• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorska kosilica ili traktorčić

U

USRO

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

zvonis01 kaže:
jel misliš na ovu što djeca popravljaju? :mrgreen:



he, he ne popravjaju, nego im je nestalo goriva pa utacu :lol:
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

USRO kaže:
Evo ga 20 ks za 12,500 kuna prslu zimu:
2r73ggz.jpg

Jel to 2 klipa?
 
U

USRO

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

dino kaže:
USRO kaže:
Evo ga 20 ks za 12,500 kuna prslu zimu:

Jel to 2 klipa?


pojma nemam
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

USRO kaže:
dino kaže:
USRO kaže:
Evo ga 20 ks za 12,500 kuna prslu zimu:

Jel to 2 klipa?


pojma nemam

lol pa pogledaj ispod haube!
mislim da su do 17.5 ks jedan klip a iznad 2.
Ali opet tako jeftino za 2 klipa :scratch .
Jesi to kupio novo ili?
 
T

tbakovlj

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Da je mtd-ova bio bi jedan klip, a za viking neznam
 
K

kemicar

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Da li se s ovim strojevima može skroz primaknuti voćkama? Kroz koji minimalni razmak se mogu provesti (vidio sam da onaj dio kroz koji baca travu strši iz njegove širine)?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

kemicar kaže:
Da li se s ovim strojevima može skroz primaknuti voćkama? Kroz koji minimalni razmak se mogu provesti (vidio sam da onaj dio kroz koji baca travu strši iz njegove širine)?

Da,može se skroz primaknuti vočkama,jedino da ti granje ne zapinje za glavu ali mislim da to nije problem.
Pa minimalni razmak ti je onoliko koliko ti je široko kosište(u mom slučaju) 107cm! A tako su svi više manje,od 100 do 110cm!
A onaj dio ti je dugačak jedno 25cm,ali njega digneš i zavežeš špagom,ili ga jednostavno skineš tako da možeš ič skroz ukrug.
Ja idem najprije lijevom stranom oko vočke,(tako da mi taj dio ne smeta) a onda ono u sredini što ostane idem naopak,ili jednostavno kako sam več rekao,digneš taj dio i zavežeš ili ga skineš(ja ga nisam skido jer mi nesmeta),i onda kosiš kako hočeš!
Moje mišljenje,taj dio uopče nesmeta,a ako baš hočeš sakupljati travu uzmeš si onaj traktorčič sa košem odozada :D .
 
K

kemicar

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Viš toga se u trgovini nisam sjetio da bih dignuo. Imam filing da se to na tom traktoriću štopa kad skuplja.
Kaj preporućate traktorić sa skupljanjem ili bez (baca sa strane)?
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Meni je traktorić trebao za voćnjak i slične travnate površine, gdje se ne kosi redovito i toliko često, kao na pr. travnjak okolo kuće. S obzirom da pokošene travnate mase na takvim površinama zna biti poprilično, uzeo sam izvedbu s bočnim bacanjem. Bočni deflektor sam odšarafio čim je traktorić stigao kući, njega baš nikad nisam koristio.

Kod košenja uvijek vozim "lijeve krugove", tako da pokošena trava ne leti na dio gdje tek trebam kositi. Izvedba bez koša je nešto jednostavnija (i jeftinija), u slučaju velike trave lakše se rješava pokošene mase, nego kad ta masa mora kanalima putovati prema zadnjem dijelu..

Nemam iskustva s košem, ali vjerojatno se i tamo može kositi dok je skinuti koš, pa trava leti iza traktorića...
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

U potpunosti se slažem sa VTZ-om.
Ako ti treba traktorčič samo za fine poslove tipa:košnja travnjaka u dvorištu(ili nedaj bože golf terena :lol: ) ili sl. uzmi traktorčič sa košem.
A ako ti treba traktorčič za vočnjak,vinograd...,svakako uzmi onog koji izbacuje masu na stranu.
Koš bi ti se brzo punio i kako ti kažeš,štopao!!
:D
 
K

kemicar

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Kak se ponašaju po malo većoj travi (2-3 tjedna u sezoni)? Vidio sam da MTD ima priključak za prikopčati za skupljanje trave ali košta 3000 kn. Kaj je tak posebnog na njemu?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Moraš preč 2 puta mjestom,najprije navišlje digneš kosu,a drugim prolazom ju spustiš dokraja!!!
A ovo za priključak,ja isto neznam što ima u njima,svi ti priključci za njega su skupi ko sam vrag!!!
Pa i sam vidiš da si ljudi sami prave ralice za njega,koja inače dođe 2.199,00 kn

http://motorama.hr/prodaja/traktorske_k ... prema.html
samo pogledajte kako su bezobrazno skupi!!!!
 
