• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

skenild

Novi član
Tu od
2 Kol 2018
Poruka
6
Mjenjao sam filtere, jedino mi preostalo još filter goriva, ili još eventualno, neznam ako ima još kakvi filter v rezervaru,svejedno fala Matija
 

skenild

Novi član
Tu od
2 Kol 2018
Poruka
6
Nitko nezna što bi moglo biti!?
 

Prilozi

  • IMG_20180628_153027.jpg
    IMG_20180628_153027.jpg
    56.5 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20200401_132742.jpg
    IMG_20200401_132742.jpg
    88.7 KB · Pregleda: 35
  • IMG_20190604_140600.jpg
    IMG_20190604_140600.jpg
    86.2 KB · Pregleda: 34

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,019
Nisam znao da postoje takve kosilice dizel na tri cilindra

po dijagnozi čini mi se kao da ti je istrošena ili pukla uljna karika,ali nisam stručan
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,945
.........
Problem je što je do sada sve ispravno radio motor, motor ima tri cilindra i kad ga upalim nakratko zadimi crni dimi, ali dalje ok ali kad uključim noževe i krenem u košnju nakon kraćeg vremena izgubi na snazi, kao da izgubi pola snage, pod punim gasom jedva se kreče,..................
Da li "pod punim gasom" se smanji broj okretaja motora?
- Ako da - filteri (koje si zamijenio)
- Ako ne padne broj okretaja motora a "jedva se kreće" - kvačilo!
 

skenild

Novi član
Tu od
2 Kol 2018
Poruka
6
Nisam znao da postoje takve kosilice dizel na tri cilindra

po dijagnozi čini mi se kao da ti je istrošena ili pukla uljna karika,ali nisam stručan
Da li "pod punim gasom" se smanji broj okretaja motora?
- Ako da - filteri (koje si zamijenio)
- Ako ne padne broj okretaja motora a "jedva se kreće" - kvačilo!
Nema kvačilo,hidro je pogon i naprijed i nazad, pod punim gasom se počne gušiti, kad mu smanjim gas i isključim noževe onda samo što ne krepa a motor se jako zgrije ,i trese se motor,te se brzo zgrije motor
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
519
Jutro! Imam situaciju sa traktor kosilicom Gutbrod. Kad hoću uključiti kosište, gubi snagu i gasi se, i na punom gasu. Naravno, kosište na zraku, a probal sam i bez remena za pogon kosišta. Kaj se moglo dogoditi prek zime?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,720
Nisi rekel kak se kosište uključuje: natezanjem remena ili EM spojkom?
Da nije lager zacvikal na nekoj nateznoj remenici?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,573
To je samo posljedica NE čiščenja kosišta i njegovih pogonskih elemenata.
 

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
519
Nisi rekel kak se kosište uključuje: natezanjem remena ili EM spojkom?
Da nije lager zacvikal na nekoj nateznoj remenici?
natezanjem remena

To je samo posljedica NE čiščenja kosišta i njegovih pogonskih elemenata.
Možda si u pravu. Ali pogon kosišta neznam kak bi i gde očistil. Kosište je kroz zimu ispjeskareno, polakirano i zamijenjeni ležajevi na noževima. Vjerojatno je otišel neki lager na pogonu remena kosišta. Moram to raskopati pa vidjeti.
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,019
To ti je najbolje,ako ništa drugo,pošpricati sa nekim uljem u spreju po lageru i pustit da malo tako radi
Znam da je tu semering ali uvijek nešto uđe,ili je po zimi malo upaliti
 

skenild

Novi član
Tu od
2 Kol 2018
Poruka
6
Ja sam riješio problem, skinuo sam rezervar oprao ga ,propuhao sve lajtunge ,forlauf i ritlauf ,očistio filter goriva i gad sam to sve posložio nazad,pokosio sam več pol hektara trave,jes još malo prdio,ali sada ide bez problema,samo da napomenem,moj je dizel,ja mislim da je i kod tebe gorivo u pitanju,obavezno precijedi kroz hulahopku,katastrofa kakvo je gorivo,i prkljavo i smeće
 

Prilozi

  • IMG_20220411_140357.jpg
    IMG_20220411_140357.jpg
    60.8 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20220411_140713.jpg
    IMG_20220411_140713.jpg
    55.7 KB · Pregleda: 27
  • IMG_20220411_140528.jpg
    IMG_20220411_140528.jpg
    53.5 KB · Pregleda: 26

vlastel

Aktivni član
Tu od
30 Sij 2019
Poruka
519
Evo rezimea mojeg problema sa traktor kosilicom. Problem je u zaštitnom tipkalu, koji ne dozvoljava paljenje traktorića ako je uključeno kosište. On je otišao, te je prilikom uključivanja kosišta gasio motor. Tipkalo povezano vezicom, i kosilica kosi ko luda, ali nema zaštite dok ne nađem novo tipkalo. Ako ništa drugo,barem sam promijenio lager u pogonu kosišta.
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
27
Imam mtd silvertrac 107T i na pol košnje u brdu vidim da mi sve slabije ide u brdo i dok sam završio s košnjom moram sam sići s nje da može u brdo.
U početku se osjetilo cukanje a posle nije uopće htjela ići u brdo.
Pregledao sam remene i izgledaju mi kao novi.
Sumnjam na napinjač remena da možda on zeza il neka opruga iako su sve na broju i nisu puknute?
Gledao sam odozdola al nisam skužio šta bi moglo biti problem.
Jel neko imao sličan il isti problem i rješenje?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,583
Tako je bilo i na mome MTDu,otišli su remeni,promjenio i sad ide bez problema uzbrdo. Samo moji su bili skroz očajni. Nemoj da te zavara što su naoko dobri,izgleda da su razvučeni do jaja pa ih napinjač ne može dovoljno napeti. Meni je bio jako popucao onaj mali remen što ide na varijator. Pripremi si oko 600 kuna za oba remena,manji dojde oko 250 a onaj duži oko 350.
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
27
Jel se španer nekako može napeti još?jel ga napinje sajla il šipka+ opruga?
Baš mi je čudno jer je kosilica jako malo kosila,sad joj je 4ta ezona i slova se vide po remenu još sastrane.
Htio bi prije kupovine probati našpanati pa ak ide ide.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,583
Napinje ga opruga. Meni je nakon šeste sezone počeo proklizavati,izdurao takav još nekoliko sezona. Promjenjeni kod mene nakon 10 sezona,s time da ja zimi ralicu koristim.
 

scitec

Novi član
Tu od
21 Tra 2017
Poruka
27
Sad sam probao na hladno,mislim si remen se malo skupio jer se sve ohladilo i ok je bilo u 1 brzini al u drugoj se osjetilo cukanje i stala je,prebacim u prvu i ide dalje ok,to mi je čudno?
Mali remen ima na sebi slova a ovaj veći nema,tj ne vide se,taj je ajmo reči lošiji ako ih usporedim obadva.
Koji bi remen bio krivac za moje probleme,mali il veliki?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,583
Dok je hladan još ide,kad se zagrije i rastegne onda nastanu problemi. E sad koji ti remen stvara problem ne bi znao,oni se mjenjaju oba.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,720
Pogon izgleda ovak, pa pogledaj kaj ne valja: 1651305552046.png
 
Na vrh