• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Tov pilića

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Ako je GMO nemoram ni znati !
Hahahah smjesna ti izjava,ima kooperanara dosta tu koji razumiju proizvodnju..ne isplati se objašnjavat onome tko ne razumije proizvodnju brojlera,tovljenika i drugo..[emoji6]

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
d1dad1a95128bd54b7fffd31f8030502.jpg
evo ima par korisnih informacija

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk

Ne vidi se dobro, pogotovo zaglavlje pa džabe.
No, gledao sam malo podatke od lani, kada sam počeo sa pilićima.
Prva tura, nakon 35 dana prosječno su imali 2038 g. Bilo ih je ukupno 25 a vagano ih je 7 kom, znači 28%.
Prema tome tvojih 2,2 kg živi nakon 35 dana nije nerealno. Isprika na sumnji.
Moguće da bi i moji bili teži da nisam imao početničkih grešaka, sjećam se.

No, zašto završavate sa 35 dana? Nisu li premladi?
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Ne vidi se dobro, pogotovo zaglavlje pa džabe.
No, gledao sam malo podatke od lani, kada sam počeo sa pilićima.
Prva tura, nakon 35 dana prosječno su imali 2038 g. Bilo ih je ukupno 25 a vagano ih je 7 kom, znači 28%.
Prema tome tvojih 2,2 kg živi nakon 35 dana nije nerealno. Isprika na sumnji.
Moguće da bi i moji bili teži da nisam imao početničkih grešaka, sjećam se.

No, zašto završavate sa 35 dana? Nisu li premladi?
Sa 35 počinje klanje,zavrsava do 40-42 dana sve ovisi o potrebi kupca koja težina je potrebna

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Dakle, da rezimiramo, prema mojim iskustvima hraniti piliće do 8 tjedana starosti, bar ovako kako ih ja hranim, je predugo.
Stoga ću i sam morati skratiti taj rok.

Interesantno je da oni koji proizvode piliće na farmama u tisućama komada iste ne drže duže od 35-40 dana.

Iako oni svoju računicu kriju ne treba biti puno pametan pa, uz osobno iskustvo, zaključiti da je bolje što vjernije kopirati njihov pristup, bar što se tiče uvjeta držanja i duljine perioda uzgoja do dana kada se upućuju na klanje.

Inače, prirast uzgojenih na malo ne bi trebao ni malo zaostajati za onima uzgojenih na farmama.
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Dakle, da rezimiramo, prema mojim iskustvima hraniti piliće do 8 tjedana starosti, bar ovako kako ih ja hranim, je predugo.
Stoga ću i sam morati skratiti taj rok.

Interesantno je da oni koji proizvode piliće na farmama u tisućama komada iste ne drže duže od 35-40 dana.

Iako oni svoju računicu kriju ne treba biti puno pametan pa, uz osobno iskustvo, zaključiti da je bolje što vjernije kopirati njihov pristup, bar što se tiče uvjeta držanja i duljine perioda uzgoja do dana kada se upućuju na klanje.

Inače, prirast uzgojenih na malo ne bi trebao ni malo zaostajati za onima uzgojenih na farmama.
Ne isplati se hranit pilice doma,inace ja radim u firmi Valipile ali sa maticnim jatom(roditeljima pilica)

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

johabica

Iskusan lik
Tu od
8 Tra 2012
Poruka
4,529
Dakle, da rezimiramo, prema mojim iskustvima hraniti piliće do 8 tjedana starosti, bar ovako kako ih ja hranim, je predugo.
Stoga ću i sam morati skratiti taj rok.

Interesantno je da oni koji proizvode piliće na farmama u tisućama komada iste ne drže duže od 35-40 dana.

Iako oni svoju računicu kriju ne treba biti puno pametan pa, uz osobno iskustvo, zaključiti da je bolje što vjernije kopirati njihov pristup, bar što se tiče uvjeta držanja i duljine perioda uzgoja do dana kada se upućuju na klanje.

Inače, prirast uzgojenih na malo ne bi trebao ni malo zaostajati za onima uzgojenih na farmama.

Sretno vam sa takvim uzgojem


Baš kao što @zgzac veli......

I onda to pile staviš peči u rajnglu na centimetar visine ulja u njoj, posoliš, poklopiš, za pet minuta digneš poklopac, i šta vidiš? - rajngla se do vrha napunila tekučinom. Meso je pustilo toliko vode da skoro izlazi van iz rajngle. A kada se pile napokon ispeče - ne prije nego sva ta silna voda ne ispari, pomisliš da si stavio peči goluba a ne pile od dvije kile. I dvoje ljudi ga pojedu u jednom obroku bez problema.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Zato takvo pile treba da bi se moglo jesti dobro nafutrati sa začinima kao ovi u trgovačkim centrima. Onda od takvog cijelog pileta možeš lijepo pojesti krilca , vrat i mali kože a ostalo daš mačkima.
Znam da je ovo možda tabu tema al ak netko ima informaciju jel istina da ako su kod pećenog piceka crne kosti da su hranjeni sa ureom ili sl. Nisam to vjeroval sve dok u Plodovima zemlje nisu jednom prikazivali nekakvu i farmu pilića a u sredini uz stup nehajno ostavljena vreća tog sranja.
 

damirpolgar

Član
Tu od
6 Velj 2014
Poruka
465
Tako je i sa svinjetinom. Bijela puna vode. Crna slavonska koliko staviš peći toliko i kad skineš
 

