• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
točno tak..gumica popusti i pomalo pušta dolje ,pa onda poravnava i to je to cukanje...kod nas je dugo trajala ta orginalna gumica ,ali svejedno je propustila nakon dosta godina,ipak je to potrošni materijal..poslije su se kupovale gumice valjda made in china i to je dosta brzo propustilo,sad je stavljena neka malo bolje kvalitete i sad drži dost dugo...
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,497
To bi mogle biti gumice na razvodniku hidraulike.
Nekak mi se cini da je to sve losa kvaliteta materijala,a kad nekaj ode kaj se nebi moglo stavit od dajca orginal?

Pod losu kvalitetu mislis na gumice ili rascjepku? A kad ode stavlja se bilo sta samo nek ide kod vecine ljudi. Razvodnik je onaj sivi pod nogama s desne strane? Ako znas jel mozes malo opisati kako se rastavlja i sta se mjenja.
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Pod losu kvalitetu mislis na gumice ili rascjepku? A kad ode stavlja se bilo sta samo nek ide kod vecine ljudi. Razvodnik je onaj sivi pod nogama s desne strane? Ako znas jel mozes malo opisati kako se rastavlja i sta se mjenja.

Mislim i na rascjepku i vratilo i gumice,tu treba pazit jer trpe velika naprezanja.
Nisam nikad na torpedu to videl raskopano,al taj razvodnik odnosno gumice kad odu u voznji trese poluge malo dize malo spusti. Razvodnik bi se trebal vidjet b4m se skine poklopac hidraulike i ak ga nisi nikad slagal nemoj to sam radit je kod stavljanja gumica treba biti oprezan i pedantan!
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
paziti treba uvijek jer torpedo ima dosta precizno napravljen hidraolik i nesmije biti nipošto smeča u ulju,dok imt ili zetor njih ne muči tak...a dok je gumica na klipu u redu onda bez problema drži i naletni utovarivač sa punom kiblom u zraku i ne spusti ni 1cm u par dana...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
paziti treba uvijek jer torpedo ima dosta precizno napravljen hidraolik i nesmije biti nipošto smeča u ulju,dok imt ili zetor njih ne muči tak...a dok je gumica na klipu u redu onda bez problema drži i naletni utovarivač sa punom kiblom u zraku i ne spusti ni 1cm u par dana...

kod imt mozda ne smeta al na zetoru zato postoje 2 filtera za ulje u getribi i hidraulici jer je isto ulje za sve,jedan je kartonski ulozak a drugi je magnet.
Na svima se s vremenom odu gumice jer nisu vjecne,i jos jedna stvar kaj ljudi ne rade a to je da pise u uputstvima za odrzavanje da bi se to ulje trebalo mjenjat svaku godinu a to nitko ne radi i ulje nakon odredenog vremena pocne rastapat gumice i ne djeluje vise kak bi trebalo za cjeli mehanizam.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam dal je tako i kod starijih ali ..našu prikolicu kipericu je kolega prikopčal i dizal sanduk zetorom i poslije nas je zahebaval hidroulik jer je bilo smeča i špena unutra u ulju a baš smo bili par dana prije promjenili ulje u hidrouliku ,tata je molil boga sve u šesnaest..tak isti i poslije imt-a...
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
neznam dal je tako i kod starijih ali ..našu prikolicu kipericu je kolega prikopčal i dizal sanduk zetorom i poslije nas je zahebaval hidroulik jer je bilo smeča i špena unutra u ulju a baš smo bili par dana prije promjenili ulje u hidrouliku ,tata je molil boga sve u šesnaest..tak isti i poslije imt-a...

Nemoguce da je to zbog zetor jer zetor mu je samo mogel profiltrirat ulje al t torpeda i zetora nejde isto ulje u hidraulik.
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
Nemoguce da je to zbog zetor jer zetor mu je samo mogel profiltrirat ulje al t torpeda i zetora nejde isto ulje u hidraulik.

Moguce da ga zbog toga zeza ulje mu se mozda spjenilo jel su se pomjesala dva razlicita.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
iz koje torpedo 48 06 adriatik najcesce iskace brzine?

Iz niti jedne.

Ja ne znam šta radite vi mjenjačima i diferencijalu. Osobno još nisam naišao na slomljen mjenjač i da isti iskače iz brzina, 40,45,45 15-ak komada znam, 55 dva traktora, 75 tri traktora i jedan 9006 koji je izvana uništen totalno, radi samo u šumi, ali mjenjač još nije otvaran, brzine rade, ne izbacuje.

INA Hipenol GTL 90 ili INA Super 5 ovisno o kojem mjenjaču se radi, i sve na sluh. Pravilno podešeno kvačilo, odabrati dobar stupanj prijenosa, kad upregne gas, a dodati ručni gas do kraja pa nogom pumpati kvačilo i đikati, ne znam, odakle te ideje. Ako nešto ne može kako treba, nema ništa od sile po tom pitanju.


http://www.youtube.com/watch?v=xhim0bdp8Yk
 
Posljednje uređivanje:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
pa ja zvao jednog sto prodaje jednu lepu 48icu ali kaze iskace iz 1.pod teretom, kaze oni svi iskacu :(think):
 

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
I, jel išel poklopac dole ili?

da skinuo točnije podigao u vis stavio spojničku i seger i vratio ga natrag, jednostavnije je nego na imt nije mi puno oduzelo vremena. a druk ležaj se skine sa radapcigerom mislim na mali a veliki sidje sam.
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
210j63c.jpg


zašto ti je ovaj mjesectako blizu u profila?
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
210j63c.jpg


zašto ti je ovaj mjesec tako blizu u profila?

Ne bih znao, ne moze se odmaknuti jer je civija ubacena na mjesto gdje je predvidjeno (kanalic na kroneru) a ona osovinica sa sa profilom se ne moze pomjeriti (valjda) ...
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Molim pomoc, sezona sijanja tu a ja ne mogu mrdnuti..

Sklopljena hidraulika na TD48, polugice nisu dirane, znaci funkcionisu, pomjera onaj limeni profil na tockicem, nista nije dirano sem kronera i klipnjace. Naspem novo ulje, ukljucim traktor ona mala cijev koja ide pored desne noge ka razvodniku zuji i nakon 5 min utisa se.. rucicu gore poluge ne mrdaju, nista !! znaci ne funkcionise nista, ulje malo zamuckalo kad sam tek upalio ono par mjehurica (vrtlog mali), ali ne dize nista !! Na kiper ventilu kad povucem rucicu sa skinutom uticnicom (da vidim idel ulje) samo ona tanja cijev zazuji strasno ali ulje ne tjera...

Jel neko zna sta bi moglo biti ?? Nikako ne podize poluge, nula bodova znaci :(
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
neznam kaj bi moglo biti.. vjerojatno je zaštekal glavni ventil,čim ne diže poluge,a ni kipu..
nego jel ovaj zaokruženi ventil pritisnut ili ima lufta između njega i ove klapne??


Uploaded with ImageShack.us
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
neznam kaj bi moglo biti.. vjerojatno je zaštekal glavni ventil,čim ne diže poluge,a ni kipu..
nego jel ovaj zaokruženi ventil pritisnut ili ima lufta između njega i ove klapne??


Uploaded with ImageShack.us

Rasteretni ventil nije pritisnut i ima malo lufta izmedju njega i klapne.

Glavni ventil, je li to onaj koji se nalazi sa strane razvodnika (sa malim klipom, kuglicom, malim O-ringom) ??
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh