• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Gde je to i kad bilo -25, a kotači propadali 5 cm?
to je bilo na kraju 12 mjeseca ili početak 1 mjeseca nez točno uglavnom dugosmo brali jer je bilo samo kukuruza oko 70 ha z jednim kombajnom a i malo je kasno je bil sijani kukuruz ..kotači su propali OKO 5 cm na jedno osovinki a traktor je bil sav na ledu tj kotači kad smo probali krenuti naravno bila je potpuno špera uključena i prednja i stražnja(imal je blokadu cjelog prednjeg mosta i stražnji naravno)nije se pomakel niti malo nego su samo kotači se vrtjeli na mjestu tj na ledu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ak, ali -25 stupnjeva celzijusa :shock: Nesečam se lani takve zime :scratch
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587

mrtacmek

Novi član
Tu od
20 Ruj 2012
Poruka
20
glava motora torpedo f4l912

ko zna koliko bi mogo dobiti za rabljenu glavu s diznom za f4l912 motor ili vam ga motori koji se nalaze u torpedo trakotima ??
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ak, ali -25 stupnjeva celzijusa :shock: Nesečam se lani takve zime :scratch

kod nas ni jedan kombajn ne izlazi kad je -25 celzijevaca, gorivo se ledi i svašta, neznam kak je to kod kolege..(no mislim da takve zime nikad nije bilo kod nas) :gitarist:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
kod nas ni jedan kombajn ne izlazi kad je -25 celzijevaca, gorivo se ledi i svašta, neznam kak je to kod kolege.. :gitarist:
kad vas možda ne izlazi ak pa kaj bi ostavili kuruzu na polju??bralo se kad god se stiglo a stajalo se samo dok je padal snijeg(ili bilo koje drugo nevrijeme) v kombajnu u kabini je ne bilo baš zima jer je motor puhal v kabinu toploga zraka ..al ajd dosta o tome da nejdemo dalje u OFF
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
ko zna koliko bi mogo dobiti za rabljenu glavu s diznom za f4l912 motor ili vam ga motori koji se nalaze u torpedo trakotima ??

neznam kaj ti ovo znaci ili vam ga motori koji se nalaze u torpedo trakotima ??, ali mislim da ti ova glava pase i na f3l912 i f6l912, u biti to je 912 glava, tako da ju možeš prodat i za ostale motore ( f3l912 i f6l912).
 
T

tuaregr10

Guest
Ak, ali -25 stupnjeva celzijusa :shock: Nesečam se lani takve zime :scratch

Bilo je lani, odnosno ove godine u 2 mjesecu kod "nas" u Gorskom kotaru -25 stupnjeva.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
evo dečki jedno pitanje... danas sam malo gledal oznake na torpediju (prije nisam baš puno pažnje obračal kaj znači na kraju slovo H) ..oznaka je TD 7606 H pa kaj bi to H značilo ak znate
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ako pogledaš slike vidiš da još ima farbe po gumama.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
prijatelji molio bih za jedan odgovor, nasao sam jednog torpeda crvenog 4806
http://www.polovniautomobili.com/oglas2841601/torpedo_4806/
cini mi se da je farbat, pa da li znate je li to bio zeleni torpedo kao i ostali ili fabricki crven, mislim da bi morao imati malo bolju, tj noviju kabinu za ovakvog crvenog torpeda ? hvala //:mrgreen::supz:

vidi se da je farban i to naskoro..mislim da je to bil zeleni al je prefarban kolko ja znam ti crveni su za izvoz i imali su oznaku tx i kabina je bila zatvorena i komplet instrument tabla je drugačija a i nosač za utege je stari tip i još je k tome okrenut naopako jer je gornji dio tj sad ka je donji dio strgan
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
vidi se da je farban i to naskoro..mislim da je to bil zeleni al je prefarban kolko ja znam ti crveni su za izvoz i imali su oznaku tx i kabina je bila zatvorena i komplet instrument tabla je drugačija a i nosač za utege je stari tip i još je k tome okrenut naopako jer je gornji dio tj sad ka je donji dio strgan

to je i mene bunilo, znam da su imali noviju kabinu sa grejanjem i oznaku tx
 
T

tuaregr10

Guest
to je i mene bunilo, znam da su imali noviju kabinu sa grejanjem i oznaku tx

