• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
možda se kaj odkačilo unutra pošto neče spuštati...a dok neče dizati zna biti i problem u onom ventiliču kaj ima poklopac od prednje strane kučišta hidroulike i gore ide ključ 17..

Zbunjuje me to sto ne radi ni kiper ventil, nadam se da je samo se nesto otkacilo ili pak neki opiljak u ventilu..
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
a nije onda valjda problem u zaštopanom ventilu čim on ne reagira niti na kipanje...ako je taj ventil zaštopani onda samo neče dizati poluge a ostalo radi bez problema..i meni zna nekad prilikom tanjuranja kaj se zaštopa taj ventilič i neče diči...par min posla i dalje sve radi bez problema..
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ja imam veselje na 75 otišla lamela sutra se mora šerapati :icon_hang: počeo voziti gnojevku i sad pauza
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma riješi se to brzo samo dok imaš druge djelove odma da ubaciš...glavno da ti neko pomogne razvuči ga i skupa a ostalo lako i sam napraviš..
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
ma riješi se to brzo samo dok imaš druge djelove odma da ubaciš...glavno da ti neko pomogne razvuči ga i skupa a ostalo lako i sam napraviš..

radio sam to prije 4 godine isto je bilo osjeklo nitove kao sada pa znam postupak.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
več nakon 4 godine?? kaj je to kvaliteta vindija ili pa vi držite nogu na kvačilu..
kod nas več jako dugo drži...
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
več nakon 4 godine?? kaj je to kvaliteta vindija ili pa vi držite nogu na kvačilu..
kod nas več jako dugo drži...

lamela je naše proizvodje mislim da se radi oko čakovca gornja dubrava. traktor ima prvi utovarivač pa mora malo biti na kvačilu
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
TMS, probaj ovaj put sa Ruenovom.
Na oko izgleda bolja.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
mi se čini da oko čakovca ima samo jedan kaj dela lamele..taj je i nam delal i lamelu i ferode za kamion...a firma se zove " lamela"
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Skini sic i poklopac hidraulike pa vidi sta je. Nema ti druge.

Skinem poklopac i imam sta i viditi, nema kapi ulja.. Puka čivija koja drzi klip u kućištu, te je klip ispao u napravio havariju u kucistu. Probio mi kuciste i svo ulje otislo u diferencijal. Da li se moze taj gus variti?? Koliko je to trajno ? Rekoše mi da ima kao neka firma koja popravlja kamione da to vare bez problema, samo koliko je to valjano. Da li se to posle po varu zaliti tecnim metalom, pa praviti lim izmjedju hidraulike i diferencijala pa zaliti silikonom.. Po prilicno je to klip razjebao...
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Stavi koju sliku.

To se nije smjelo dogoditi, nešto je bilo krivo podešeno, ili max. visina dizanja (ukoliko postoji na tom traktoru, a mislim da postoji) ili nije dobar prijenosni odnos polužja pa ja ventil na glavnim regulacinom ventilu dobivao preveliki poticaj...ili..
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Stavi koju sliku.

To se nije smjelo dogoditi, nešto je bilo krivo podešeno, ili max. visina dizanja (ukoliko postoji na tom traktoru, a mislim da postoji) ili nije dobar prijenosni odnos polužja pa ja ventil na glavnim regulacinom ventilu dobivao preveliki poticaj...ili..

Pukla je ona civijica koja drzi klip u lezistu, sva je izlupana od nekog cekicanja prije, ko zna ko je sve to lupao.. uglavnom bas se vidi da je pukla na mjestu gdje je savijana i udarana nekim ostrim predmetom.. Da li se to moze sada variti (kuciste ) ?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
daj ti to ipak malo poslikaj da vidimo

mada nisam nikad rastagljal hidraulik od ovih manjih ,ali od 75 jesam pa bi to sve trebalo biti slično...

nama je nekoliko puta pukla ta čivija i " klipnjača" je pala dole i nikve brige...poklopac dole,ulje van,klip povučeš naprijed do kraja i namjestiš tu "klipnjaču" i staviš novu čiviju i gotova stvar...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
daj ti to ipak malo poslikaj da vidimo

mada nisam nikad rastagljal hidraulik od ovih manjih ,ali od 75 jesam pa bi to sve trebalo biti slično...

nama je nekoliko puta pukla ta čivija i " klipnjača" je pala dole i nikve brige...poklopac dole,ulje van,klip povučeš naprijed do kraja i namjestiš tu "klipnjaču" i staviš novu čiviju i gotova stvar...

Da, samo sto je meni ta klipnjaca proletila kroz kuciste dole i svo ulje otislo u diferencijal. Kako je probilo tako je i savilo gus. Ne znam da li se gus moze zagrijati i malo ispraviti pa onda variti, ako moze tako onda se mozda nesto i sredit. Poslikat cu sutra ako stignem.
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
kako se skida druk ležaj sa 75 i imam još jedan problem, kad sam razdvajao traktor na pola izašla mi osovina od kardana van iz getribe koji je postupak da je vratim :(sweat):
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
u bemu miša mi smo mi se čini lager skidali sa redapcigerom(davno je to bilo pa se ne sječam najbolje) a ovo za osovinu kardana,jel to cjela osovina izašla van ili ti je samo malo izašla van pa je ona spojnica pala dolje kaj spaja tu glavnu pogonsku osovinu i kučište kardana??
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
kako se skida druk ležaj sa 75 i imam još jedan problem, kad sam razdvajao traktor na pola izašla mi osovina od kardana van iz getribe koji je postupak da je vratim :(sweat):
Uf, to bu jebada.

Ta osovina ima otraga seger koji ju drži da se to nebi dogodilo i on je oćito pukel.
Problem je u tome kaj je ona nataknuta u jednu spojnu čahuru koju ništ ne drži i sad treba otvarati zadnji kraj i podiči tu čahuru i onda nataknuti.
Mislim da bi se trebalo dati da se skine zadnji poklopac na diferencijalu, a ko ne onda hidrulik dole..

Trebaš kakve slike ili?
 

Najnoviji postovi

Na vrh