• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Kad smo več kod kvačila na kolko štelate capice u odnosu na srce lamele ili u od odnosu lim lamele?

Odstojanje od lima lamele do spoljnjeg dela vijka bude 57 milimetara to je stelovanje vucne lamele.Za kardansku lamelu odstojanje od vrha vijka do ploce treba da je 17 milimetara.Ti vijci za stelovanje kardanske lamele su na sredini korpe kvacila,,,Mislim da je to tako....
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
SPOJKA OMG 228/228 dvostruka nezavisna spojka sa nožnom pedalom spojke za vožnju i ručnom polugom za spojku priključnog vratila

mrtvi hod 30mm

visina od vrha poluge spojke priključnog vratila do lima lamele spojke za vožnju iznosi:
59,5mm +-0,5mm

visina od vrha poluga za vožnju do lima lamele spojke za vožnju iznosi :
35,5mm +-0,5mm
-navedene vrijednosti vrijede za debljinu lamele (nove) 9mm


SPOJKA DT 225/225 N dvostruka zavisna spojka jedna komanda(nožna) za prvi i drugi stupanj
mrtvi hod isto kao i kod predhodne

visina od vrha poluga spojke do lima lamele spojke vožnje iznosi:
42,5mm +-0,5mm

zračnost ispod matica na 1,7 mm

navedene vrijednosti vrijede za lamele (nove) debljine 8,5mm

Primjenjuje se kod traktora iz serije Adriatic TD45-55A
(obično tako vrijedi za traktore Deutz)

U radioni obično ne ispada sve kak je po knjigi zbog raznih ostalih utjecaja (rabljeno, istrošeni pojedini djelovi, neke preinake.... u konačnici treba da bude 1. i 2. stupanj da imaju odprilike određeni hod kvačilo/kuplong/spojka ne bude tvrda odnosno 1. za vožnju 2.za uklj. pto (kod zavisne spojke) ili kod nezavisne spojke da bude razlika između capica nekih 30mm ili koliko je potrebno za nesmetan rad ......
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
SPOJKA OMG 228/228 dvostruka nezavisna spojka sa nožnom pedalom spojke za vožnju i ručnom polugom za spojku priključnog vratila

mrtvi hod 30mm

visina od vrha poluge spojke priključnog vratila do lima lamele spojke za vožnju iznosi:
59,5mm +-0,5mm

visina od vrha poluga za vožnju do lima lamele spojke za vožnju iznosi :
35,5mm +-0,5mm
-navedene vrijednosti vrijede za debljinu lamele (nove) 9mm


SPOJKA DT 225/225 N dvostruka zavisna spojka jedna komanda(nožna) za prvi i drugi stupanj
mrtvi hod isto kao i kod predhodne

visina od vrha poluga spojke do lima lamele spojke vožnje iznosi:
42,5mm +-0,5mm

zračnost ispod matica na 1,7 mm

navedene vrijednosti vrijede za lamele (nove) debljine 8,5mm

Primjenjuje se kod traktora iz serije Adriatic TD45-55A
(obično tako vrijedi za traktore Deutz)

U radioni obično ne ispada sve kak je po knjigi zbog raznih ostalih utjecaja (rabljeno, istrošeni pojedini djelovi, neke preinake.... u konačnici treba da bude 1. i 2. stupanj da imaju odprilike određeni hod kvačilo/kuplong/spojka ne bude tvrda odnosno 1. za vožnju 2.za uklj. pto (kod zavisne spojke) ili kod nezavisne spojke da bude razlika između capica nekih 30mm ili koliko je potrebno za nesmetan rad ......
Predpostavljam da je to iz čitulje i baš to me zanimalo.
Hvala.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Može li se u getribu od 4506 staviti neki drugi zupčanik od 4. brzine kao što je u TD 45 Adriatic modelu, tak da traktor bude brži? :scratch
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
kupio sam delove za menjac, zupcanik prve, nekoliko lezajeva, semeringe, drug lezaj. lamelu i 3 nova pipka za korpu, sve u KND, platio 300e
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Može li se u getribu od 4506 staviti neki drugi zupčanik od 4. brzine kao što je u TD 45 Adriatic modelu, tak da traktor bude brži? :scratch

Nije li Adriatic "ubrzan" na konusno tanjurastom paru?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Samo mi nemojte o zupčanicima i Torpedu, puna mi ih glava :rolleyess:
Brojeva zuba, brojeva zuba sinhrona, bez sinhrona, proizvođača, dimenzija igličastih, dimenzija čahura, kojekakve kombinacije................. a novčića ko u priči.
I još da ih barem ima.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
torpedo 55 adriatic-kuplung

