• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Bok, na torpedu 4506 mi curi sve oko bosch pumpe i ac pumpe, dali postoji kakav set za reparaciju ili se pojedinačno kupuju bakrene pločice i dihtunzi i imam problem da se traktor guši i loše prima gas i dimi dali bi to riješilo zamjena ac pumpe i dizi, hvala
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Ako ti je to sve propišalo, pitanje je kakav je semering na pumpi, pogledaj podiže li nivo ulja u karteru, ako ne podiže, promjeni podloške na izlazima pa ćeš vidjet, ali mislim da ti to sve traži bošistu.
 

Dras1707

Novi član
Tu od
19 Ruj 2020
Poruka
1
Pozdrav,
Imam jedno pitanje u vezi Torpeda 6206 radi se o hidraulici.zamjenjen je razvodni ventil hidraulike jer je popuštala pa je trzala kad je popustilo.e sad je problem u tome da kad je hladan dize sve normalno i ne pusta a s vremenom kad se ugrije ne dize kad se povce rucica za podizanje ali kad povucem rucku za kipu onda se podize hidraulika normalno ak je ručica npr na gore dignuta i s vremenom ako traktor radi popusta polako.pa sad imam pitanje sta bi moglo biti ako mi mozete pomoci. Hvala LP
 

zan539

Novi član
Tu od
10 Sij 2015
Poruka
8
Torpedo 60 mi više ne regulira hidraulike,dal bi trebalo promjenit razvodnik ? Hvala. Lp
 

TRex

Novi član
Tu od
21 Stu 2014
Poruka
17
Pozdrav,
Imam jedno pitanje u vezi Torpeda 6206 radi se o hidraulici.zamjenjen je razvodni ventil hidraulike jer je popuštala pa je trzala kad je popustilo.e sad je problem u tome da kad je hladan dize sve normalno i ne pusta a s vremenom kad se ugrije ne dize kad se povce rucica za podizanje ali kad povucem rucku za kipu onda se podize hidraulika normalno ak je ručica npr na gore dignuta i s vremenom ako traktor radi popusta polako.pa sad imam pitanje sta bi moglo biti ako mi mozete pomoci. Hvala LP
Ne znam jesi li riješio problem, ali moguće kad je mjenjan razvod da je oštećena gumica na njemu. Može tu svašta biti, provjeri gumice na hidrauličkom klipu možda su one loše (krute od starosti) kad se ulje ugrije, razrijedi se i propušta između klipa i cilindra. Ako ih nisi mjenjao, naj vjerovatnije je da tu propušta.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Bok, zanima me dali je netko ugradio zračno sjedalo u torpeda ako može neka slika ili savjet, ta zračna sjedala su široka i visoka dosta, mislim da bi se morale preraditi podizne poluge da ne udaraju u sjedalo dok su skroz podignute ili sjedalo povuči unutra, onda bi trebala neka prerada volana da ima mjesta za sjedit i vozit normalno
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,579
14t €
Pa za te se novce kupuje mlađi i bolji traktor.
 

markach

Iskusan lik
Premium
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
1,868
Ima dobrih stvari na njemu ali moglo je to i bolje, tko to može/hoće platit.
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,368
Kak je moguće da je u Njemačkoj isto zeleni torpedo? Kaj nije postojala neka priča da se radi licence Torpedo u Njemačkoj morao prodavati crveni tj. svi izvozni su bili bilo koje boje sam ne zelene?
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Bok zanima me dali ima negdje za kupiti krajnik spone koji se navari na onu cijev ili se mijenja sve u kompletu, sa jedne strane je na navoj sa druge uprešano radi se o torpedu 4506
 

zvonee

Novi član
Tu od
12 Tra 2020
Poruka
8
Bok zanima me dali ima negdje za kupiti krajnik spone koji se navari na onu cijev ili se mijenja sve u kompletu, sa jedne strane je na navoj sa druge uprešano radi se o torpedu 4506
Prije dva dana kupio novu u trgovini jug. Bitno je sam da je ista duljina i isti konus.
 

Hass

Aktivni član
Tu od
1 Srp 2019
Poruka
599
Bok, pušta mi naftu odozgora po prvom cilindru sa lijeve starane ispod auspuha, ne znam kako to zaustavit, nedavno sam mijenjao dize i od tad pušta, tamo sa kontra strane gdje se stavljaju dize i ona povratna cijev tamo je sve suho i stegnuto te tamo nigdje ne curi
 

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Pozdrav...
Ja tek upoznajem svoj TD75A pa ce moje pitanje mozda biti smijesno..na njemu su gume slijedece...
Prednje 9.5-24
Zadnje 16.9-30
Koliko citam to bas ne bi tak trebalo biti.
Nazalost to nisam prije znao pa sam i kupio jednu prednju novu.
A kupio sam i utege za zadnje felge i sad skuzio da ne pasu jer su felge premale.
Bio sam s njim par puta u sumi, koristio sam prednji pogon, sve mi se cinilo ok, al sad bi isao orati pa da nesto ne zeznem ako bi dulje radio prednji pogon...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Ja bi rekao da je to ok kaj se tiče guma.
Ovo je pločica sa mog dajca 7207C koji je jako sličan TD 75
 

Prilozi

  • DSC_0277.jpg
    DSC_0277.jpg
    46.7 KB · Pregleda: 25

ekipa

Član
Tu od
27 Tra 2018
Poruka
53
Hvala na odgovoru...
Dobra je ta moja kombinacija guma, ali nisam znao da su felge od adriatica pa ovi utezi koje sam kupio ne pasu.
Moram naci obicne felge...ili utege od adriatica...
 

mane

Iskusan lik
Tu od
5 Svi 2011
Poruka
4,689
Stavi samo naprijed utege ako ih baš trebaš. Ja sam svoje skinuo jer mi za normalne poslove stvarno ne trebaju. Jedino za šumu ih stavim ili ako je jako mokro pa da manje proklizava kod oranja.
 

Najnoviji postovi

Na vrh