• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
A oprugice na onom komadu na koji se vilica natakne su čitave (tri komada)?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Jeste rastepli getribu do kraja ili ste vizuelno utvrdili da su zupčanici u redu?
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
svaki snop je izvadjen osim onog levo( mislim da se zove trkac) ali i on ima lufta na lezajevima pa ce mo i njega skinuti

ma sve se može pregledat bez nekog velikog rastavljanja...ak su samo glavni ležajevi u pitanju samo utrpat distance na njih....i provjerit birače brzina i one kuglice s federima na vilicama i deri dalje...osim ako se vidi da su flandže jako
poderane
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
I tam imaš igličastih ispod jednog zupčanika i dva konusna lagera, ako mislimo na isti snop :scratch
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ma sve se može pregledat bez nekog velikog rastavljanja...ak su samo glavni ležajevi u pitanju samo utrpat distance na njih....i provjerit birače brzina i one kuglice s federima na vilicama i deri dalje...osim ako se vidi da su flandže jako
poderane
Pregledati se može, ali ne i popraviti ;)
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Neda mi se rezmišljati, ali ti mogu sutra poslikati
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Pregledati se može, ali ne i popraviti ;)
pa normalno...al bar otprilike znaš na čemu si...a sad to šta se zupčanik malo klima na igličastom ležaju....staviš novi ležaj pa se opet klima....jbga uglavnom..distance, federi, kuglice i navarivanje vilica ili birača brzina su najčešći popravci na 56.10
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
kad smo već kod potvrđivanja, da li netko može potvrditi da torpedo 75 ili 90 ne može dugo raditi u bjelom zecu jer se taj sklop brzo razleti pod opterećenjem?
to nije moje mišljenje, nego sam to čuo na ovom forumu i poljoinfo, pa me zanima da li je to točno?
navodno se to događa zbog nekog zaobilaznog vođenja snage -momenta u mjenaču, pa se taj sklop jako opterećuje i grije i zato nije dugog vijeka,pa se zato ore u 1. crni zec.

moje mišljenje je da bi baš taj bijeli zec trebao predstavljati radne brzine , za večinu operacija u polju.
zanima me vaše mišljenje.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Prije smo radili "tvrđe" zemlje i oralo se u 1 brzoj ili ako mu je bilo teško 3 radna ili bjeli zec..sad kad su " idealni" uvjeti za oratvu ja ga znam tjerati i u 4 radnoj i ide bez problema .mada cjeli dan radil z njim pod bjelim zecom( radne) nije se ništa događalo z getribom..govorim za ovo stariju verziju geteibe tj.ovu sa ravnim zubima... a kak su ove neznam.. jedino možda ako nemaš dosta ulja unutra i ne podmazuje se dobro pri malim okretajima pa zato dolazi do problema..
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
usput da li ima netko dijagram brzine kretanja za torpedo 75 i 90?
ak ima , molio bih da ga postavi ovdje.
hvala.
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Pri radu traktora nesto mi zuji ili bolje receno glođe...Kad stisnem kvacilo to prestane,,kad pustim nastavi,,ako lagano pustim,skroz polako prestane,,,dali je druk i ocu li ostat brez kvacila,,traktor je Td 48 Adriatic..?
 

Najnoviji postovi

Na vrh