U pitanju je torpedo 55 bez prednje vuce.Traktor stoji od 11 mjeseca. Jucer kad sam ga upalio traktor nece uci ni u jednu brzinu samo krci a papuca kuplunga ima normalni hod. Zadnji put kad sam ga vozio sve je bilo normalno,pa me zanima u cemu je problem.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
Velika vjerojatnost da je kvačilo, bilo je takvih slučajeva, stavi ga u neku brzinu upali traktor i razvozaj ga malo i moralo bi popustit. Kod mene se to desilo nakon pranja traktora nije se dobro osušilo traktor nije bio vožen i sljedeći put nakon x dana isto ovo kaj i tebi , nije odvajal na kvačilu.
 

c360

Aktivni član
Tu od
4 Ruj 2012
Poruka
376
Velika vjerojatnost da je kvačilo, bilo je takvih slučajeva, stavi ga u neku brzinu upali traktor i razvozaj ga malo i moralo bi popustit. Kod mene se to desilo nakon pranja traktora nije se dobro osušilo traktor nije bio vožen i sljedeći put nakon x dana isto ovo kaj i tebi , nije odvajal na kvačilu.

a bas prije nego sam ga spremio sam ga prao.hvala na pomoci
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
tak je ako je odnos capica ležaj ok onda je ovo
riješavam to tak da se poravnaju potisne ploče i za tolko se i skine ležište na zamašnjaku gdje se prišerafi korpa, nisam mjenjal šešir fedra nije bilo potrebno samim time se može pojačat cijelo kvačilo

kako misliš pojačati kvačilo?
pojačati ga da može prenjeti veču snagu ili povečati silu isključivanja-tj. da traži veču silu noge vozača?
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
SPOJKA OMG 228/228 dvostruka nezavisna spojka sa nožnom pedalom spojke za vožnju i ručnom polugom za spojku priključnog vratila

mrtvi hod 30mm

visina od vrha poluge spojke priključnog vratila do lima lamele spojke za vožnju iznosi:
59,5mm +-0,5mm

visina od vrha poluga za vožnju do lima lamele spojke za vožnju iznosi :
35,5mm +-0,5mm
-navedene vrijednosti vrijede za debljinu lamele (nove) 9mm


SPOJKA DT 225/225 N dvostruka zavisna spojka jedna komanda(nožna) za prvi i drugi stupanj
mrtvi hod isto kao i kod predhodne

visina od vrha poluga spojke do lima lamele spojke vožnje iznosi:
42,5mm +-0,5mm

zračnost ispod matica na 1,7 mm

navedene vrijednosti vrijede za lamele (nove) debljine 8,5mm

Primjenjuje se kod traktora iz serije Adriatic TD45-55A
(obično tako vrijedi za traktore Deutz)

U radioni obično ne ispada sve kak je po knjigi zbog raznih ostalih utjecaja (rabljeno, istrošeni pojedini djelovi, neke preinake.... u konačnici treba da bude 1. i 2. stupanj da imaju odprilike određeni hod kvačilo/kuplong/spojka ne bude tvrda odnosno 1. za vožnju 2.za uklj. pto (kod zavisne spojke) ili kod nezavisne spojke da bude razlika između capica nekih 30mm ili koliko je potrebno za nesmetan rad ......

to volim. konkretni podaci.
imam nekoliko pitanja.
na kojim se modelima koriste ove dimenzije lamela?
predpostavljam na svim od 45 do 90 ks.
primjećujem da su ovo dosta male dimenzije u odnosu na npr zetor koji ima za cca 50,60 ks 280 mm a za 70 ,80 ks 310 mm.
kako to u praksi izgleda i da li te lamele često gore?
,posebno u izvlačenju prikolica ,tanjuranju i šumi.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
kako misliš pojačati kvačilo?
pojačati ga da može prenjeti veču snagu ili povečati silu isključivanja-tj. da traži veču silu noge vozača?

pod 'pojačati' nakon onoga kad je prije 'škripalo' kod naglog kretanja znači tokarenje potisnih ploča i tome slično par puta sam to radil na 75-icama i 45-ici s time da se ne dobi tvrdo kvačilo ....možda malo teže za objasnit al majstori znaju o čem je riječ
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
@belarus105
mislim da sam dosta prepisao da bude razumno, nisu dimenzije nek debljine lamele 8,5mm ako se radi o spojjki omg 228 nju koriste typ 4006,4506 odnosno oni s jednom komandom
za debljinu 9mm ovi npr. td48,55 e a sad za td75 kolko me sjećenje služi iz glave mislim da je debljina i 10mm

a sad kak čitam tvoja pitanja dalje, pa ti si pobrkal debljinu i promjer lamela
(informacije radi mogu izmjeriti promjere lamela za 40,4506 i 7506(7006)

pošto nisam baš neki informatičar pokušat ću skenirat 'Priručnik o rukovanju i održavanju Torpeda'
 

Najnoviji postovi

Na vrh