• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel moze neko da objasni princip rada rucica hidraulike na 4806? Kada mi je mala rucica u gornjem polozaju ne mogu podizati nista, znaci ona glavna rucica tad nema ulogu.. Da li je to neki kvar opasan, na drugom forumu mi rekoše da mora funkcionisati glavna rucica kada je mala u gornjem polozaju (fina regulacija)
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Jel moze neko da objasni princip rada rucica hidraulike na 4806? Kada mi je mala rucica u gornjem polozaju ne mogu podizati nista, znaci ona glavna rucica tad nema ulogu.. Da li je to neki kvar opasan, na drugom forumu mi rekoše da mora funkcionisati glavna rucica kada je mala u gornjem polozaju (fina regulacija)

Dobro su ti rekli, mora dizati kad je mala ručica gore. Znači kvar je, e sad koliki to će netko stručniji.
 
L

ler

Guest
Da li si pogledao ulje u hidraouliku

Jel moze neko da objasni princip rada rucica hidraulike na 4806? Kada mi je mala rucica u gornjem polozaju ne mogu podizati nista, znaci ona glavna rucica tad nema ulogu.. Da li je to neki kvar opasan, na drugom forumu mi rekoše da mora funkcionisati glavna rucica kada je mala u gornjem polozaju (fina regulacija)

Pogledaj ulje u hidraouliku moj je ujak imao istih problema sa 75 td nije radila fina regulacija jer znaš i sam da Torpedo ima odvojeo hidraoulik i getribu ja sam prošler god na svom torpedu promijenio sve ulje nikada nisam imao nikakvih problema najeftinije je da to pokušaš npraviti za početak
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Pogledaj ulje u hidraouliku moj je ujak imao istih problema sa 75 td nije radila fina regulacija jer znaš i sam da Torpedo ima odvojeo hidraoulik i getribu ja sam prošler god na svom torpedu promijenio sve ulje nikada nisam imao nikakvih problema najeftinije je da to pokušaš npraviti za početak

U subotu bi mi trebao doci majstor da postavi mjenjac jer sam radio ga, pa cu mu reci usput da pregleda i to. Samo se nadam da nije nesto opasno, tipa novi razvodnik . Ulja svakako nova idu, u Hidraulik sipam motorno INA SUPER 5.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
Jel moze neko da objasni princip rada rucica hidraulike na 4806? Kada mi je mala rucica u gornjem polozaju ne mogu podizati nista, znaci ona glavna rucica tad nema ulogu.. Da li je to neki kvar opasan, na drugom forumu mi rekoše da mora funkcionisati glavna rucica kada je mala u gornjem polozaju (fina regulacija)

nema veze sa uljom. sa desne strane imaš polugicu koja se veže nazad gdje kačiš topling pa vidi da se nije otkačila ili je treba poštelati
 
L

ler

Guest
Može biti i to

nema veze sa uljom. sa desne strane imaš polugicu koja se veže nazad gdje kačiš topling pa vidi da se nije otkačila ili je treba poštelati

Slažem se sa tobom imao sam torpeda 6206 87 god nisam mogao dobiti fini hidraoulik u oranju to jeste dubinu oranja plug je propadao stalno na polje mi je došao majstor i poštelao tu polugicu i bilo je poslije sve ok .
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ugradite kotač i nemate brige sa finim :icon_wink:
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
nema veze sa uljom. sa desne strane imaš polugicu koja se veže nazad gdje kačiš topling pa vidi da se nije otkačila ili je treba poštelati

Da je baš odrezana, ne vidim zašto zbog nje ne bi mogao podizati poluge hiradulika kad je upaljena fina regulacija.

Polugica o kojoj ti govoriš može utjecati na rad fine regulacije, ali svojim otkvačivanjem ne može onemogućiti podizanje poluga hidraulika.

Ručicom fine regualcije mijenjamo prijenosni odnos polugica unutar kučišta hidraulika, točnije osjetljivost hidraulike, pa tako sile koje djeluju na poteznicu potiskuju razvodnik koji reagira podizanjem poluga hidraulike ovisno o veličini sile koju primi.

Dakle, najjefitnije je svakako provjeriti razinu ulja, no bojim se da je problem u ispravnosti polugica unutar kučišta hidraulike, koje u pravilu imaju neograničen vijek trajanja, osim ako se djelovanjem ljudskog faktora fizički ne oštete.

Hazor, dali je kod tebe, varen nosač ručkica (visine polužja hidraluike i fine regulacije), iz priče, otkvačila se prikolica pa lajtung odlomio nosač? Sry, ako sam pomiješao traktore.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Da je baš odrezana, ne vidim zašto zbog nje ne bi mogao podizati poluge hiradulika kad je upaljena fina regulacija.

Polugica o kojoj ti govoriš može utjecati na rad fine regulacije, ali svojim otkvačivanjem ne može onemogućiti podizanje poluga hidraulika.

Ručicom fine regualcije mijenjamo prijenosni odnos polugica unutar kučišta hidraulika, točnije osjetljivost hidraulike, pa tako sile koje djeluju na poteznicu potiskuju razvodnik koji reagira podizanjem poluga hidraulike ovisno o veličini sile koju primi.

