• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
kako bi ja trebao nastelovati ventile, nisma mu radio nista oko motora ali ujutru mu je tesko prvo paljene kada je hladnije a akumulator je jak 145 ah i ipak tesko pali a i cini mi se da mu dosta motor zalece kad ise nizbrdo pa ako imate predlog kako da ih nastelujem ?
 

dami

Član
Tu od
13 Lis 2012
Poruka
68
to prvo paljenje na hladdno najvjerojatnje nije ti do ventila nego do većeg kompresionog prostora. To mi je buđina napomenuo motor radi mekanije ali na hladno teže upali a dalje nije problem.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
to prvo paljenje na hladdno najvjerojatnje nije ti do ventila nego do većeg kompresionog prostora. To mi je buđina napomenuo motor radi mekanije ali na hladno teže upali a dalje nije problem.

sta bi trebao nastelovati ?
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Ili dizne nevaljaju ili zazor u kompresionom prostoru nevalja.

dizne mjenjane navodno, prije 4 god smo radili generalku i poslje toga jos 4 puta mjenjali karike i sve sto ide uz to polugeneralku i traktor se stalno isto ponasa
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
dizne mjenjane navodno, prije 4 god smo radili generalku i poslje toga jos 4 puta mjenjali karike i sve sto ide uz to polugeneralku i traktor se stalno isto ponasa
4 puta u 4 godine :rolleyess::rolleyess:
A pumpica visokog pritiska?
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
4 puta u 4 godine :rolleyess::rolleyess:
A pumpica visokog pritiska?

sad je prije 2-3 mj opet mjenjane karike znaci 5 puta i pumpa je ove godine stavljena boschova i sad ima šus i sve ali opet plavi dim i ulje troši
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
sad je prije 2-3 mj opet mjenjane karike znaci 5 puta i pumpa je ove godine stavljena boschova i sad ima šus i sve ali opet plavi dim i ulje troši
A kaj je s glavama?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
glave isto brusene i cilindri jer su navodno bili tvornicki pod koso probuseni tak je majstor reko
Ako su cilindri "buseni" koji su sad klipovi u njima.Jel to na nekoj specijali.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Ulje moze trositi zbog vodilica i,ventila,karika i stublina.Znaci da je neko od majstora nesto zajebo.
Stubline su kako kazes honovane vodilice dobre,karike nove.Najvise to smrdi na lose stubline.Jesi li probao stavljati samu kariku u stublinu nakon honovanja (ravnanja).
Koliki je zazor.
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
Ulje moze trositi zbog vodilica i,ventila,karika i stublina.Znaci da je neko od majstora nesto zajebo.
Stubline su kako kazes honovane vodilice dobre,karike nove.Najvise to smrdi na lose stubline.Jesi li probao stavljati samu kariku u stublinu nakon honovanja (ravnanja).
Koliki je zazor.

to nisam ja nista slagao na traktoru nego majstor "dobar" majstor ja kad sam dosao k njemu da vidim kak radi uvjek je naso nesto drugo za radit tak da nista neznam kak je slozeno i sta.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
ha,da nije segrt kakav slagao,majstor stoji iza svoga posla ako je majstor ali opet svasta sam se nagledao u zivotu,meni isto smrdi na karike ili celindar nesto ima veliki luft,vodjice mogu zezati ako ide niznrdo bez gasa i pusika.Dal na iber baca dim?
 

matija754dt

Član
Tu od
5 Pro 2011
Poruka
137
nije segrt susjed mi je pa onda znam, karike su mjenjane prije 3 mj i nije napravio 20 sati od onda baca malo i baca ulje na ispušnu granu
 
Na vrh