• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Nisu cilindri dobro uradjeni nema sta drugo biti,a sto izbijegava pitaj ga direkt.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
nije segrt susjed mi je pa onda znam, karike su mjenjane prije 3 mj i nije napravio 20 sati od onda baca malo i baca ulje na ispušnu granu
Te nijedne karike još nisu pošteno ni sjele, a vi več s njima van.
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Obicno karike dok ne nasjednu ulje pusta odmah.Nakon 20 sati treba da prekine.U ovom slucaju nakon 20 sati poceo pustati.

Cudan problem do bola.
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Evo jos jedan slucaj kad ljudi zakuju ili pomjesaju brzine na mjenjacu.Otkovano nasilu uz pomoc snage motora.
Zubi popucali,a posao ogroman za popravku.
p7110047.jpg

By kemolisnik at 2012-07-13
p7110055.jpg

By kemolisnik at 2012-07-13
p7110058e.jpg

By kemolisnik at 2012-07-13
p7110027.jpg

By kemolisnik at 2012-07-13
p7110057w.jpg

By kemolisnik at 2012-07-13

Prijatelju, imam problem sa mjenjacom io vidjoh da ti radis oko toga. Izbacivao mi iz trece brzine voznjom po asfaltu-ma bilo gdje, znaci samo vozikanje izbacivalo je iz trece, ako pridrzim rukom osjetim malo treskanje rucice ali ne izbacuje, nema jakog otpora. 2. i 3. brzina su imale zdrav zvuk )ono kao zvizdanje) dok je u prvoj lupkalo kao da radi balirka, a u 4. zdrav zvuk pri malim obrtajima pri vecim neka izoblicenja se cuju. Neki dan u oranju je u 4-sporoj samo zalupkao i ja sam stao na kvacilo i rucica je ostala zaglavnjena u 4-toj- Skinem deklo, izbacim rucno iz brzine i vidim da su snopovi raspusteni, pomicem ih rukom lagano. Vratim deklo, pokusam krenuti u prvoj zveca u mjenjacu, drugom brziniom isto (traktor krece ali zvecka), zaustavim i doslepamo ga kuci.. Da li imas neku prestavu sta bi moglo da bude?? rastavio sam komplet mjenjac i cekao sam majstora ali je covjek dozivio srcani udar i sada samo cekam ko bez glave...
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Daj koju sliku mjenjaca ili zupcanika.Bice lakse skontati kvar.Obicno je problem lezaji,osteceni zupcanici,
 

haz0r

Član
Tu od
1 Lip 2012
Poruka
460
Daj koju sliku mjenjaca ili zupcanika.Bice lakse skontati kvar.Obicno je problem lezaji,osteceni zupcanici,

Poslikat cu ti sutra kako to izgleda. Najgore mi je za dijelove, gdje naci kvalitetno? Narucivao bih i iz Njemacke ako ce to pomoci. pozdrav
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
imam jedno pitanje u vezi onog elektro ventila za gorivo kaj ide na grijač ..prošle godine mi se ftrgla ona žica kaj ide na njega i ja sam ga probal zamjeniti z istim takvim(na izgled)od vebasta nekog američkog kaj je bilo na kamionu(12v je ventil)ali je malo prepuštal pritisak goriva iz pumpe..gdje bi bilo za kupit taj ventil i kolko bi otprilike koštal??tražil sam po internetu ali nemrem nigdje najti..traktor inače na pali loše ali ipak dok ga zgriješ niti mučiš anlaser a niti akumulatora dok ga ne moraš verglati da odma upali kak bi se reklo na zub
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Torpedo koji treba grijac nijeTorpedo,zasto ja svojega drzim nego radi palenja jer jos nikad ali nikad nije izdao ni sa akumulatorom od 72ah a grijac nemam jer je otpala spirala i srecom nije napravila vecu havariju.Da je -25 popraceno burom a ja sam na takvom terenu gdje "nosi bura" nikad nije duze od 5 sekundi verglao a da ne upali.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
Torpedo koji treba grijac nijeTorpedo,zasto ja svojega drzim nego radi palenja jer jos nikad ali nikad nije izdao ni sa akumulatorom od 72ah a grijac nemam jer je otpala spirala i srecom nije napravila vecu havariju.Da je -25 popraceno burom a ja sam na takvom terenu gdje "nosi bura" nikad nije duze od 5 sekundi verglao a da ne upali.
o kojem se to torpedu radi.ja imam 75-ticu i pali on i bez grijača..malo je več slabiji akumulator i ako naprimjer ostane vani(rijetko-jedino dok su pune sve garaže) onda okrene 4-5 puta i upali
 

bornakutina

Aktivni član
Tu od
5 Tra 2010
Poruka
1,194
kojeg imas torpada sa ili bez duple vuce mene malo zanima taj 75O6 Dv znam da ima malu potrosnju ali zanima me ostalo kakva im je hidraulika prrdnja vuca kardan itd
 