Dakle, najjefitnije je svakako provjeriti razinu ulja, no bojim se da je problem u ispravnosti polugica unutar kučišta hidraulike, koje u pravilu imaju neograničen vijek trajanja, osim ako se djelovanjem ljudskog faktora fizički ne oštete.

Hazor, dali je kod tebe, varen nosač ručkica (visine polužja hidraluike i fine regulacije), iz priče, otkvačila se prikolica pa lajtung odlomio nosač? Sry, ako sam pomiješao traktore.

Nije kod mene varen nosač, msm nije mi se otkvačala prikolica ( doduse jest jednom prilikom kuka pukla :) ) . Razina ulja je uvijek na maksimumu i to SUPER 5 ulje koje si mi preporucio jednom prilikom. Hidraulika dize bez problema sve priključke, silokombajn 800 kg kao od sale na leru... ali jel se pomjeri rucica u gornji polozaj glavna rucica nema funkciju. Ode plug do grede u zemlju valja non stop dizati plugove :mad::

img4149s.jpg


zanemariti ove strelice :) ovako izgleda nosač
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Da, malo sam te zamjenio, ali ne puno. Konkretno, kod tebe je prijašnji vlasnik, pobrusio "uši" u kojima treba stajati poluga kada je upaljena fina regulacija hidraulika.

Ove strelice koje si stavio na sliku, su beskorisne osim crvene, koja pokazuje utor u kojem stoji poluga kada je fina regulacija ugašena. Plava i zelena strelica su, ništa, međuprostor.

Super 5 je njegovo ulje za hidraulik. Netko je kemijao po unutrašnosti kučišta i napravio dernek, iz ne znam kojem razloga.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Da, malo sam te zamjenio, ali ne puno. Konkretno, kod tebe je prijašnji vlasnik, pobrusio "uši" u kojima treba stajati poluga kada je upaljena fina regulacija hidraulika.

Ove strelice koje si stavio na sliku, su beskorisne osim crvene, koja pokazuje utor u kojem stoji poluga kada je fina regulacija ugašena. Plava i zelena strelica su, ništa, međuprostor.

Super 5 je njegovo ulje za hidraulik. Netko je kemijao po unutrašnosti kučišta i napravio dernek, iz ne znam kojem razloga.

Jeste, prijasnji je zbrusio gornji polozaj :) A ove strelice su bile neki nesporazum sa stare slike al nadjoh je da se vidi kako izgleda kuciste. U subotu mi se montira mjenjac (gotov je) pa cu zamoliti majstora da otvori to i pogleda u cemu je problem, valjda ne bude nista opasno.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Ako ništa ne riješite, slikaj iznutra polužje, odozgo, pa valjčić koji naliježe na tanjurasti čelični profil koji se nalazi na glavnom vratilu, pa napred kako naliježu poluge (preko čeličnog valjčića) na sami ventil hidrauličnog razvodnika, da pogledam gdje je problem. A ako riješite, onda još bolje.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Kako sam te ja razumio ti nemozes podesiti visinu poluga hidraulike. Skini sic i poklopac pod sicom.Unutra imas na jednoj od polugica osigurac(uskocnik) sa slike .Provjeri da nije iskocio. Nemam slika trenutno uzivo poluge na kojoj je osigurac ,ali kad skines limeni poklopac bice ti sve jasnije i dobro se vidi.



Uploaded with ImageShack.us
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Hoće ispast sa osovinice valjčića koji prenosi moment sa ručice za podešavanje visine na tanjurasti čelični profil, pa onda ispadnje valjčić te se osovinica nasloni na tanjur, pa onda hidraulik i dalje radi, samo što ne može podignuti zadnjih cca 10cm u visinu, fali mu "poticaja", za debljinu radiusa tog valjčića.

Inače takvi (slični, na istom principu) osigurači se nalaze unutar kučišta na krajevima osovinica.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Upravo to Lisnik, ne mogu podesiti visinu poluga, kao sto kaze TorpedoTD45 zadnji cca 10 cm mu fali da podigne na poluge na pravu visinu (da mogu ukopcati prikolicu-automatska kuka). Sjecam se kada smo mijenjali gumice da smo skidali taj osigurač sa polugica kada smo vadili klip da se postavi mandzetna (ako se ne varam). Najbolja je opcija da kazem u subotu majstoru da obrati paznju na to, da pregleda.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Isti je kao i ovaj sam sto je na kraju malo zakrivljen.Kad se pomjeri poluzje tad hidraulik radi al nemoze se podesiti visina poluga.Imao sam taj slucaj u poslu.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Isti je kao i ovaj sam sto je na kraju malo zakrivljen.Kad se pomjeri poluzje tad hidraulik radi al nemoze se podesiti visina poluga.Imao sam taj slucaj u poslu.

Nadam se da ce to majstor srediti, pa da bude sve ok. Mjenjač mi se oduzio pravo pa da mi je da se sad to sve kompletira. I de mi kazi, ne radi mi nista od intrumenata na tabli. Sajla obrtomjera nedostaje to moram kupiti, od satica za mjerenje pritiska ulja imam crijevo sa holenderom na kraju (zavrtnjem) sada gdje ono se kopca, na koji naci ? A pokazivac goriva ima cini mi se par zica ispod sebe koje nisu spojene..... Volio bih i to da sredim, pa ako mozes da mi kazes gdje se sta prikljucuje. Hvala
 

Najnoviji postovi

Na vrh