K

kemicar

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Ralica mi izgleda jednostavnije. Ovaj skupljač ne vidim kaj diže travu.
 
A

antonio3333

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

vtz kak ti taj traktor ide uz brijeg. vidim da ti je malo strmo, a imas gume za f1. dali ti se kaj klize ? mozda znas koliki ti je nagib teren? namjeravam ovu godinu nekaj kupiti, ali se jos dvoumim između traktorića ili one kosilice na tri kotaca.
 

vinogradar

Član
Tu od
27 Velj 2007
Poruka
456
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Ja imam košaru za sakupljanje trave i mogu reći da dobro radi osim ako je trava mokra onda se štopa, ali sam dobio i jednu ručku na kojoj je plastična "blinda" koja se stavlja u tunel gdje izbacuje travu te onda dobijem efekt malčera znači vrti travu stalno u krug(melje) i ostavlja iza sebe....kosit bez košare teoretski se može ali ima prekidač koji automatski gasi traktor ako nije košara gore, to je prekidač koji košara pritisne kad se stavi ali mogao bi se on nekako pritisnut pa bi mogao kosit i bez košare...sampo kaj onda baca travu 10m iza u zrak.....(kod sebe kosiš a susjedu bacaš travu he he )
ali nije problem uopće ispraznit košaru osim ako nemaš gdje ili je velika trava pa se često puni...meni se košara ispraznjiva da nemoram ići dolje iz traktora...."panti"su na gornjoj strani a postoji ručka koja se izvuče i sa kojom preklopim košaru....
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

antonio3333 kaže:
vtz kak ti taj traktor ide uz brijeg. vidim da ti je malo strmo, a imas gume za f1. dali ti se kaj klize ? mozda znas koliki ti je nagib teren? namjeravam ovu godinu nekaj kupiti, ali se jos dvoumim između traktorića ili one kosilice na tri kotaca.

Traktorić bez problema savladava uzbrdicu, makar su montirane te "F1" gume, kako ih ti zoveš.. :) Jedino ako bi teren i trava bili mokri nakon kiše, tada se može dogoditi da prokliže na nekim mjestima. Ali ako se teren barem donekle prosušio (kod mene je ilovača ispod trave), nema baš nikakvih problema. Što teren bolje visi, težište se pomiče na zadnje kotače, i traktorić se bolje lovi.

Ako bi još stavio lance na zadnje kotače, ne znam koji bi ga nagib mogao zaustaviti. Prije bi se prevrnuo na leđa, nego bi proklizio.

http://www.youtube.com/watch?v=res8Qtx-MHE
 
K

kemicar

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Nema konbinacije da baca sa strane ili u koš?
 

dino

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2009
Poruka
1,500
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

kemicar kaže:
Nema konbinacije da baca sa strane ili u koš?
Mislim da nema,zato što oni imaju drugačije kosište,i drugačije postvaljeno,znam još da traktorčič sa košem ima veče i šire zadnje gume. Sad ak ima još nekih razliki ja neznam...
Ali uglavnom kombinaciju,jednog i drugog još nisam vidio!!
:D
 
K

kemicar

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Izgleda da treba jednostavno izvagati što mi bolje paše.
 
V

VTZ

Guest
Re: traktorska kosilica ili traktorčič

Ja ni jednog trena nisam požalio što nemam koš iza.. Kosio sam do sada koje kakve "travurine" i korove, a najbolje da onda još moram svaki čas negdje ići prazniti koš.. Za dvoriše imam kosilicu s košem, i to mi je dovoljno...

Makar vjerujem da bi se umjesto koša mogao napraviti nekakvi stražnji deflektor, koji bi sprejčavao da trava otraga leti sve do drugoga susjeda. :D :roll:
 

Najnoviji postovi

Na vrh