• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

marko93

Legenda
Tu od
31 Sij 2008
Poruka
5,892
Imam traktor-kosilicu SABO,17.5ks,hidropogon,zanima me dali ju je moguče ubrzati ?
Sad ide oko 6-7km/h,ima li tu kakve rezerve da doguram do 10 i više i koje su tu mogučnosti ?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Moj Mtd transmatik pogon ide oko 16km/h,sad je pitanje u kakvom je stanju hidropogon kod tebe
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Povećaš pogonsku remenicu i smanjiš gonjenu…
 

powershift

Dobro znana faca
Tu od
13 Stu 2007
Poruka
2,911
Htio bih nabaviti traktor kosilicu za kosit dvoriste, i usputno bi htio da mi djeca voze za zabavu, mze li se taj stroj korisitit kao zabava za djecu, bez ukljucene kose, jeftiniji su od quada, a i korisniji
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Može, ali ako hoćeš za zabavu po raznim terenima, treba skinuti kosište.
Pametno bi bilo da je hidrostatički pogon na pedalu, jer mu ne trebaju kočnice.
Jedino kaj je spor...
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
335
Ja sam kupio MTD kosilicu i koristi za košnju i djeci za vožnju i zabavu. Još sam im napravio i malu prikolicu,tako da jedan vozi a drugi u prikolici.
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,328
Ne, rijetko preko 10km/h.
Ako je remenski pogon (varijator), kreće se otpuštanjem kočnice/kuplunga. Ako je hidrostat, onda bez toga.
 

karlom

Aktivni član
Tu od
8 Sij 2013
Poruka
335
Nema ga potrebe ubrzavati ako se neće koristiti po asfaltiranoj cesti na neke udaljenosti. To je traktor i vozi se polako po travi i neravnom terenu. Pogotovo ako će se klinci voziti ne treba brzine.
 

Stevanla

Novi član
Tu od
28 Lip 2022
Poruka
2
Da li je neko imao problem sa kontak bravom na mtd?
U radu mi se ugasio i nema palenja.
Proverio sam regler i alnaser sve ok alo kada okrenm kljuc nista se ne desava, da li neko zna kako to proveriti
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,850
Jesi siguran da je problem u bravi? Pregledaj si kontakte na zaštitama,nešto ko indikator. Jedna ti je na onim federima ispod sjedala,druga je na pedali kvačila,treća je kod lijeva kotača,da ne možeš kositi u rikverc, i zadnja je otraga sdesna,moraš leći pod njega,ta ti ima veze s noževima,znači ako su upaljeni noževi neće da upali.
Ako je riječ o MTDu traktoriću s transmatik mjenjačem
 
Na vrh