• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Da si malo potražil, nešel bi ovu temu i dosta odgovora u njoj.
Nema veze, sad je i tvoj problem obuhvaćen istom.
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Pozdrav ljudi, da ne otvaram novu temu imam jedan upit:
U potrazi sam za rabljenom traktorskom kosilicom. Nisam je do sad imao pa bih molio savjet što gledati kod kupovine, koji pogon, hidrostatski ili mehanički, dal je uljna pumpa nužna za lagane uzbrdice ili može bez? Nemam nešto puno za kositi, većinom je to voćnjak na laganom nagibu te ravnica oko kamenjara i slično.
Ima izbora do nekih 8-9000 kn većinom MTD, silvertrack i slične firme. Našlo se i starijih john deer i viking. Moje pitanje je kak su ti stariji modeli sa dijelovima, jel je bolje uzeti bolju firmu stariji model, ili ove MTD rabljene par godina stare?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,871
Kućište sam dobio pod dug, a na B&S je klipnjača probila kućište jer sa tankiralo samo gorivo! :hahah:
Gore je sada dvoglavi motor. Ima jedan nož od 70 cm. Sa tim strojem nemam što kositi oko kuće, sve ide sa samohodnom i trimerom. A dao bih za 6000 kuna.
 
Tu od
25 Lip 2014
Poruka
3,422
Pozdrav ljudi, da ne otvaram novu temu imam jedan upit:
U potrazi sam za rabljenom traktorskom kosilicom. Nisam je do sad imao pa bih molio savjet što gledati kod kupovine, koji pogon, hidrostatski ili mehanički, dal je uljna pumpa nužna za lagane uzbrdice ili može bez? Nemam nešto puno za kositi, većinom je to voćnjak na laganom nagibu te ravnica oko kamenjara i slično.
Ima izbora do nekih 8-9000 kn većinom MTD, silvertrack i slične firme. Našlo se i starijih john deer i viking. Moje pitanje je kak su ti stariji modeli sa dijelovima, jel je bolje uzeti bolju firmu stariji model, ili ove MTD rabljene par godina stare?
Evo ja prije nekog vremena uzeo MTD blackedition 2006 model, B&S motor 500cc - 15.5ks, 107cm čisti otkos, u solidnom stanju, bez koša. Jedino po istovaru mi okrenio kajlu magneta, i pomjerio paljenje za koji stupanj, ali to je lakši kvar na njima jer su aluminijske kajle pa s vremenom nastradaju. Pazi kod uzimanja da izbjegneš Nikki karburatore jer su dosta "tvrdoglavi" i ne daju se fino uštimati bez opterećenja i znaju zahebavati sa selenoidom (najbolje odmah odsjeći pipak unutra i ugraditi pipicu na crijevo.) najgore je što nemaju alternativu za zamjenu.

Računaj da za JD dijelovi nisu jeftini, a kosi isto kao i ostale marke, po meni mehanika ima prednost nad onim đinđama.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
2,931
Slobodno pogledaj i Stiga kosilice..
Ne loš izbor. Ja ju imam 5 godina. Puknula mi jedino sajla za podizanje i spuštanje kosišta.
Na proljeće izmjena ulja, podmazivanje i gas.
Po meni prednost nad mehaničkim prijenosom. Getribi ne bude ništa, a remen ak ti pukne, lako zamijeniš.
A kod hidraulike ak se kaj desi, e to je već problem..
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ja imam MTDa 12 godina,transmatik mjenjač,motor Briggs 500ccm 17.5 ks,107 otkos. Motor je bez uljne pumpe a kosim dosta strmine tako da te to ne zamara previše
IMG_20220709_151702.jpg
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Hvala ljudi, znači nema beda sa MTD.
Našao ih par na marketplaceu, ovak nešto ko na screenshotu.
A što se tiče STIGE kosilic, ima jedna sa kosištem ispred, to mi se sviđa, samo nema nekog izbora, nemam s čim usporedit i nisam ih vidio na djelu nigdje.
 

Prilozi

  • Screenshot_2022-10-16-20-17-22-958_com.facebook.katana.jpg
    Screenshot_2022-10-16-20-17-22-958_com.facebook.katana.jpg
    31.3 KB · Pregleda: 10

mrga

Dobro znana faca
Tu od
8 Pro 2010
Poruka
1,755
Pozdrav ljudi, da ne otvaram novu temu imam jedan upit:
U potrazi sam za rabljenom traktorskom kosilicom. Nisam je do sad imao pa bih molio savjet što gledati kod kupovine, koji pogon, hidrostatski ili mehanički, dal je uljna pumpa nužna za lagane uzbrdice ili može bez? Nemam nešto puno za kositi, većinom je to voćnjak na laganom nagibu te ravnica oko kamenjara i slično.
Ima izbora do nekih 8-9000 kn većinom MTD, silvertrack i slične firme. Našlo se i starijih john deer i viking. Moje pitanje je kak su ti stariji modeli sa dijelovima, jel je bolje uzeti bolju firmu stariji model, ili ove MTD rabljene par godina stare?
Bok Tommi,
Ja prodajem Stihl traktorić 2 god star, kosio 4 puta po pola sata u te dvije godine. 17,5 ks reže ko britva, pol metra travu.... platio je 23 000 kn, prodao bi za 17500. Račun, papiri, sve imam...
 

Tommi

Novi član
Tu od
5 Velj 2021
Poruka
22
Hvala na ponudi al puno mi je to novca za dati, nemam tak puno kvadrata za kosit da bi mi se isplatilo.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

J. Đurđić

Novi član
Tu od
7 Stu 2022
Poruka
1
Želim kupiti traktorsku kosilicu za košnju trave u voćnjaku. Ranije sam imao Husqvarnu s košem za skupljanje trave, ali se trava zaglavljivala i morao sam je prodati. Sada namjeravam kupti istu bez koša TS138L, ali se dvoumim između Husqvarne ili neke druge, npr. Villager. O ovoj ne znam ništa, pa molim preporuku šta kupiti. Kosim oko 1500 m2.
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,087
Do sada si kosil sa Husqvarnom i sad imaš dilemu da li bi umjesto nje kupil kineski proizvod? Villager je sigurno dosta jeftiniji, ali nije par Husqvarni, to je sigurno. Ako imaš mogućnost onda tu nema puno dileme. Husqvarna u svakome slučaju.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
B&S uglavnom. Motor je najmanji problem ;)
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Na traktorke i kavasaki. A vidiš da villager nema veze sa stigom. Kak je motor najmanji problem? Ak on rikne,ostane ti komad pleha na 4 kotača🤭
 
Posljednje uređivanje:
Na vrh