni ja on je gledao po knjizi pa mi je rekao.Kaže kompresioni prostor na 1.10 mm motor radi tvrdo ali pali jaaako dobro pa i u zimi na 1.15 do 1.20 najidealnije motor neradi jakko tvrdo živ na gasu i dobro pali a na 1.25 do 1.30 mm motor radi mekano malo je ljenji i zimi teže pali.Esad vam ja ne znam.napravio sam kako sam napisao motor jako lijepo radi prima gas jaaako dobro skoro kao auto,nemoraš čekat da ga uhvati nego ga odmah primi a ventili nit se čuju nit zvone.tako da sad vam ne znam šta da kažem ali ovako to jako lijepo radi pozdrav
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
dečki ne znam ali tu 12 km od mene ima budžina koji ima veliu radionu za strojnu obradu .On mi je rekao da metnem na 0.35 pošto su novi ventili ali da inače ide na 0.3.Ja sam odmah stavio na 083.E sad ne znam ni ja on je gledao po knjizi pa mi je rekao.Kaže kompresioni prostor na 1.10 mm motor radi tvrdo ali pali jaaako dobro pa i u zimi na 1.15 do 1.20 najidealnije motor neradi jakko tvrdo živ na gasu i dobro pali a na 1.25 do 1.30 mm motor radi mekano malo je ljenji i zimi teže pali.Esad vam ja ne znam.napravio sam kako sam napisao motor jako lijepo radi prima gas jaaako dobro skoro kao auto,nemoraš čekat da ga uhvati nego ga odmah primi a ventili nit se čuju nit zvone.tako da sad vam ne znam šta da kažem ali ovako to jako lijepo radi pozdrav

 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
dečki ne znam ali tu 12 km od mene ima budžina koji ima veliu radionu za strojnu obradu .On mi je rekao da metnem na 0.35 pošto su novi ventili ali da inače ide na 0.3.Ja sam odmah stavio na 083.E sad ne znam ni ja on je gledao po knjizi pa mi je rekao.Kaže kompresioni prostor na 1.10 mm motor radi tvrdo ali pali jaaako dobro pa i u zimi na 1.15 do 1.20 najidealnije motor neradi jakko tvrdo živ na gasu i dobro pali a na 1.25 do 1.30 mm motor radi mekano malo je ljenji i zimi teže pali.Esad vam ja ne znam.napravio sam kako sam napisao motor jako lijepo radi prima gas jaaako dobro skoro kao auto,nemoraš čekat da ga uhvati nego ga odmah primi a ventili nit se čuju nit zvone.tako da sad vam ne znam šta da kažem ali ovako to jako lijepo radi pozdrav

ja sam kod budjine proljetos radio glave novi ventili i pitao ga za ventile i rekao mi da stavim na 0,15 i tako sam ih naštelao i radi odlično
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
da pritisak ulja ide kroz podizače ali oni podmazuju samo klackalice
I ventile i vodilice ...........
Evo slika iz drugog radioničkog priručnika,a kaj se tiče kompresionog prostora on mora biti 0,9 do 1,1 i ovisi o tipu motora, ali taj dio si ionak odradil.


image hosting sites
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Il te zajebo, il se zajebo :scratch
Sigurno je da zna
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
hvala na slici.. pital sam ja danas oca i kaže da su več sprobavali i na 0.15 i 0.20 ali kaže da se najbolje pokazalo na 0.25 ..
A u čemu je bila razlika?
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
dečki ja sam sve odradio i uspiješno ja ne kažem da niste u pravu nego kako sam prikupio podatke tako sam i radio i ispalo je uspiješno_Opet vam napominjem da mi je ovo prvi torpedo ili dajc motor,i tu sam bio potpuno nov na tome području poštoznamo da su ti motori najdrukčiji.Kad budem dotezao glave štelao ventile stavit ću ih na 0.15.Ati banijac baš si radio kod buđine 120 km daleko kao da nisi imao bliže.Ja sam ovome forumu pristupio krajnje pošteno i nisam nikoga ni vređao niti ponižavao dapače puno mi je pomogao i oko motora i oko hidraulike.Pogledajte unazad kada sam pitao zazor ventila svi ste šutili,ali nema veze nikad nije kasno.
 

Najnoviji postovi

Na vrh