• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ovaj crveni je farban i to nanovo,,pogledaj rezervoar koji je prije bio crven,,sad je crn,,rađeni su za izvoz i kako neki kazu da su i kvalitetniji od zelenih.

orginal su tamno zelene skoro pa crne farbe (šasija) a s vremenom je farba na nekim mjestima otpala i vidi se "temeljna" crvena farba
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Nisam mislio da ti sat treba isključivo zbog ler gasa i toga problema sa lerom nego za svaki dan , za rad .
Dobro je znati da li si negdje blizu crvenog područja u temperaturi kada radiš a to na Torpedima ne možeš znati . Imaš samo kontrolu koja se upali kada si več pregrijao motor. Nama je to užasno smetalo što ne znamo da li je temp. u radu još u normali ili smo tik do pregrijavanja motora pa smo ugradili najobičniji sat za tem. vode iz IMT 539 . Ništa bez IMT-a :lol:

Sada prestajem sa radom kada temp. dođe na 10 stupnjeva prije nego li se lampica od pregrijavanja pali .
Zgodna stvarčica , makar meni .

Pa upali ti se lampica kad su prljavi cilindri,,,ako spadne remen onda se pali lampica od anlasera tj.da ne puni dobro,,odmah zaustavljas rad motora...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Pa upali ti se lampica kad su prljavi cilindri,,,ako spadne remen onda se pali lampica od anlasera tj.da ne puni dobro,,odmah zaustavljas rad motora...

*alternatora(on puni akomulator) a anlaser pokreče motor
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
http://www.polovniautomobili.com/oglas2787601/torpedo_td9006/

Ova devedesetka ima spustenu haubu orema naprijed,,zar to nije rano za 1988. godinu?

to je home made( domača izrada) znači nije to tak tvornički napravljeno nego je to poslje spuštano radi ljepšeg izgleda ili je možda bila truga hauba tu naprijed.. ja sam još bolje ukosil haubu na mom a 80.godište je prelistaj malo temu unatrag par stranica i vidjet češ kak sam ja to napravil....
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
90tka sa oglasa je, prema slikama OK. To se odnosi samo na vanjsko stanje, mjenjač, hidraulika, zračna instalacija, diferencijal, pa i motor se provjere na licu mjesta.

Prema izloženom, traktor je obojan i to u dijelovima (vide se razlike u tonovima boje). Ima novu pumpu hidraulika. Prednja vuča je velika prednost, Torpedo, sa traktora novijih serija. Dali li je netko mijenjao ili je nešto drugo u pitanju ne bih znao.

Na unutrašnjost nema prigovora. Ima volan od prvih serija TD-a.

Izvana po haubi je gumeni keder (rubnjak) kojeg je lijepo vidjeti, no nakupljanje vode i prašine pospješit će koroziju lime. (Taj keder najmanji problem, skine se lako).

Sve u svemu, ako ga je netko tako održavao, pohvalno. Ako ga je netko pripremio za prodaju, opet pohvalno, stroj izgleda prihvatljivo, za razliku od mnogih drugih u oglasniku.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
torpedo je rasklopljen, dolazio je neki majstor koji se ne razume nesto u torpedove menjace ali smo sve rasklopili, rasklopljen je zbog iskakanja reduktora iz sporih, i 1 i 3 u bilo kom hodu, gornji snop je imao lufta napred, otisao mi iglicati lezaj pa mislimo da je zbog toga reduktor iskakao niz brdo, zupcanici su svi dobri ali se u donjem snopu na najvecem zupcaniku pojeli oni mali zubici na koji nailazi prsten kojinabija viljuska, za trecu nisam siguran sta je, lufta nema u lezaju a ipak on najlakse iskace i na najmanjoj nizbrdici, opruge i kuglice na onim osovinicama gore su uredu, jedino ako sve ovo iskakanje ima veze sa luftom u gornjem snopu ,koji je bas dosta imao lufta, molim za pomoc ?? hvala:prayer:
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Pa kolko ima rh taj traktor čim su na prvom snopu zupčanici dobili lufta..meni je otišel lager pa ga nisam mogel staviti u brze i zupčanici su unutra kaj novi i nema lufta na snopu..a traktor ima prek 20000 rh...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel ima neko naljepnice u elektronskom obliku za Torpedo Adriatic 48, bio bih mu zahvalan kad bi postavio. Naime, ovdje kod mene nemam gdje kupiti a cijeli traktor se farba. Hvala
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Kosi zubi TW56.10?

Zbog šetanja snopa sigurno da je moguće iskakanje iz brzine. Valjalo bi samo provjeriti na kojem snopu su koje brzine, pa bi bio sigurniji dali je zbog njega iskakalo. U svakom slučaju, zamjeniti ležaj.

Imaš katalog, nađi mjenjač TW56.10, mjenjač se sastoji od 3 vratila (snopa), prigonski (rikverc, beli zec, kornjača), pogonski (ide sa spojničke motora), glavno vratilo (izlazno vratilo na difenrecijal, točnije na KTZ).