Gorski1

Član
Tu od
2 Stu 2013
Poruka
47
Što se tiče hranjenja svatko će odlučiti sa čime će hraniti, prema osobnom iskustvu.
Kada kažem da bi trebalo što više kopirati velike proizvođače tada prije svega mislim na higijenske uvjete držanja, dostupnost hrane i čiste vode, toplinu i ventiliranje objekta kao i duljinu hranjenja do klanja.
Jer, već kada ih imaš 80-100 kom nije isto kao i 25-30.
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Upravo tako . Svatko će sam odlučiti sa ćim će hraniti , kako i koliko dugo. Za svoje potrebe imam domaće piliće ispod kvoćke koji trčkaraju po dvorištu i smjesu nisu ni vidli. A u gajbama držim za prodat hranjene sa smjesom i pod lampom . To je za stalne mušterije koje vole domaće.
 

antegegic17

Član
Tu od
15 Tra 2017
Poruka
50
Što se tiče hranjenja svatko će odlučiti sa čime će hraniti, prema osobnom iskustvu.
Kada kažem da bi trebalo što više kopirati velike proizvođače tada prije svega mislim na higijenske uvjete držanja, dostupnost hrane i čiste vode, toplinu i ventiliranje objekta kao i duljinu hranjenja do klanja.
Jer, već kada ih imaš 80-100 kom nije isto kao i 25-30.
E baš to je zdravo razmišljanje,da pojedinci znaju u kakvim uvjetima pilici borave začudili bi se,hrane se i zive u boljim uvjetima nego vecina ljudi nažalost..po mojem razmišljanju ljudi sjebu pile od prvog dana jer nemaju grijani prostor 32stupnja i ne znaju da pile do 10 dana starosti nema svoju vlastitu temp tjela[emoji6]

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
 

ivanhecimovic

Aktivni član
Tu od
11 Ruj 2014
Poruka
688
Neko je gore napiso da se ne isplati hranit pilice doma al ja e s tim ne slazem uopce jer ispadne i jeftinije i ukusnije od odkupovine
A i mi hranimo i prek 2 mjeseca jer mi volimo vece pilice a ne one ko golubove
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Obično za svoje potrebe kupimo 15-20 kom malih bijelih. Kod kupnje jednodnevnih se znalo dosta često dogoditi da 3-4 krepaju i dosta je brige s njima dok ne počnu dobivati perje. Zadnjih godina kupujemo upravo te koji dobivaju perje. U tih mjesec i pol, u početku pojedu oko 1 kg/kom smjese, a kasnije dobiju samo šrot od kuruze, pšenice i malo soje. Žarulja gori samo po noći. Hranimo ih oko mjesec i pol nakon kupnje i dosegnu 2-2,5 kg očišćeni. Meso je super kvalitetno.
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Evo mojih 7 tjedana stari, bilo ih je 40 kom jednodnevnih sad ih je 39. Pojeli su 75 kg startera i 75 kg supera pomješanog s mljevenim kukuruzom, pšenicom i prženom sojom. Sad zadnji tjedan su na čistom šrotu kukuruza pa će ići na kolektivno klanje.
1e1e3e20e96978323b03fcfc7f1b2d03.jpg


Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
 

matijas311

Član
Tu od
19 Tra 2010
Poruka
243
Evo mojih 7 tjedana stari, bilo ih je 40 kom jednodnevnih sad ih je 39. Pojeli su 75 kg startera i 75 kg supera pomješanog s mljevenim kukuruzom, pšenicom i prženom sojom. Sad zadnji tjedan su na čistom šrotu kukuruza pa će ići na kolektivno klanje.
1e1e3e20e96978323b03fcfc7f1b2d03.jpg


Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
Ispravak, nije 75 kg supera nego 50 kg.

Poslano sa mog LG-H525n koristeći Tapatalk
 

dullknife

Član
Tu od
21 Lip 2014
Poruka
217
Zakaj se ne isplati hraniti doma? Da baš kupuješ svu hranu i da ne prodaš nijednog piceka još uvijek je isplativo. Neusporedivo je s onim iz dućana a ako se proda nekaj,pokriju se troškovi, malo se zaradi a ono kaj je u škrinji je badava. E sad, kad bi imal svu opremu za klanje (kotao,stroj za čišćenje,inox stolove i bazen) mogel bi sam napraviti obradu i dostaviti u jednom danu. Meni je problem ljudstvo i cijena opreme ( firma iz slovenije mi je ponudila osnovnu opremu za 3000€)
 

robelar

Dobro znana faca
Tu od
11 Lis 2014
Poruka
1,923
Onome koji sve treba kupiti , pa i vodu , nije isto kao i onome koji ima doma svoju hranu. Takvome ostaje utjeha kad je sve izračunao da je ipak nešto sam ishranuo za sebe. Čim imaš doma svoju hranu i kapacitete onda odma počneš razmišljati o uzgoju ne za sebe nego za prodaju i o zaradi na veliko . Takvome se jako teško probiti ako nije jeftiniji i kvalitetnji od drugih koji su već dugo u tom poslu i jedu taj dio kolača već godinama. Pogledajte si samo kioske sa pilićima na tržnicama ili one koji isporučuju trgovačkim lancima i sve će vam biti jasno. Ovo sve drugo na malo nije piličarenje nego kokošarenje. I onda krenu priče kak jedna obitelj , muž , žena i dvoje djece ne mogu živjeti na selu ak nemaju sto krava umjesto dvije i dvijetisuće pilića umjesto dvadeset.
 

Najnoviji postovi

Na vrh