• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Ubrzat ga možeš na remenicama.Samo je pitanje zaustavljanja,onaj mali diskić mi baš ne ulijeva povjerenje za veće brzine.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Ili smanjiš remenicu na getribi ili povećaš remenicu na motoru. Ovo drugo je obično jednostavnije. Vjerujem da bi trebal dulji pogonski remen.
To sam htio cuti, ali pogonska remenica na motoru je mozda dupla, zar nije jednostavnije staviti manju na pogon. (nisam jos gledao sto se nalazi ), Ima li kakav spaner da ne mjenjam remen ukoliko bih stavio anju nazad, ako ne, moze li kakav zamjenski remen da ne mora biti origi
Ne čini mi se baš pametna ideja dati to djeci za zabavu🤔
Skinuo bih kosilicu, a max brzina bi bila mozda 15km/h, djeca su 9 i 7g
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
nebih rekao da ga se moze lako prevrnuti, ima nisko teziste i poprilicno sirok razmak tockova, a voznja bi bila samo po putu
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Nije dobro potcjenjivati niti precjenjati djecu. Nikad se ne zna gdje buju završili. Zato se slažem s @Deda Marek.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Nisi rekel koji točno model, kakvu getribu ima...
Ubrzati možeš transmatic-a, dok za hidrostatičku to nije baš preporučljiv.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Nisi rekel koji točno model, kakvu getribu ima...
Ubrzati možeš transmatic-a, dok za hidrostatičku to nije baš preporučljiv.
Pogon je sa varijatorom,
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Varijator na pedalu ili transmatic (5, 6, 7 brzina)?

Onda ti je najjednostavnije okrenuti remenicu na motoru (ako se da, jer vjerojatno nema kajlu duž cijele cijevi između remenica).
No ,vjerojatno smeta graničnik remena pri motoru, prekratak remen...

Otraga nije toliko jednostavno, jer bi trebalo smanjiti remenicu na getribi, a onda je upitan prijenos s varijatora...pa teško za najti kraći remen...
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
varijator je na pedalu. Taj traktor mi jos stoji u auto prikolici kako sam ga kupio, tako da jos nisam proucio kako radi. Zanima me na koji nacin koci.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Znači, Autodrive.. Ima dvije pedale desno.
Malo je nezgodno to podešavati za dva tipa remenica.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
Onda ima papuču samo s lijeve strane,i transmatik i hidrostat,barem oni koje sam vidio
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Onda ima papuču samo s lijeve strane,i transmatik i hidrostat,barem oni koje sam vidio
Da, kuplung/kočnicu.
Auto drive ima "gas" pedalu i pedalu kočnice samo na desnoj strani, tak da nemreš istovremeno stisnuti obje (baš poput auta s automatskim mjenjačem).
Kočnica deaktivira tempomat (ak je bil uključen) i samo stišće pločice na disk, a ne oslobađa remen kao na hidrostatu i Transmatic-u.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,582
A kaj nema on ručicu s lijeve strane na blatobranu za naprijed-nazad ko i ja na transmatiku🤔
Gledao ga jedan dan u Pevexu i nema na desnoj strani nikakve papučice,ima ko i moj sve na lijevoj strani. Bsš ga budem malo bolje promotrio sutra kad budem u Pevexu
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,706
Ima inverter smjera na lijevom blatobranu. Skoro sve je isto ko i na tvojem samo on kreće "dodavanjem gasa" na desnoj popučici i ide brzo koliko ju pritisneš. Kad ju pustiš, stane.
 

Najnoviji postovi

Na vrh