• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

TORPEDO

TorpedoTD45

Član
Tu od
20 Ožu 2010
Poruka
785
Ja imam dvije gume sa gornje strane kroz koje prolazi vijak, a sa donje strane imam "čahuru" koja je distanca između rezervara i motora. Ti koliko sam vidio imaš okruglu gumu, koja prema slici ide sa gornje strane ispod vijka, a sa donje strane ispod tog "U" nosaća rezervara, fali ti ta čahura. Barem ako je vjerovat slici. Vedrankc je tu puno pametniji pa neka potvrdi ili demantira.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ja imam dvije gume sa gornje strane kroz koje prolazi vijak, a sa donje strane imam "čahuru" koja je distanca između rezervara i motora. Ti koliko sam vidio imaš okruglu gumu, koja prema slici ide sa gornje strane ispod vijka, a sa donje strane ispod tog "U" nosaća rezervara, fali ti ta čahura. Barem ako je vjerovat slici. Vedrankc je tu puno pametniji pa neka potvrdi ili demantira.

Tako je kako je na slici, samo što na slici nije original guma.
Prema katalogu sam skužio čemu cijevčica služi, ona služi da bi mogao zategnuti vijak, da se glava vijka nasloni na cijevčicu, tako da previše ne steže gumeni amortizer.
Na mojem traktoru je na tom vijku matica s donje strane, malo ju je teže staviti između kučišta i rezervara, pa sam lagano pritegnuo gumeni amortizer i tu maticu zategnuo da se nasloni na kučište da se vijak ne otpusti.

Mislim da je jednostavnije napraviti cijevčicu, izmjeri se razmak od kučišta do gornjeg dijela amortizera, odreže se takva cijev, tako da se vijak zategne a da ne opterećuje previše amortizer.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
hahahaha, smiješna mi je ova zadnja....

Danas su svi nešto nabrušeni na svađu, valjda je takvo vrijeme.. Bio to poluproizvod ili ne, za mene je najbolji i koliko poznam Torpedove proizvode i imam literature o njima mogu reći da mu pola današnjih proizvođača traktora nije ni do koljena.

Ono sa "švasaparatom", nije potrebno raditi, ali kod starog traktora 30 godina ti svi limovi najčešće su povijani, hrđavi, popucali od vibracije itd, pa se preporuča na rezervar navariti limiće veličine nokta da se bolje drži.

muhanicar, ako si već pametniji od inžinjera, onda zašto se izražavaš kojekavim domaćim izrazima, npr. švasaparat ili fleks, za to postoji hrvatska riječ, sa ovim germanizmima te možda dio čitatelja foruma ne razumije ;)
Ova zadnja bi značila da svaki gazda svoga konja hvali, a pošto ja imam kobilu ...... :lol:

Ja sam rekel da nemam neka velika iskustva na dotičnom traktoru i zahvalil ti se na informaciji, a svaki, ali baš svaki je nedovršen i traži neke preinake. To znaš i sam, mada ni ti nisi inžinjer ;)

Ovo kaj se tiče izražavanja nije do mene nego do godine proizvodnje, a ko ne razumije nek pita, pa tu uskačite vi koji ste se bolje prilagodili.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Ova zadnja bi značila da svaki gazda svoga konja hvali, a pošto ja imam kobilu ...... :lol:

Ja sam rekel da nemam neka velika iskustva na dotičnom traktoru i zahvalil ti se na informaciji, a svaki, ali baš svaki je nedovršen i traži neke preinake. To znaš i sam, mada ni ti nisi inžinjer ;)

Ovo kaj se tiče izražavanja nije do mene nego do godine proizvodnje, a ko ne razumije nek pita, pa tu uskačite vi koji ste se bolje prilagodili.

Moje isprike, zbog toga, jučer su mi na više strana digli živac, pa eto.

Preinake nisu potrebne, više se trudim dok popravljam Torpedo traktore vratiti u originalno stanje, kao i u ovom slučaju, čitaš i sam.
Ono za navarivanje rezervara da se bolje drži sam rekao zato jer lim kapotaže zna bit povijan ako se netko zaletio sa haubom, što je česta pojava. Dok je sve novo nema potrebe za inovacijama.
 
