• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Al opet nije mi jasno zašto su stavljene veče gume naprijed i nazad,zbog koje namjene??

Vidim problem u blatu s ovim gumama naprijed,trebat če to gurat kad se nalovi na njih...

namjena je postiči veču brzinu za transport...nudi nam se neki poslič za transport paleta letvi sa pilane a i prijevoz žitarica... neče biti problem po blatu jer neče niti tolko tonuti...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
kolega jel se to meni čini ili ti blatobrani stoje prema unutra nagnjeni???

Stoje malo jer nisu nalegli na nosace, na koje ce ici kabina. Nisam zasarafljeni jos za nosac , kabina se farba pa ce onda da se postavlja i ona :)
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
Pitanje za torpedo znalce: dal torpedo 75 i 90 imaju isti orbitol i ako neko ima sliku da postavi? hvala
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
a jesam baksuz gledao sam neki dan tvoj video al uopće nisam skužio da je tvoj 75, pitam zato jer sam nabavio orbitol od torpeda no nema ove kocke ko na tvojem i na td90 a frajer tvrdi da je to od td75 i da se samo crijeva prišarafe na orbitol da nema nikakve kocke između..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a jesam baksuz gledao sam neki dan tvoj video al uopće nisam skužio da je tvoj 75, pitam zato jer sam nabavio orbitol od torpeda no nema ove kocke ko na tvojem i na td90 a frajer tvrdi da je to od td75 i da se samo crijeva prišarafe na orbitol da nema nikakve kocke između..

daj ti to poslikaj...pogotovo tu stran gdje se lajtungi šarafe...nikad nisam videl orbitol bez kocke gdje se šarafe lajtungi...
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,293
daj ti to poslikaj...pogotovo tu stran gdje se lajtungi šarafe...nikad nisam videl orbitol bez kocke gdje se šarafe lajtungi...

pred postavljam da pod kockom mislite prioritetni ventil.
Postoje orbitoli bez toga, u tom slučaju ili je pumpa samo
za napajanje orbitol glave, ili je ubačen ventil konstantnog protoka
(taj ventil ide između pumpe i orbitol, sa tim da se još dodaje sigurnosti ventil na
dio koji ide prema orbtiolu.
orbitiol sa kockom je novijeg datuma
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pred postavljam da pod kockom mislite prioritetni ventil.
Postoje orbitoli bez toga, u tom slučaju ili je pumpa samo
za napajanje orbitol glave, ili je ubačen ventil konstantnog protoka
(taj ventil ide između pumpe i orbitol, sa tim da se još dodaje sigurnosti ventil na
dio koji ide prema orbtiolu.
orbitiol sa kockom je novijeg datuma

da..ja sam mislil naorbitol di je taj prioritetni ventil al sam se ne mogel sjetiti kak se zove:mur:
 

mika

Iskusan lik
Tu od
22 Ožu 2011
Poruka
1,741
kemijam hidro volan na traktor i nabavil sam si novi orbitol od torpeda al uglavnom vidim da nema te kocke na sebi a vidio sam na jednom td90 da ima to, a zetori opet nemaju al sad kužim i zašto....
Zbalija hvala na objašnjenju :)
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
namjena je postiči veču brzinu za transport...nudi nam se neki poslič za transport paleta letvi sa pilane a i prijevoz žitarica... neče biti problem po blatu jer neče niti tolko tonuti...

Dobit ces manju vucnu snagu na motoru i veci otpor u blatu i sa ovim profilom ripni ti bus na blatu skretal a on pe ravno,jel ima servo volan taj deutz?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Dobit ces manju vucnu snagu na motoru i veci otpor u blatu i sa ovim profilom ripni ti bus na blatu skretal a on pe ravno,jel ima servo volan taj deutz?

jao kolega opet spavaš na satu...:icon_mad:
pa zašto postoje niže brzine??valjda kad motoru bude teško da se prebaci u manji srupanj i ide...tak bude i sad...kad mu bude teško onda se bude šaltal pa fala bogu ima brzina kolko očeš...a sa tim gumama se puno bolje skreče nego sa onim kaj su bile prije jer su šire,teže i ne nosi ga na stran(več je isprobano)...

