• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

Tu od
25 Velj 2012
Poruka
587
Pri radu traktora nesto mi zuji ili bolje receno glođe...Kad stisnem kvacilo to prestane,,kad pustim nastavi,,ako lagano pustim,skroz polako prestane,,,dali je druk i ocu li ostat brez kvacila,,traktor je Td 48 Adriatic..?

ja mislim da je duk ležaj..tak je cvililo i meni i onda sam skinuo onaj poklopac od ispod i podmazao ležaj malo uljem i prestalo je..:rolleyess:
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,585
Tako je i kod stričevog 360 bilo kad ga je kupio. Ali, kod njega se to samo čulo kada ga ugasi i pusti kvačilo. Na kraju je propalo kvačilo pa ga je morao popoloviti i promjeniti to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ali njemu glođe kad pusti kvačilo.
Jel imaš mrtvog hoda?
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Da,,imam mrtvog hoda oko 1-2cm,,otv arao sam poklopac,,upalio traktor i druk lezaj se pomalo vrti,stane,vrti,nisam probao podmazivat...
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Onda je valjda prestegnuto kvačili čim se malo vrti malo ne..trebal bi stajati dok je kvačilo otpušteno...
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Onda je valjda prestegnuto kvačili čim se malo vrti malo ne..trebal bi stajati dok je kvačilo otpušteno...

Kako da ga pravilno nastelujem na onoj cjevcici sa vijkom se steluje ako se ne varam,,,na traktoru nije nista dirano,,ima samo 866r/h,
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Kako da ga pravilno nastelujem na onoj cjevcici sa vijkom se steluje ako se ne varam,,,na traktoru nije nista dirano,,ima samo 866r/h,

pa otpusti ga tak kaj dok radi na mjestu da se ne vrti druk lager..možda nije dirano od strane tebe a prijašnji vlasnik??..nego jel se to čulo i dok si ga kupoval ili je sad počelo??
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
pa otpusti ga tak kaj dok radi na mjestu da se ne vrti druk lager..možda nije dirano od strane tebe a prijašnji vlasnik??..nego jel se to čulo i dok si ga kupoval ili je sad počelo??

Ja sam PRVI VLAASNIK tog torpeda 1991 godiste..!Pocelo je prije oko 1 mjesec.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Ja sam PRVI VLAASNIK tog torpeda 1991 godiste..!Pocelo je prije oko 1 mjesec.

aha sorry onda:madmana:...ako nisi nikaj španal tu polugicu onda je valjda otišel druk lager ..al malo mi je čudno kaj bi otišel nakon tak malo rh..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
A jel su ti opruge na capicama i povratne opruge na potisnom ležaju čitave?
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
A jel su ti opruge na capicama i povratne opruge na potisnom ležaju čitave?

Da citave su,,otvarao sam poklopac.Kvacilo kao da malo popusta pri polasku iz 2. brzine zna malo zatrest,,ne znam sta je...?
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kaj ja znam, možda su poderani bolcni, možda capice, možda treba samo poštelati, ali raštelalo se nije samo.
Mislim da bu trebal iti na pol
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
@ muhanicar pa kaj nije malo čudno kaj bi se tak brzo potrošile capice ili bolcne nakon 900 rh?? na mojem su tek druge capice(pogonske) a ima prek 20000 rh.. ali čudno je to kaj nije nikaj dirano(štelano kvačilo)..po meni mogel bi biti druk lager valjda "pleše" pa malo se vrti pa malo ne dok je otpušteno kvačilo..valjda je kvaliteta za krc pa je več otišlo..
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Po opisu kvara bi bilo tak, a u stvarnosti neznam dok ne vidim ili probam
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
Po opisu kvara bi bilo tak, a u stvarnosti neznam dok ne vidim ili probam

Ovaj nije bio na pola 100%,,,imao sam jednog starog Deutz-a koji je iso napola jer je iskakao iz 2 brzine i nista vise nako 11000r/h prodan..Heheh
 

prnjavor3

Član
Tu od
27 Sij 2012
Poruka
73
Da citave su,,otvarao sam poklopac.Kvacilo kao da malo popusta pri polasku iz 2. brzine zna malo zatrest,,ne znam sta je...?
ako trese kad kreće onda je neravna korpa,imao sam taj slučaj na 4506
 

kristian

Član
Tu od
7 Pro 2012
Poruka
90
ako trese kad kreće onda je neravna korpa,imao sam taj slučaj na 4506

Razgovarao sam s mehanicarem koji je radio uTorpedu Rijeka,,,ima dugogodisnje iskustvo,,pregledat ce mi traktor,,ako bude druk ima ga on kod sebe od njemackog Deutz-a 4806,,bio bi negdje oko 500-600Kn,,neznam tocno...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Ovaj nije bio na pola 100%,,,imao sam jednog starog Deutz-a koji je iso napola jer je iskakao iz 2 brzine i nista vise nako 11000r/h prodan..Heheh

Razgovarao sam s mehanicarem koji je radio uTorpedu Rijeka,,,ima dugogodisnje iskustvo,,pregledat ce mi traktor,,ako bude druk ima ga on kod sebe od njemackog Deutz-a 4806,,bio bi negdje oko 500-600Kn,,neznam tocno...

Nisam ja rekel da je bil na pol nego da bu trebal iti na pol.
Ovaj na kojem je rađena getiba je bil na troje, ako ne i više.

Novi gospodin lager ti je oko 200-tinjak kn, kvalitetniji.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,894
ako trese kad kreće onda je neravna korpa,imao sam taj slučaj na 4506

tak je ako je odnos capica ležaj ok onda je ovo
riješavam to tak da se poravnaju potisne ploče i za tolko se i skine ležište na zamašnjaku gdje se prišerafi korpa, nisam mjenjal šešir fedra nije bilo potrebno samim time se može pojačat cijelo kvačilo
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
Kad smo več kod kvačila na kolko štelate capice u odnosu na srce lamele ili u od odnosu lim lamele?
 

Najnoviji postovi

Na vrh