• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
O tome se i radi da nije rijetko nego je kao motorno ulje bilo iscurilo kad sam skinuo AC pumpu
ali sad kad bolje promislim znam i zasto jer sam citao postova dosta i skuzio u cemu je kvaka-ovaj dio Bosch Pumpe di je AC pumpa je spojen s motorom te zato ako propusti AC Pumpa onda svo gorivo može zavrsiti u Motornom ulju znaci da je ovaj dio povezan s motorom te ovaj dio Bosch Pumpe di su elementi nema izravne veze s ovim dijelom di je AC PUMPA ALI U MOM SLUCAJU JE VJEROJATNO POPUSTIO SEMERING IZMEDJU TA DVA DIJELA NA DEKLU BOSCH pUMPE pa iz tog razloga slini ulje na onaj odusak sa same Bosch Pumpe.

E sad imam pitanje koliko sekrecu cijene reparacije Bosch Pumpe i dizna stelanje u kompletu i dali je komplicurano montirati i demontirati samu bosch pumpu s Zelenka*?

Hvala Unaprijed svaki savjet dobrodosao!!!

ulje iz motora(kartera) nikad ne ide u bosch pumpu osim u slučaju centralnog podmazivanja..... isto kao što ni voda ne ide uzbrdo
 

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Taj valjda več štekče tak da ..........

Elementi kad propuštaju obično daju manju količinu nafte, a pumpu zakretal ti ovamo ili onamo, visina bregova je uvjek ista.

zar bi to značilo onda da hoćeš povećat količinu goriva koju pumpa daje moraš promjenit bregastu u pumpi?
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
zar bi to značilo onda da hoćeš povećat količinu goriva koju pumpa daje moraš promjenit bregastu u pumpi?

Šta bi se desilo da izvadiš postojeće bregasto vratilo iz motora i staviš neko sa većim ili manjim bregovima?
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
ak bi stavio manje bregove motor bi se tušio nebi imao snage jer nebi imao ni zraka pa bi morali bit širi brijegovi (po obodu) a ak bi stavio veće brijegove ili bi klipovi izmlatili ventile ili ak bi bili veći morali bi bit uži (po obodu) pa bi možda i dobio sta snage al nemaš hlađenje onda...(a i ostatak konstrukcije motora nije dimenzioniran za veću snagu)...
bitniji ti je oblik brijega...
a i teško da bi pogodio vrtloženje zraka u cilindu pa nebi imao ni dobru smjesu...u svakom slučaju "
muda u labuda"
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Dečki Kole priča o bregastoj osovini pumpe visokog pritiska.

@ Kole
Da se količina poštelati i na samim elementima
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Dečki Kole priča o bregastoj osovini pumpe visokog pritiska.

@ Kole
Da se količina poštelati i na samim elementima

Znam ja on čemu kole priča. Htio sam mu samo dati usporedbu.

Ako nešto ovisi o nečemu, onda nemreš jednu stvar mijenjati neovisno o drugoj, a da zadržiš početnu ulogu ili namjenu sklopa.
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
sat

Pozdrav,,,zanima me nesto.
Kad sjedim na sjedistu u torpedo td 48 skroz desni sat (cager) koji ima sklu do 10 bari,,zanima me dali je to od pritiska ulja u motoru ili pritiska zraka u sistemu jer mi u zadnje vrijeme stalno na nuli,,pa nisam siguran..Ako moze odgovor..HVALA
__________________
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Pozdrav,,,zanima me nesto.
Kad sjedim na sjedistu u torpedo td 48 skroz desni sat (cager) koji ima sklu do 10 bari,,zanima me dali je to od pritiska ulja u motoru ili pritiska zraka u sistemu jer mi u zadnje vrijeme stalno na nuli,,pa nisam siguran..Ako moze odgovor..HVALA
__________________

to ti je za pritisak zraka...jel ti radi uopče kompresor?? ili je možda samo ura crkla :cool:
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
skini onaj lajtung što dolazi sa sata i spaja se na cijev iz boce i očisti hrću što se nakupila ima da radi
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ali kak god bila i hrđa al sumljam da bi ju u potpunosti zaštopala...a da je i mala rupica ona bi morala prikazivati pritisak...hebemu i satovima čudno je i ako je crkel jer kod nas je več 30 god i još je orginalna ura i stalno je podešen onaj ventil na 8bara a lajtung je slučajno skuren švas aparatom nakon god.dana poslje kupovine tak da je i lajtung star oko 30 god i još nikad nije zahrđalo ili kaj drugo...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
u prvih 10 minuta filma se
vidi što se je proizvodilo u Torpedu,
za vrijeme rata:

[YT]http://www.youtube.com/watch?v=u-57Pcc8LvQ[/YT]
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Svaka im čast, svima odreda!
Moj otac radi več 2 godine u firmi koja je smještena u bivšim pogonima Torpeda u Rijeci, bio sam ljetos tamo i vidio sve hale izvana i nešto iznutra, odnosno cjeli bivši Torpedov kompleks.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Farbao se malo Torpedo , temeljna boja, spricgit pa onda RAL6018. Sutra pocinje sklapanje, nova instalacija (elektro) i te neke sitnice :smile:







 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
sad bude kaj novi ...sad mu još pofarbaj ovu mrežu sastrane na crnu i odma bude ljepše zgledal..
 

Najnoviji postovi

Na vrh