I ovaj gore na linku 4806 ima potpuno zatvorenu i grijanu kabinu, a TX serije imaju kabinu ovakvu kao na slikama dolje i spremnik goriva ispod kabine, te još neke dodatne stvari :supz:.

fotografija0212e.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00346uz8.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
I ovaj gore na linku 4806 ima potpuno zatvorenu i grijanu kabinu, a TX serije imaju kabinu ovakvu kao na slikama dolje i spremnik goriva ispod kabine, te još neke dodatne stvari :supz:.

fotografija0212e.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

dsc00346uz8.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]

evo kako si ti postavil slike to je tx i oni su se radili za izvoz i crvene su boje..pogledaj malo na tom kontrolnu tablu,pod kabine je iznad getribe(kod ovog na linku getriba je unutar kabine)tx ima uljno grijanje u kabinu a td ima zračno(dovodi toplinu kak zračna turbina puše zrak kroz pera cilindra i tako ih hladi a taj topli zrak ide kroz cjevi u kabinu)tx ima sa srane rezervoar a td ima ispod kontrolne table..tak da taj kaj je link sigurno nije bil crveni i nemoguče da je tx
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
evo dečki jedno pitanje... danas sam malo gledal oznake na torpediju (prije nisam baš puno pažnje obračal kaj znači na kraju slovo H) ..oznaka je TD 7606 H pa kaj bi to H značilo ak znate

ja samo znam da su td 7506 A bile oznake za 75aka sa torpedovom dv..td 7506 specijal je 75ak sa takozvanom talijanskom vučom..to znam jer još uvjek jednog imam takvog a td 7506 H su svi oni bez prednje vuče..sad šta znači A ili H nemam pojima:supz:
 
Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
prijatelji molio bih za jedan odgovor, nasao sam jednog torpeda crvenog 4806
http://www.polovniautomobili.com/oglas2841601/torpedo_4806/
cini mi se da je farbat, pa da li znate je li to bio zeleni torpedo kao i ostali ili fabricki crven, mislim da bi morao imati malo bolju, tj noviju kabinu za ovakvog crvenog torpeda ? hvala //:mrgreen::supz:

a bisera okrenuo kolijevku za utege naopačke..a bože svašta..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ja samo znam da su td 7506 A bile oznake za 75aka sa torpedovom dv..td 7506 specijal je 75ak sa takozvanom talijanskom vučom..to znam jer još uvjek jednog imam takvog a td 7506 H su svi oni bez prednje vuče..sad šta znači A ili H nemam pojima:supz:

ali imaš speciala i bez prednje vuče..evo sad sam upravo našao na drugom forumu kaj znači to H - hinterrad što bi značilo samo stražnji pogon..:gitarist: A -allrad što bi bilo pogon na sva 4 kotača
 
Posljednje uređivanje:
T

tuaregr10

Guest
evo kako si ti postavil slike to je tx i oni su se radili za izvoz i crvene su boje..pogledaj malo na tom kontrolnu tablu,pod kabine je iznad getribe(kod ovog na linku getriba je unutar kabine)tx ima uljno grijanje u kabinu a td ima zračno(dovodi toplinu kak zračna turbina puše zrak kroz pera cilindra i tako ih hladi a taj topli zrak ide kroz cjevi u kabinu)tx ima sa srane rezervoar a td ima ispod kontrolne table..tak da taj kaj je link sigurno nije bil crveni i nemoguče da je tx

Pa ja ni nisam rekao da je onaj traktor na linku TX, i sigurno nije, samo sam htio samedu1972 objasniti razliku između TX i TD serije :fball:. Što se tiče getribe, to si u pravu, a o tome uopće nisam razmišljao :eek:. Za rezervoar sam rekao da ga serija TX ima ispod kabine, odnosno sa strane kao što si ti rekao :fball:.
 
Na vrh