• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Daj poslikaj u krupnom planu da i mi vidimo taj tvoj gas, molim te.
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Ma koja razrada, koji gas veći pa manji, ma koja blokada gasa , ma gdje je to ? Valjda bi trebalo odmah na novoj kosilici gledati di joj je blokada gasa p a da se ga eliminira ili što. Zamarate se glupostima i još plus onih koji pišu gluposti. Motor je podešen na određeni broj okretaja i o tome nije potrebno uopće razglabati a pogotovo o blokadi gasa o čemu vi trkeljate? Kosilica je nova i pod garancijom se nema što mal gas pa veliki. Porčitati osnove za prvo korištenje što se tiče ulja , filtra zraka i ostalo što je u uputstvu savjetovano. I krenuti u košnju bez štednje da će joj nešto biti ako ne radiš pod potrebnim okretajima , prije će najebati ako radiš pod manjim okretajima. A i uostalom bolje da nešto rikne dok je pod garancijom, kako je već navedeno. Samo gas ako je kupljena za kositi , ali ako nije onda je staviti u vitrinu.:sneaky:
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,575
Dal se ta blokada da skinuti ili to mora biti tako?
Skida se , ja sam na svojoj skinuo nakon prve sezone. Jednostavno,ja sam taj lim spigao.
Ma koja razrada, koji gas veći pa manji, ma koja blokada gasa , ma gdje je to ?

pogotovo o blokadi gasa o čemu vi trkeljate?
Za tvoju informaciju,
ima limić koji blokira da se ne može odmah dati puni gas, nakon prvog servisa, on se doslovno spiga ili odreže.
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
8,909
Ma koja razrada, koji gas veći pa manji, ma koja blokada gasa , ma gdje je to ? Valjda bi trebalo odmah na novoj kosilici gledati di joj je blokada gasa p a da se ga eliminira ili što. Zamarate se glupostima i još plus onih koji pišu gluposti.
Prema prethodnim slikama i komentaru itd001, malo čudno od tebe! :unsure:
Do sada si davao dobre primjedbe i savjete!:mad:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Nije ovaj novi vlasnik postavio sliku u gro planu da bi se mogli svi odrediti, ne mora na svim traktorekima biti jednako i nije.
Za bolji savjet treba i bolje opremljeno pitanje, nije bitno samo "komentirati"...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Nagađanja, zna postaviti sliku cijelog traktoreka, onda da nestanu dileme neka postavi i detalja gasa i nema više dvojbi. Ili nam treba malo dodatne konfuzije?
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Prema prethodnim slikama i komentaru itd001, malo čudno od tebe! :unsure:
Do sada si davao dobre primjedbe i savjete!:mad:
A pa ne mogu ja sve znati. Naveo si nekog novog forumaša?
Dalje aki si replicirao na moj post onda si ga trebao citirali u cijelosti. 🤓
Izostavio si onaj dio posta u kojemu sam napisao da treba "Pročitati uputstvo za korištenje kod prvog rada i pridržavati se svih napomena koje savjetuje trgovac ili sam proizvođač kosiljic".
Pa prema tome ako je u pitanju taj graničnik koji ograničava okretaje u početnoj (vremenski ograničenom radu kosilice) kojeg sa nakon nekog vremena otkloni.
To sve je sročeno u jednoj rečenici koju si izostavimo. Tako da......:cool:
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
61
Nisam bio u mogućnosti, budem sve poslikal kak se spada, samo me zanima taj limić jer velim na silvertracu ga nema uopce!

A pa ne mogu ja sve znati. Naveo si nekog novog forumaša?
Dalje aki si replicirao na moj post onda si ga trebao citirali u cijelosti. 🤓
Izostavio si onaj dio posta u kojemu sam napisao da treba "Pročitati uputstvo za korištenje kod prvog rada i pridržavati se svih napomena koje savjetuje trgovac ili sam proizvođač kosiljic".
Pa prema tome ako je u pitanju taj graničnik koji ograničava okretaje u početnoj (vremenski ograničenom radu kosilice) kojeg sa nakon nekog vremena otkloni.
To sve je sročeno u jednoj rečenici koju si izostavimo. Tako da......:cool:
Pročitao sam uputstva, i piše da moram ic na servis nakon godinu dana, ali nigdje ne piše za taj graničnik ništa, sad jel to oni maknu il ne neznam

Evo tog famoznog lima,blokade
View attachment 71462 View attachment 71463
Fala to je to, to si sam spigo ili na servisu?