Prema smještaju, prigonsko vratilo je gornje (prvo kad skineš kučište hidarulike), bočno se nalazi pogonsko vratilo, a odozdno, nasuprot gornjem (prigonskom) se nalazi glavno vratilo, ono koje izlazi prema difenrecijalu.

Jesam li u pravu?

Največi zupčanik u donjem snopu je 1. brzina (zupčanik, z=48 broj zuba). Sitni zubići sa strane su zubi sinhron spojke. Taj zupčanik treba zamjeniti i on je mogući uzrok ispadanja iz prve brzine.

Gornji snop, prigonsko vratilo je ubiti, "reduktor" (kako ti to zoveš), na njemu odabireš grupu, kornjača, beli zec, rikverc (hod unazad).

Crni zec ide sa pogonskog vratila, (direktno sa spojničkog vratila sa zamašnjaka).

Dakle ovako neki zaključak. Na donjem snopu se nalaze 4 zupčanika (1-4brzina). Kada si ubacio u crni zec, tada pogon ide sa zamašnjaka preko spojičkog vratila na pogonsko vratilo, a prijenosni odnos odabireš između tog vratila (pogonskog) i glavnog (izlaznog na diferencijal).

Kada poželiš neku drugu grupu (kornjača, beli zec, rikverc) onda u igru ulazi gornji snop koji se uzubljuje prema željenom stupnju prijenosa (1-4).

To je neki zaključak na temelju nacrta. Ti to imaš pred sobom, pa probaj potvrditi ili demantirati, a i slika puno znači.
 
Posljednje uređivanje:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Pa kolko ima rh taj traktor čim su na prvom snopu zupčanici dobili lufta..meni je otišel lager pa ga nisam mogel staviti u brze i zupčanici su unutra kaj novi i nema lufta na snopu..a traktor ima prek 20000 rh...

i kod mene su zupcanici kao novi ali je prethodni vlasnik skroz lose odrzavao traktor pa kada sam ga uzeo imao je malo ulja na dnu menjaca ,ja sam mu nasuo do max, zbog toga, inace traktor nije toliko radio
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Kosi zubi TW56.10?

Zbog šetanja snopa sigurno da je moguće iskakanje iz brzine. Valjalo bi samo provjeriti na kojem snopu su koje brzine, pa bi bio sigurniji dali je zbog njega iskakalo. U svakom slučaju, zamjeniti ležaj.

Imaš katalog, nađi mjenjač TW56.10, mjenjač se sastoji od 3 vratila (snopa), prigonski (rikverc, beli zec, kornjača), pogonski (ide sa spojničke motora), glavno vratilo (izlazno vratilo na difenrecijal, točnije na KTZ).

Prema smještaju, prigonsko vratilo je gornje (prvo kad skineš kučište hidarulike), bočno se nalazi pogonsko vratilo, a odozdno, nasuprot gornjem (prigonskom) se nalazi glavno vratilo, ono koje izlazi prema difenrecijalu.

Jesam li u pravu?

Največi zupčanik u donjem snopu je 1. brzina (zupčanik, z=48 broj zuba). Sitni zubići sa strane su zubi sinhron spojke. Taj zupčanik treba zamjeniti i on je mogući uzrok ispadanja iz prve brzine.

Gornji snop, prigonsko vratilo je ubiti, "reduktor" (kako ti to zoveš), na njemu odabireš grupu, kornjača, beli zec, rikverc (hod unazad).

Crni zec ide sa pogonskog vratila, (direktno sa spojničkog vratila sa zamašnjaka).

Dakle ovako neki zaključak. Na donjem snopu se nalaze 4 zupčanika (1-4brzina). Kada si ubacio u crni zec, tada pogon ide sa zamašnjaka preko spojičkog vratila na pogonsko vratilo, a prijenosni odnos odabireš između tog vratila (pogonskog) i glavnog (izlaznog na diferencijal).

Kada poželiš neku drugu grupu (kornjača, beli zec, rikverc) onda u igru ulazi gornji snop koji se uzubljuje prema željenom stupnju prijenosa (1-4).

To je neki zaključak na temelju nacrta. Ti to imaš pred sobom, pa probaj potvrditi ili demantirati, a i slika puno znači.
da u menjacu su kosi zubi, sinhron od prve je potrosen i njega cu naruciti, ali za 3. brzinu ne znam sta da vidim, zupcanik je uredu i sinhron kao i lezaj a ipak iskace na najmanjoj nizbrdici, samo kornjaca iskace pa da li zbog nje moze iskakati i 3. brzina zbog tog lufta, iz radnog i brzog hoda nikad ne iskace kao ni iz 2. i 4 brzine, mislim da cu iskakanje kornjace resiti menjanjem lezaja a ono sto me najvise buni jeste to sto je u 1. sinhron dosta potrosen a nije tako lako iskakao a sinhron 3. nije istrosen a lako iskace. hvala na pomoci kolega :drinkers::partyman:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
u subotu najverovatnije krecem sa rastavljanjem torpeda, treba mu se srediti menjac, iskakanje reduktora iz sporih, iskakanje iz 1. i 3. brzine
Koji je to Torpedo, 75?
 

Najnoviji postovi

Na vrh