• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Evo kakvog ja imam, MTD,model LG 175,jedan klip,17,5KS ,kupljen 2008 god. motor B&S, kosim sa njime voćnjak.
5c6c9601.jpg
d34455e4.jpg


Predstavite i Vi vaše traktorčiče. :D
Dali imate kakve priključke za njega?
http://motorama.hr/prodaja/traktorske_k ... prema.html
Tu imaju puno priključaka,ali su skupi ko sam vrag!
 
Posljednje uređivanje od moderatora:
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

MTD RS 125/96, kupljen 2005. godine, motor Tecumseh 12,5 KS.. Kosim s njime vinograd i voćnjak ispod njega (na nagnutom terenu, kosim čak i po šumici iza dvorišta, gdje su nekada najviše uspjevale koprive i druge vrste korova...

IMG_0240.jpg


IMG_0241.jpg


IMG_0232.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Kad mu treba nabrusiti noževe, ili ga temeljito očistiti s unutrašnje strane kosilice, dignem ga pomoću flašencuga na orah, dalje je sve igrarija...

IMG_0292.jpg


IMG_0297.jpg


IMG_0282.jpg


IMG_0263.jpg


IMG_0264.jpg
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Ovdje sam nekad "ispuštao dušu", isprobao sam sve načine košenja, jedino s traktorićem naporan posao postao je zadovoljstvo..

IMG_0626.jpg


IMG_0633.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

VTZ
traktorčič ti je super,vidim ima puno posla za njega kod tebe.
Pa nemoraš ga poslat u nebo kad brusiš noževe,jednostavno ih skineš i nabrusiš,kao što o ja radim!
Fino ti ide ta košnja,koliko imaš brzina,u kojoj kosiš? :D
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Ja kosim i vinograd, i voćnjak, i po vrtu i po šumici.... Na tim mjestima ima trave i ponešto zemlje, a s obzirom da puno kosim, na kosilicu mi se brzo nahvataju debele naslage ostataka... Nakon završetka jedne od "kampanja" košenja, najlakše mi je traktorić tako podignuti u zrak, očistiti te naslage, nabrusiti noževe, podmazati.. i traktorić je spreman za sljedeću "kampanju". Susjed mi ima indentični traktorić, ali "održavanje" je kod njega ubi-bože, nikakvo...

On najobičniju malu livadicu iza kuće doslovno počupa ili pogazi, tu se ne zna dali je košeno, gaženo, ili je pala bomba. Ja moram kositi dosta veće površine, i ne mogu si dozvoliti "luksuz" da idem u vinograd s tupim noževima. Rezultati će biti loši, i zato mi nije teško sve ranije pripremiti i srediti..

Ovaj moj ima pet brzina, ali uglavnom kosim u prvoj brzini. Nikuda ne žurim, a opet sam brzo gotov.
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Ja isto dosta kosim,vočnjak,i dva poveča imanja.
Mene moj traktorčiči služi super i nemam prigovora na njega!
Na kojim točno mjestima podmazivaš traktorčič?
Ja na svom traktorčiču cca jednom godišnje promjenim ulje i nabrusim noževe!
Ja svoga nakon svake košnje dobro operem samo odozdola i to je to!
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

dino kaže:
Na kojim točno mjestima podmazivaš traktorčič?

Svaki put prije montaže noževa našpricam malo sa uljem navoje ili matice koje drže noževe. Povremeno podmažem glavčine prednjih kotača, kao i rukavce tih istih kotača. Zubnu "letvu" tj. ploču ispod volan-štange također treba povremeno podmazati, a prema potrebi i očistiti od ostataka stare masti, pomješane sa prašinom i nečistoćom.

Što se brušenja noževa tiče, i ja bih volio da ne moram toliko brusiti... Ali nađe se kamenja (najviše ga izbace krtovi iz zemlje), pa se noževi brzo zatupljuju. A u vinogradu je gusta i tvrda trava, i jako se vidi ako noževi nisu dovoljno oštri.
 

zvonis01

Član
Tu od
2 Ožu 2009
Poruka
792
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

@vtz
jeli to dovoljna snaga za košenje i kretanje ako ima uspona?
kakav je ono cruser pored?jako dobro izgleda :D
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Snage je sasvim dovoljno, i motor se baš niti ne napreže previše! Traktorić imam već 5 godina, kosio sam svašta s njime, i primjetio bih ako bi mu negdje nedostajalo snage!
 
K

kemicar

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Da li se kvare ti MTD traktorčići? Ima li ovlašteni servis? Gdje ste ih kupili, jer ih baš ne vidim previše u trgovinama (nemreš si baš izabirati)
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

MTD traktorića i njihovih "modifikacija" (MTech i slično) ima u ponudi najviše, čudi me da ih nisi zapazio u nekoj od trgovina tipa Merkur, Bau-nešto, Pevec, KTC i ostali.

Ovlašteni servisi postoje, ali moj traktorić nakon pet godina nije imao nikakve potrebe za servisom. I akumulator je još originalan i u dobrom stanju, a jednako tako i sve ostalo. Koristim ga i po ljetu i po zimi, upravo danas sam opet nagurao velike hrpe snijega, i očistio dvorište..

IMG_3295.jpg


IMG_3337.jpg


IMG_3338.jpg


IMG_3339.jpg


IMG_3340.jpg


IMG_3341.jpg
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

kemicar kaže:
Da li se kvare ti MTD traktorčići? Ima li ovlašteni servis? Gdje ste ih kupili, jer ih baš ne vidim previše u trgovinama (nemreš si baš izabirati)

Ja ti mogu reč da se ti traktorčiči nekvare,meni je jednom skliznuo pogonski remen kosilice i to mojom krivicom jer sam ga naglo uljučio,ali to nije vrijedno spomena,čudim se kako ih nisi primjetio,ima ih u svakoj večoj trgovini,ovlašteni servis imaš skoro u svakom gradu,ja sam napravio prvi obavezni servis da bi mi se produžilo jamstvo na drugu godinu,inače je sve ok,kontroliraš ulje,toči i vozi!!! :D

VTZ: dobar posao!!! :D
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

dino kaže:
VTZ: dobar posao!!! :D

Najveće hrpe snijega do sada, koje sam napravio sa traktorićem! :shock:
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

nisam do sad vjerovao da bi se s time mogao tako efikasno čistiti snijeg :mrgreen: :mrgreen:
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

ŠANANA kaže:
nisam do sad vjerovao da bi se s time mogao tako efikasno čistiti snijeg :mrgreen: :mrgreen:
s naglaskom na efikasno
 
K

kemicar

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Nemaju za probrati obično samo po 1 model. Da li ima negdje u okolice Vž više. Gledao sam njihov katalog na internetu imaju more modela i priključaka.
 
K

kemicar

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

e da Međimurka, njih sam zaboravio. Idem sutra kod njih vidjeti.
 
Na vrh