Nije ovaj novi vlasnik postavio sliku u gro planu da bi se mogli svi odrediti, ne mora na svim traktorekima biti jednako i nije.
Za bolji savjet treba i bolje opremljeno pitanje, nije bitno samo "komentirati"...
Nisam poslikal jer vidim da ljudi znaju o čemu se priča pa nije bilo potrebe slikati, ali stavit ću kako izgleda dok budem tamo
 

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,554
Ako imaš nedoumica oko tog limića (graničnika), tu smo napisali neke svoje impresije i mišljenja, svatko onoliko kolik zna ili ima iskustva sa tom kosilicom.
Jednostavno kontaktiraš servis koji je nadležan za tu kosiliciu dok je pod garancijom. :sneaky:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Nisam poslikal jer vidim da ljudi znaju o čemu se priča pa nije bilo potrebe slikati, ali stavit ću kako izgleda dok budem tamo
Dobro, nisi poslikal i postavil sliku jer vidiš da nema potrebe postaviti sliku. Reci ti ima li potrebe razglabati o takvim pitanjima koja si postavio za novi traktorek s kojim nisi još radio niti vuru vremena? I moj je susjed bio strašno ponosan na novi traktorek pred cca 3 godine, ali ne kosi lijepo i ne kosi. I serviser mu gleda i zaključe sve je u redu, a susjed bi ga odmah najradije prodao novog da ima kupca, jer košnja ne izgleda nikako. I onda otkrivenje amerike, pa zamijenjeni su noževi i kose s guzicom. A tako bogato pametni i serviser i on.
Tebe muči gas, limek, teško ti poslikati da bi ljudi znali što ti točno odgovoriti, ništa zato - sretno i veselo ti bilo. Spadam u nesretnike koji ne znaju o čemu si tipkao. 🙂👋
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
61
Dobro, nisi poslikal i postavil sliku jer vidiš da nema potrebe postaviti sliku. Reci ti ima li potrebe razglabati o takvim pitanjima koja si postavio za novi traktorek s kojim nisi još radio niti vuru vremena? I moj je susjed bio strašno ponosan na novi traktorek pred cca 3 godine, ali ne kosi lijepo i ne kosi. I serviser mu gleda i zaključe sve je u redu, a susjed bi ga odmah najradije prodao novog da ima kupca, jer košnja ne izgleda nikako. I onda otkrivenje amerike, pa zamijenjeni su noževi i kose s guzicom. A tako bogato pametni i serviser i on.
Tebe muči gas, limek, teško ti poslikati da bi ljudi znali što ti točno odgovoriti, ništa zato - sretno i veselo ti bilo. Spadam u nesretnike koji ne znaju o čemu si tipkao. 🙂👋
Pa neznam što se javljas uopće ako se ne razumiješ u traktorcice, mtd001je prvi rekao za blokadu gasa, onda sam se sjetio da sam to vidio na svojem, al nisam poslikal, pa me zanima dal on više zna o tome, a ne neki ljudi koji nemaju pojma da uopće postoji blokada gasa...
Pitanje je bilo čisto za forumasa mtd001 a ne za druge ljudi koji neznaju

I moj je susjed bio strašno ponosan na novi traktorek pred cca 3 godine, ali ne kosi lijepo i ne kosi. I serviser mu gleda i zaključe sve je u redu, a susjed bi ga odmah najradije prodao novog da ima kupca, jer košnja ne izgleda nikako. I onda otkrivenje amerike, pa zamijenjeni su noževi i kose s guzicom. A tako bogato pametni i serviser i on.
Kak ne kosi lijepo, što to znači?
Ostavlja za sobom?
Dal je riješio problem, sto je problem?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
nemaju sve kosilice te famozne blokade gasa... Npr moja villager nema nikakve limiće. Sve zavisi od brenda koji pravi traktorčiće. Nemaju ni one al-ko ako se ne varam. Pun gas ide do jedne crtice, skroz gore je sauh i to je to...
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,756
Kak ne kosi lijepo, što to znači?
Ostavlja za sobom?
Dal je riješio problem, sto je problem?
Dečko ne zaslužuješ moj odgovor svojim "prethodnim ponašanjem". Ohladi se sad malo.
Imam blagi osječaj da sam ja šarafio prvog traktoreka dok si se ti rodio...
Uživaj.
 

Najnoviji postovi

Na vrh