Posljednje uređivanje:

kole

Član
Tu od
22 Stu 2010
Poruka
148
Ova zadnja bi značila da svaki gazda svoga konja hvali, a pošto ja imam kobilu ...... :lol:

Ja sam rekel da nemam neka velika iskustva na dotičnom traktoru i zahvalil ti se na informaciji, a svaki, ali baš svaki je nedovršen i traži neke preinake. To znaš i sam, mada ni ti nisi inžinjer ;)

Ovo kaj se tiče izražavanja nije do mene nego do godine proizvodnje, a ko ne razumije nek pita, pa tu uskačite vi koji ste se bolje prilagodili.

ja sam inžinjer i slažem se s vedranom...
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
28,928
ja sam inžinjer i slažem se s vedranom...
Ja sam jedva završil osnovnu i naslušal sam se gluposti od školovanijih od tebe.
Sutra (uh pa to je več danas) je novi dan, a ja sam svaki dan sve deblji :lol:
 

2301986

Član
Tu od
21 Ruj 2010
Poruka
311
jel to obrtaljka od zetora? kojeg?
Usput jel ovo vijak kojim se stela snaga na rbr pumpi kod torpeda?



Uploaded with ImageShack.us

pa jel se moze mjenjat snaga na rbr pumpi bez bosch servisa? neznam , a ovaj vijak na slici pojma nemam sta bi mogao regulirat? jel zna itko i mene zanima?
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Bilo sta da diras na bosh pumpi obavezno pripremi kljuc m19 ili m17.Kad upalis moze se desiti da ti bude pun gas.Da mozes prekinuti dovod goriva u nju.Inace motor se zna razletiti.
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
pa jel se moze mjenjat snaga na rbr pumpi bez bosch servisa? neznam , a ovaj vijak na slici pojma nemam sta bi mogao regulirat? jel zna itko i mene zanima?
Mi nikad nismo dirali pumpu, uvijek se nosila u Bosch servis. Na IPM-ovoj pumpi znam da se može podešavati snaga, a na Rikard Benčić pumpi se vjerojatno mora za svaki cilindar posebno podešavati.
 

zbalija

Dobro znana faca
Tu od
21 Stu 2008
Poruka
2,290
Mi nikad nismo dirali pumpu, uvijek se nosila u Bosch servis. Na IPM-ovoj pumpi znam da se može podešavati snaga, a na Rikard Benčić pumpi se vjerojatno mora za svaki cilindar posebno podešavati.


Koliko ja znam na PBR pumpa se za svaki cilindra podešava količina goriva posebno,
to se sjećam dobro jer sam još u školi rastepla jednu 6 klipnu pumpu
PBR od FAP motor koji je bila ugrađen na ULT 150.

Mi smo ju rastepli i slagali za praksu, jer je bila predviđena za
Servisi, na nakon našeg servisa išla je na „bocsh stol“ na kontrolu i podešavanje…
 
Z

zlatko_01

Guest
Dosta o vašim traktorima ajmo malo o mom!!:D Riječ je o torpedu 7506 koji je duže vremena radio sa roto drljačom širine 2,5 metara pa se tako nakon određenog vremena čulo nekakvo škrgutanje iz kardana tj iz osovine kardana bio ili nebio kardana uključen stalno nešto šrota što bi rekli!! Što bi to moglo bit?? dali je kvar velik?? i dali moram mjenjač rastavljat za to sve što sam napiso?? Ajmo samo ozbiljne savijete i preporuke molim!!! Hvala!!
 

vedrankc

Aktivni član
Tu od
10 Kol 2007
Poruka
1,195
Dosta o vašim traktorima ajmo malo o mom!!:D Riječ je o torpedu 7506 koji je duže vremena radio sa roto drljačom širine 2,5 metara pa se tako nakon određenog vremena čulo nekakvo škrgutanje iz kardana tj iz osovine kardana bio ili nebio kardana uključen stalno nešto šrota što bi rekli!! Što bi to moglo bit?? dali je kvar velik?? i dali moram mjenjač rastavljat za to sve što sam napiso?? Ajmo samo ozbiljne savijete i preporuke molim!!! Hvala!!
Šta bi moglo biti neznaš dok ne pogledaš, u svakom slučaju hidraulik mora dolje da se vidi.
 
Z

zlatko_01

Guest
Šta bi moglo biti neznaš dok ne pogledaš, u svakom slučaju hidraulik mora dolje da se vidi.

Hm neki govore da bi mogli da budu ležaji (igličasti) na kardanskoj osovini unutar kućišta... ali svedno hvala....
 

lisnik

Dobro znana faca
Tu od
15 Velj 2010
Poruka
2,110
Evo slika iz kataloga. mislim da je to to.
page0171.jpg
 

torpedo 7506

Član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
135
ja imam todpeda 75 i stavljam na njega posavca 2x12" ali je kod mene jako teska zemlja i nemogu staviti veci plug na njega ovisi i o zemlji ako je ljepa zemlja ja mislim da bi mogao vuci 3x12" ali nisam siguran
 

Najnoviji postovi

Na vrh