• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ak ne vjeruješ da TK za Villager proizvodi GGP (Stiga), slobodno provjeri. Bar ove najčešće modele bez košare. Isti dizajn, ista šasija...samo različita boja.

Kawasaki ide i na druge marke i modele, od MTD-a pa do CC-a, tak da nema pravila. Pogledaš kaj piše na njemu ;)
Na nekoliko Villager TK, izloženih po sajmovima, bili su B&S (zanimljivo, nisu bili Loncin ili neki drugi kineski motori).
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
A kaj nije istina?
Šasija i kosište Villager je proizvod GGP-a (OEM), a motore stavljaju prema narudžbi kupca.
I ova Husqvarna TS138L ima Loncin motor.
Dakle, motor ide bilo koji, isto kak na i na bilo koju drugu marku i on u priči nije bitan.
 
Posljednje uređivanje:

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
U postu prije si tvrdil da ne ugrađuju loncin. Ak ja znam čitati🤔. Uostalom,GGP proizvodi i u Kini,uz Slovačku i Italiju. Proizvode 5 brendova među kojima nije Villager
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ne, nisi pročital ono kaj sam rekel:
Na nekoliko Villager TK, izloženih po sajmovima, bili su B&S...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Na naljepnici, na samom traktorčiću Villager, na sajmovima u Gudovcu, pred par godina.
Uostalom, slični su ko jaje jajetu, plastike i šasija su identični.
Pogledaj malo bolje, da ne moram i tebi dokazivati :unsure:
 

Deda Marek

Iskusan lik
Tu od
25 Pro 2021
Poruka
2,350
Piše i na robi iz supergoldyja svašta. Još ti nije jasno da villager nema vlastitu proizvodnju? Trgovačko marketinška kuća sa svojim brendom. To znači da štampa kinez koji je najpovoljniji. Piše ti na stranici firme da imaju 117 zaposlenih. Pa ta šačica ljudi nebi ni pračke mogla proizvoditi.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
@Deda Marek, velim ti, Villager rebrandira GGP (OEM) traktorčiće i prodaje ih pod svojim imenom.
Isto kak je Bauhausu prodaval McCulloch traktore, koji su bili proizvod Husqvarne.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Rebrandira = lijepi naljepnice sa svojim imenom na tuđi (OEM) proizvod.
Niš ne proizvodi...možda samo nešto doda...najčešće niti to.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Ranije sam imao Husqvarnu s košem za skupljanje trave, ali se trava zaglavljivala i morao sam je prodati.
A zašto nisi kosio s njome bez košare?
 

TomGun

Aktivni član
Tu od
24 Svi 2019
Poruka
75
Ove kosilice s košarom imaju dugi i uski tunel za izbacivanje trave pa se zaštopaju i bez koša na njoj.
Najbolji sistem protiv štopanja je izbacivanje odmah na stranu....
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
  • Like
Reactions: ZJ

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Nemreš ju otvoriti sa strane, jer se noži vrte nasuprot jedan drugom...desni se vrti prema lijevo (CCW) i oba bacaju prema tunelu.
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,912
Kak naj jednostavnije ubrzati MTD traktor kosilicu na recimo max 12km/h, van sezone kosenja sam mislio prilagoditi je je djeci za zabavu
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,567
Pa što mu nije tu negdje krajnja brzina?
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,627
Ili smanjiš remenicu na getribi ili povećaš remenicu na motoru. Ovo drugo je obično jednostavnije. Vjerujem da bi trebal dulji pogonski remen.
 
Na vrh