• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Ili filter ili nema dosta ulja?
Ili se pocel raspadat iznutra....:(rofl): sala.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
mislite na onaj filter koji se nalazi u plasticnoj kutiji nabijen na pocetak one metalne cevi, nisam otvarao nista, samo promenio srevo i ponovo nasuo ulje ali ne ide, ulja ima dovoljno, ali mi nije jasno zasto je ve to pocelo tek kada sam ponovo nasuo ulje
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
nije se moglo zapjeniti,jer dok je tu gumu mjenjal,svo ulje kaj je bilo nutra je iscurilo van...na koj filter u plasticnoj kutiji misliš?
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Kaj se tice kidraulike vjerojatno su ti gumice u razvodniku otisle.
U katalogu pise da u hidraulik ide motorno sae 20,al to ulje je dosta agresivno za gumice i bolje bi bilo stavit hidraul ulje.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
pusti ti sta piše u katalogu...ljudi svašta stavljaju u hidroulik,a najčešče se ne pridržavaju kaj piše u katalogu..neki stavljaju hidrol,transhidrol,i ulja z Motor npr.super 5 ...
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
nije se moglo zapjeniti,jer dok je tu gumu mjenjal,svo ulje kaj je bilo nutra je iscurilo van...na koj filter u plasticnoj kutiji misliš?

pa onaj sto se nabija na pocetak metalne cevi koja vodi do pumpe napred, ja bi bio zadovoljan da bude kao pre, nije bilo nesto ekstra ali dobro, ne znam sta mu je bilo odjednom
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
pusti ti sta piše u katalogu...ljudi svašta stavljaju u hidroulik,a najčešče se ne pridržavaju kaj piše u katalogu..neki stavljaju hidrol,transhidrol,i ulja z Motor npr.super 5 ...

Šta fali motornom ulju INA SUPER 5 za Torpedovu hidrauliku ? Zar u upustvu ne pise INA SUPER 3 ili SUPER 5 SAE 20W/40 ?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Šta fali motornom ulju INA SUPER 5 za Torpedovu hidrauliku ? Zar u upustvu ne pise INA SUPER 3 ili SUPER 5 SAE 20W/40 ?

ma ništa ne fali...i kod nas je super 5 ,samo sam rekao da ljudi stavljaju i druga ulja ,a ne samo ona kaj su propisana po katalogu
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
A sta moze da mu se cuje u hidraulici kada drzi na odredjenoj visini kao neko zujanje ili pistanje?
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
to se vrlo vjerojatno čuje zujanje ventila koji pretače ulje..ali to još nisam čuo da zuji dok je podignut,ali dok nešto teško diže i nemože lako diči onda se čuje zujanje... ma sve je to,taj hidroulik na Torpedu dobro i pametno zamišljen ali po meni a i stari kaže nije najsretnije riješen...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
ma ništa ne fali...i kod nas je super 5 ,samo sam rekao da ljudi stavljaju i druga ulja ,a ne samo ona kaj su propisana po katalogu

U katalogu je propisano motorno ulje zbog semeringa pumpe.Kad semering crkne ulje iz hidraulika ode u motor Odlijes visak i tjeraj dalje. .Manja steta.Inace ja vise volim hidrol 46 u hidraulici.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Čuje se i kad volan motam polako sa malim gasom, da li je taj ventil začepljen ili je nesto drugo
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
meni je taj otvor filtera okrenut ka dole a cistio sam ga kad sam otvarao prosli put

E i ja sam jednom prilikom okrenuo filter naopako kao sto ti eto velis i samo sto sam cuo je bilo zujanje cijevi vriska. tesko je dizalo skroz. Kad sam okrenuo sve normalno. Doduse kod mene se uvijek cuje zujanje cijevi kad dizem nesto tesko tipa roto kosu 165, silazer itd i kad dajem veliki gas ali mislim da je to samo jer su cijevi naslonjene na kuciste mjenjaca i od vibracija (protoka ulja) zuje.
 
Posljednje uređivanje:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Meni kad sam tek otvorio taj filter uopse nije bio nabijen, bio spao i ja ga nabio al mislio da treba dole taj otvor, znaci to me moze hebati, samo ne znam zasto je odjednom prestao raditi jer je pre radio sa tim filterom na dole
 
Na vrh