• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
61
Nemrem ga odfleksat jer je duboko, bojim ga se spigat jer je okolo plastika, pa da nesto ne pukne

Jedino ova zadnja slika odostraga da odsarafim pa da se onda makne blokada
 

Prilozi

  • IMG_20240326_164416.jpg
    IMG_20240326_164416.jpg
    32.7 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20240326_164422.jpg
    IMG_20240326_164422.jpg
    31.6 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20240326_164437.jpg
    IMG_20240326_164437.jpg
    27.2 KB · Pregleda: 33

brgud

Iskusan lik
Tu od
4 Lis 2013
Poruka
5,553
Dečki, a čemu takva rasprava?
Ima pametnijih tema gdje možete "pokazati glavu, a ne roge" :) (y)
Kakva to ? Ajde nam ti malo obrazloži ono što nije uspio mtd 001, valjda budete mogli obadva?
A i imaš i ti pametnijeg posla od ovoga.

Uredno odgovaraš ne teme koje nisu tamo gdje bi trebale biti. Ali nije to ništa novo što se tebe tiče, nego pravilo. I sad ćeš mi odgovorit " da to nije na meni da ti to uopće spominjem" ili nešto slično.

Prozivaš druge za svoje propuste ! :unsure:
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,743
To ja pitam tebe, pa ti sad nas, konkretno Brguda i mene. Nema smisla...
 

lijeskakc

Iskusan lik
Tu od
12 Stu 2019
Poruka
3,097
Koliko sam ja shvatil problem je u nekakvom limiću koji se mora spigati, a do njega se nemre dojti. Možda da se proba sa dužim pajserom? :unsure: :ppozdrav:
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
@brgud, dosta je više tvojeg zabadanja.
I da, nije tvoje da procjenjuješ kak ja pišem, jer pišem kao obični član, s tom razlikom da moram paziti kak pišem za razliku od tebe, već radije pripazi na svoj način pisanja i izražavanja. Uostalom kaj je tam krivo napisano? Koji je naslov teme?
Ako misliš da nekaj nije u redu, prijavi poruku.

Zapiknuli ste se na pisanje člana @Kk, ko da je nekom psoval mater...

Rekel sam samo da ne trošite energiju na prepucavanje i nadmudrivanje s njim ili s @mtd001-om, jer ta rasprava ne pomaže nikome i u nikaj dobro ne vodi.

@Konjokradica, za sad, dok je stroj u razradi (ili čak u garanciji), ne diraj to i kosi s gasom do tog limita.
Ak ga budeš vozil u neki ovlašteni servis (ne znam jel to uvjet za garanciju) na "servis", pitaj ih za to i zamoli da to skinu ako nema funkcije (ili je to samo radi neke Eko norme).
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,743
Htio sam još nešto dodati, na ovu zadnju - dnevnu raspravu, ali sam skužio da to više i nema smisla, nema zaista, tako je to sad u mojoj "tikvi" / glavi. Voljni element mi je ne na nuli nego ispod nule.
Zato - samo pozdrav...
 
  • Like
Reactions: ZJ

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Može li mi neko reći kako da kosim sa mojom Villager tra. kosacicom bez korpe? Cim skinem korpu gasi se, da li onaj limic sa strane pravi kontakt? Ili postoji neko drugo "dugme" koje pravi kontakt prilikom spustanja korpe?
 

Konjokradica

Član
Tu od
23 Tra 2023
Poruka
61
Ja imam iza na traktoru senzor, otpoji ga i možeš kositi bez kosare, valjda je tako i na villageru i ako ti neda kositi unazad imas senzor ispod mjenjača napred-nazad otpoji ga
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
dje ti dodje senzor tacno? je li na onaj limic jer postoje dva jedan za signal kad je napunjena korpa drugi je za gasenje?
 

plus

Iskusan lik
Tu od
7 Sij 2016
Poruka
5,743
@vocarcg zar nisi neobičan "sam sebi" sa tvojim pitanjima. Forumaš ti je napisao valjda je tako i na Vilageru.
Sad se prisili malo pročitati manual za svoj traktorek, ako ga nemaš skini ga na Internetu pa opet "čitaj". Istovremeno sagni se i zaviri malo ispod tog tvojeg traktoreka, uključi logiku i očima detektiraj gdje je taj mikroprekidač, pa onda i razmisli kako ga možeš "zaobiči".
Ako ti se ovo ne sviđa prvo onda ti meni reci zašto mojem susjedu traktorek nije htio paliti dok je bio serviser koji nije riješio i dok nisam ja došao sa svojom ludom glavom. Koji limić ga je prcao? Ponavljam koji? Tako ti postavljaš pitanja forumu...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,647
Može li mi neko reći kako da kosim sa mojom Villager tra. kosacicom bez korpe?
Čini mi se da "legalno" ne možeš kositi bez korpe.
ALI, trebal bi postojati usmjerivač (deflektor) koji se postavi umjesto korpe, a da usmjeri travu prema dolje, koji deaktivira kontakt, ali se vjerojatno posebno kupuje, poput ovog za CubCadet-a:
1712676143507.png
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,568
dje ti dodje senzor tacno? je li na onaj limic jer postoje dva jedan za signal kad je napunjena korpa drugi je za gasenje?
Imaš za kupiti usmjerivač koji se namontira kad se košara skine. A što se tiče košnje u rikverc, kod Mtd-a imaš na zadnjem lijevom kotaču senzor koji otpojiš i onda možeš kositi u rikverc,možda je tako i kod tebe.
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
897
Ima prekidač na onom limiću, njega sam pritisnuo dok sam zavrsio kosenje livade. Za u rikverc imam pored volana dugme koje se pritisne dok se ide u rikverc.
 

dvale

Novi član
Tu od
6 Tra 2020
Poruka
1
Pozdrav svima, imam nekoliko dvojbi... Treba mi stroj za vočnjak, neravno, brdovito, ali isto tako i za travnjak oko kuće kojeg sada održavam sa samohodnom kosilicom sa košarom i to traje barem 5, 6 sati... E sad bi ja to "objedinio" pa razmišljam o STIGA 9102 WX ili SECO Starjet 4x4 ili Cub Cadet XT3. Neki stroj sa košarom za oko kuće, pa skinem košaru u voćnjaku. Stiga i Starjet su sa pogonom na sva četiri kotača, a Cub Cadet nije. Što Vi predlažete...!? Možda nešto izvan toga?
 

Najnoviji postovi

Na vrh