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
786
kojeg imas torpada sa ili bez duple vuce mene malo zanima taj 75O6 Dv znam da ima malu potrosnju ali zanima me ostalo kakva im je hidraulika prrdnja vuca kardan itd

Koliko sam puta pisao o 75?

O prednoj vuči, različitih konstrukcija i proizvođača, kao i o svemu ostalom.

Inače, ima jedna 75ica, Adriatic, 1997god. orignal kabina, sa Torpedo prednjim pogonom (zadnja varijanta, ojačali su most na mjestima gdje je stari znao popustiti, veči ajnšlag). Promijenjen kut blatobrana te mali volan (sve tvornički), radi lakšeg ulaženja u traktor i izlaženja. Naravno TW56.10 mjenjač. Na prodaju.
 

care

Član
Tu od
23 Stu 2011
Poruka
230
Jutros -21 u 6i30 sati haha ma nije 4-5 puta okrenuo i upalio je.Samo mu se cuje da zuje hidraulicna pumpa kad je jako hladno kao jutros dok se ne ugrije malo nekih 5 minuta.

Nije tema ali jutros me Fiat auto D prvi put izdao da ne upali ali motor je jaaako los zato sam i Torpeda palio da ga povucem tako rano.Neznam i nije mi jasno kako ti traktori tako pale,pa dizne su na 170 nastelane pumpa nemam pojma ali pali kad se sijetim.Skidam kapu.
 

mali plavi

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
1,541
ma pali on ko mina..mi smo ga prošle godine v zimi negdje oko pol noći palili i par put je okrenul i vužgal je..vani je bilo oko -25 a mi brali kukuruz tj.išli smo doma a bil je steyr zakapčeni za jednoosovinku i još je bila dvoosovinka iza sve skupa oko 19-20 tona +prikolice 5 tona..bilo je zmržnjena zemlja a kotači od prikolica su malo propali kojih 5 cm a traktor je došal točno med redove kak je bilo osipavano i samo su se kotači vrtjeli na ledu..i odemo mi doma po torpeda koj je vužgal bez ikakvoga problema i odemo po prikolice(ja sam išel i z steyrom za svaki slučaj) ali dok smo ga zakapčili za prikolice jednoosovinka ga je popravem stisnula i ide on bez imalo muke(pod radnim brzinama naravno)... znali smo z njim vuči i steyra dok je ne upaliti štel a torpedo je bez problema upalil..:finga:
 

belarus 105

Član
Tu od
26 Ruj 2011
Poruka
486
to je deutz.
ti motori imaju nekoliko velikih razlika od ostalih motora, zbog kojih tako dobro pale.
a tako ih je gospodin Magirus i zamislio. da dobro pale, da brzo postignu radnu temperaturu i da su brzo sposobni podnijeti opterećenje.
između ostaloga ispočetka bili su namijenjeni pogonu vatrogasnih vozila i pumpi.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,292
ma pali on ko mina..mi smo ga prošle godine v zimi negdje oko pol noći palili i par put je okrenul i vužgal je..vani je bilo oko -25 a mi brali kukuruz tj.išli smo doma a bil je steyr zakapčeni za jednoosovinku i još je bila dvoosovinka iza sve skupa oko 19-20 tona +prikolice 5 tona..bilo je zmržnjena zemlja a kotači od prikolica su malo propali kojih 5 cm a traktor je došal točno med redove kak je bilo osipavano i samo su se kotači vrtjeli na ledu..i odemo mi doma po torpeda koj je vužgal bez ikakvoga problema i odemo po prikolice(ja sam išel i z steyrom za svaki slučaj) ali dok smo ga zakapčili za prikolice jednoosovinka ga je popravem stisnula i ide on bez imalo muke(pod radnim brzinama naravno)... znali smo z njim vuči i steyra dok je ne upaliti štel a torpedo je bez problema upalil..:finga:
Gde je to i kad bilo -25, a kotači propadali 5 cm?
 
Na vrh