• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
819
Nije zgodno, ima kamenja što krtice i patke izbace, pogodit će nekoga ili razbiti prozor na kući ili autu.
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,723
A kod mene nema tih problema, nemam blizu ceste
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,420
Nije zgodno, ima kamenja što krtice i patke izbace, pogodit će nekoga ili razbiti prozor na kući ili autu.
Okreni otvor u drugom smjeru - vozi traktor ili zakvači krpu, gumu, nešto slično
 

19Ivy97

Novi član
Tu od
28 Lis 2019
Poruka
26
Lijep pozdrav
Ovako imam traktor kosilicu Cub Cadet Lt1 96cm kosište...
Neki dan mi je pukao remen,te sam nabavio drugi...uz to sam zamjenio 4 ležaja te malo pobrusio noževe...kada sam ponovno složio,kod probe...užasne vibracije...
Danas sam opet skinuo kosište,sve detaljno pregledao,svaki vijak,sve u oke stanju...složim...upalim kosište,opet trese i na visokim okretajima i na niskim...mozda netko se susreo s takvom situacijom?
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,723
A kakav si remen uzeo, zamjenski ili orginal, obični remen ili kevlarski?
Obični ti zna remen malo tresti koji sat dok se malo ne prilagodi,barem je tako kod mene bilo.
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,119
Skini nože, pa onda probaj.
Čini mi se da nakon brušenja nisu više u balansu.
 

19Ivy97

Novi član
Tu od
28 Lis 2019
Poruka
26
Skini nože, pa onda probaj.
Čini mi se da nakon brušenja nisu više u balansu.
Budem baš probal....ali nisam brusil puno...s polirkom sam samo prešo...
 

mtd001

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
20 Svi 2010
Poruka
6,723
Skini nože, pa onda probaj.
Čini mi se da nakon brušenja nisu više u balansu.
A kakvi su moji izbrušeni pa ne tresu,jedino ako je koji malo popigan
 

19Ivy97

Novi član
Tu od
28 Lis 2019
Poruka
26
A kakav si remen uzeo, zamjenski ili orginal, obični remen ili kevlarski?
Obični ti zna remen malo tresti k

A kakvi su moji izbrušeni pa ne tresu,jedino ako je koji malo popigan
Ma dok nije puknil remen nije nis treslo...nije mi jasno evo..
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
28,119
Ak si mijenjal lagere ... jesu li remenice na mjestu i ne šlagaju?
Kakvi su napinjači? Da nije remen kvrgav?
 

19Ivy97

Novi član
Tu od
28 Lis 2019
Poruka
26
Ak si mijenjal lagere ... jesu li remenice na mjestu i ne šlagaju?
Kakvi su napinjači? Da nije remen kvrgav?
Lagere sam.menjal,s time da su gornje polovice kučišta varene,te tokarene...
Jedna remenica mrvicu šlaga...
Jedan napinjač je...i skužil sam kad je kosište uključeno,napinjač remenica dosta skače pod remenom...
 

domy_os

Iskusan lik
Tu od
18 Lip 2021
Poruka
819
Zato što se remen nije razradio. Stajanjem je poprimio jajast oblik i trest će dok se ne ujednači. Jesi li uopće provjerio balans noževa?
 

19Ivy97

Novi član
Tu od
28 Lis 2019
Poruka
26
Zato što se remen nije razradio. Stajanjem je poprimio jajast oblik i trest će dok se ne ujednači. Jesi li uopće provjerio balans noževa?
Probal sam noževe...stavil sam jedino ih na odvijač...ne baca na nijednu stranu...ima još možda koja bolja metoda?
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
Imam manji problem sa košarom na mojoj traktorskoj kosacici. Problem je sljedeci, otvori se u toku kosnje. Uopste ne mogu da ustanovim zasto se to dogadja jer svaki put kad je zatvorim cuje se da je uzlijebila na onaj jezicak dolje. Nije mi jasno sta joj smeta, oprao sam sve ocistio korpu sa strane sve, ali opet nekad ostane sve ok, a nekad po 2 puta se otvori. Inače ovom prilikom vam zelim reci da sam vise nego zadovoljan mojim Viladzer traktorcicem. Svake nedjelje pokosim preko 4000m2 bez ikakih problema, nema gusenja u gustoj travi. Uskoro cu pustiti i snimke...
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,138
Vjerojatno ti zbog neravnog terena se karoserija lagano izvije i iskoči ti taj uskočnik koji drži košaru
 

vocarcg

Aktivni član
Tu od
3 Ožu 2015
Poruka
915
To je i meni palo na pamet, ali, zasto se ranije nije desavalo već sada u posljednja 2-3 navrata... To mi je zacudjujuce...
 

Najnoviji postovi

Na vrh