ajd mi molim te reci ako ima orbitol pa kaj onda možda ima mehanički volan...logički da je hidroulični kad govorimo o orbitolima...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
jao kolega opet spavaš na satu...:icon_mad:
pa zašto postoje niže brzine??valjda kad motoru bude teško da se prebaci u manji srupanj i ide...tak bude i sad...kad mu bude teško onda se bude šaltal pa fala bogu ima brzina kolko očeš...a sa tim gumama se puno bolje skreče nego sa onim kaj su bile prije jer su šire,teže i ne nosi ga na stran(več je isprobano)...

ajd mi molim te reci ako ima orbitol pa kaj onda možda ima mehanički volan...logički da je hidroulični kad govorimo o orbitolima...

Da lako za saltanje u nizu u blatu nego na cesti pun paleta pa malo brjeg,videl ga bu prije nego ti.
Nisam skuzil da ti pises za rbitrol krivo sam povezal pa sam zato i pital jel ima hidraulicni,sori.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Da lako za saltanje u nizu u blatu nego na cesti pun paleta pa malo brjeg,videl ga bu prije nego ti.
Nisam skuzil da ti pises za rbitrol krivo sam povezal pa sam zato i pital jel ima hidraulicni,sori.

nema ti kod mene brijegova...najviši brijeg je nasip od Drave...nevudemo mu kapčili više od 10 tona tereta na prikolici...a sa ovakvim kak su još sad iza gume z takvima ekonomija več jako dugo vozi 2 pune kukuruza zmajevke 8tona i ide bez problema
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
nema ti kod mene brijegova...najviši brijeg je nasip od Drave...nevudemo mu kapčili više od 10 tona tereta na prikolici...a sa ovakvim kak su još sad iza gume z takvima ekonomija več jako dugo vozi 2 pune kukuruza zmajevke 8tona i ide bez problema

Ma onda nema fke to bu islo super!
 
Tu od
14 Kol 2009
Poruka
102
Pozdrav

Gospodo torpedaši imam jednu nepoznanicu ,tražim na internetu motor deutz f6l912+ ali nikako da pronađem neki baš sa oznakom + svi su bez te oznake inače je motor na deutz 100 06 i razvija 76kw na 2300rpm
pa ako netko zna???
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Gospodo torpedaši imam jednu nepoznanicu ,tražim na internetu motor deutz f6l912+ ali nikako da pronađem neki baš sa oznakom + svi su bez te oznake inače je motor na deutz 100 06 i razvija 76kw na 2300rpm
pa ako netko zna???

to češ malo teže nač pošto je traktor starijeg godišta a još je ktome i DEUTZ...
mislim da i kamioni tam imaju normalne oznake kak i torpedo...nemaju taj plus iza...
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
jel ima tko kakav prijedlog,kolega mi ima deutz 40 ks i hidroulik mu je radio ok,dok mu se nije aluminijsko kuciste okrenulo na kajli,i sad je to vraceno na mijesto ali hidraulik pod teretom nece dignut ni malo,a bez tereta dize normalno,sta se je tu moglo dogodit
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
jel ima tko kakav prijedlog,kolega mi ima deutz 40 ks i hidroulik mu je radio ok,dok mu se nije aluminijsko kuciste okrenulo na kajli,i sad je to vraceno na mijesto ali hidraulik pod teretom nece dignut ni malo,a bez tereta dize normalno,sta se je tu moglo dogodit

Ne mogu se sjetiti, o čemu govoriš, malo pojasni.
 

manjo

Član
Tu od
18 Ruj 2012
Poruka
351
Ne mogu se sjetiti, o čemu govoriš, malo pojasni.

Pukolo mu je ono aluminijsko kuciste na kojem su rucice za upravljanje hidraulikom,tj okrenulo se je na onom jednom sarafu sto ga drzi,i to smo vratili nazad na mijesto,ali poslije toga bilo sto da zakvaci nece dignuti hidraulik,a dok nema nista dize bez problema
 

Najnoviji postovi

Na vrh