• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Pukolo mu je ono aluminijsko kuciste na kojem su rucice za upravljanje hidraulikom,tj okrenulo se je na onom jednom sarafu sto ga drzi,i to smo vratili nazad na mijesto,ali poslije toga bilo sto da zakvaci nece dignuti hidraulik,a dok nema nista dize bez problema

Otkinulo ga crijevo za vanjsko posluživanje hidraulike?

Treba skinuti sjedalo, zatim poklopac hidraulika i onda probati dizati da se vidi što se događa. Uz to provjeriti ispravnost polužja.

Ukoliko je sve u redu, skinuti glavni razvodnik i vidjeti da nije savinut ventil preko kojeg se vrši promjena položaja donjih poluga hidraulika (on je sa zadnje strane glavnog razvodnika, vidi se kada skineš poklopac hidraulike, na njega dolazi valjčić sa polužja).

Moguće je i propuštanje jednog od ili više brtvenih elemenata, pa kod malog opterećenja podiže, a kod većeg nema dovoljnog tlaka zbog eventualne propusnosti.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
da li neko zna kako da na torpedo 75 postavim razvodnik koji mi treba za noz za sneg da bi radio dvsmerni klip na nozu, hvala :icon_eyes:
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Treba ti još jedan dvosmjerni razvodnik koji se nadoda na ovog postoječeg jednosmjernog kojeg več imaš gore
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
.To tako izgleda na traktoru.


Uploaded with ImageShack.us

Crvena strelica dvosmjerni razvodnik.Zelena strelica jednosmjerni koji vec imas na traktoru.
snap20130320at063644.png
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
Treba ti još jedan dvosmjerni razvodnik koji se nadoda na ovog postoječeg jednosmjernog kojeg več imaš gore

Pa to 75 već ima, osim ako nije bilo rijetkih izuzetaka u prvim serijama. Ali ima 3 izvoda hidraulike i dvosmjerni optok.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Ja sam mislio staviti razvodnik sa 2 rucice, jedna rucica za podizanje i spustanje a druga za zakretanje.
 
T

tuaregr10

Guest
Evo sklapa se po malo posle farbanja, ostala jos kabina i prednje gume da se kupe. Gledao sam razne gume i sad razmisljam da li staviti ove ravne gume kao sto jesu na njemu ili sa ripnama onako kao od TD55 jer razlika u cijeni je 15 eura po komadu.

Pozdrav haz0r :icon_mrgreen:
Jako lijepo izgleda Torpedo nakon sklapanja, čekamo slike nakon završetka :icon_super:. Što se tiče guma, mislim da vam je bolje staviti obične, ravne gume kakve su na njemu, naravno zbog cijene, a i s ovim gumama vam manje trese prednji kraj :icon_weed:!
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Curi mi i slini ulje iz kućišta upravljača. Može li se iščupati nekako van taj semering, a da ne moram rastavljati cijelo kućište i izvlačiti osovinu?
Ili da unutra naguram mast, pa bude slinilo manje? :biggrin:
 

Prilozi

  • DSC01005.jpg
    DSC01005.jpg
    56.8 KB · Pregleda: 421

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Skini osigurac,vijak i polugu.Semering iscupaj sraufcigerom i to je to.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Curi mi i slini ulje iz kućišta upravljača. Može li se iščupati nekako van taj semering, a da ne moram rastavljati cijelo kućište i izvlačiti osovinu?
Ili da unutra naguram mast, pa bude slinilo manje? :biggrin:

Da nemoras sve izvlacit skini rukavac di je matica. Iscupaj semering,malo bu teze isel al ak ga i strgas nema veze ,novi nabijes samo sve dobro osusi prije montaze novog.
Nikakvu mast samo hipenol mislim da u taj ide 1.5l,staro ulje prvo obavezno ispusti van.
 

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Da nemoras sve izvlacit skini rukavac di je matica. Iscupaj semering,malo bu teze isel al ak ga i strgas nema veze ,novi nabijes samo sve dobro osusi prije montaze novog.
Nikakvu mast samo hipenol mislim da u taj ide 1.5l,staro ulje prvo obavezno ispusti van.

Fala Lisnik i Oficir. :icon_pidu:
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Fala Lisnik i Oficir. :icon_pidu:

Nemas frke taj sam puz "magistriral" na svojoj kozi pa malo znam detalje.
E da i za zivu glavu nemoj puz rastavljat ni vadit kaj van jer da ga sastavis trebat ce ti jako puno zivaca i jos jedan covek da bi to vratil nazad!:icon_eyes:
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Jel neko zna u cemu je problem sa kiper ventilom na TD48, samo opterecuje traktor kada podizem rucicu za kipanje ali ne podize prikolicu :S Nakon pustanja rucice poluge poskoce par centimetara ka gore. Znaci oce da ugasi traktor koliko ga tereti (na leru) ali ne dize nikako. Kada skinem crijevo vidim malo ulja curi iz holendera, ono standarno.. znaci salje ulje :S Pokusao na dvije prikolice ista stvar . Prije kipalo ekstra....
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
da nije možda problem u onom priključku gdje se kači crijevo od prikolice,tak isto se događa dok probaš i bez da je prikolica prikačena,ili je nešto zaštekalo u razvodniku:icon_scratch:
 

torpedo6206

Član
Tu od
23 Kol 2009
Poruka
106
Kod mene je nešto slično bilo, normalno kipo, i sutra neće više, otišao je priključak s prikolice, pa nije mogao stisnuti onaj pipak da ulje može ići, stavio novi i radi već godinama :)
Probaj to na traktoru provjerit.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Kad naspe punu desnu cipelu ulja znat ces,a da se to nedesi onda skini "hepek"-prikljucak sa prikolice operi dobro da nebude masno i na sami vrh barni aparatom za varenje sa malom amperazom da napravi kvrzicu od 1-2mm ako imao co2 jos lakse.Smontiraj i dizi jer je to jeftinije od kupnje novoga.Na traktoru je sve ok vijerovatno.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Provjeriti priključak, muški-ženski, točka-križ.

Rijesim to i pazi sad problema

sredio mjenjac na Torpedu ma milina Bozija, odem sad potanjurati nesto malo za krompira (ono za kuce) taman zavrsavam posao dignem tanjurace i kad sam posao da spustim one nece dole ni da mrdnu, povucem rucicu gore ono digne nekih 4-5 cm i stane.. znaci ne spusta nikako. podjem tako reko do kuce dok su u zraku kad na jednom cimanju spadnu jos dole 30tak cm i ja otkacim na cesti.. Zna li neko sta bi moglo biti, znaci nece dole poluge a ni gore, rukama ih mogu podici gore... ne reaguje ni kiper ventil vise, ne radi ni on...


Daj pomagajte molim Vas toliko sam ljut doslo mi je da ga prodajem odmah !!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
možda se kaj odkačilo unutra pošto neče spuštati...a dok neče dizati zna biti i problem u onom ventiliču kaj ima poklopac od prednje strane kučišta hidroulike i gore ide ključ 17..
 

Najnoviji postovi

Na vrh