• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

paparaco

Član
Tu od
5 Pro 2016
Poruka
110
Svasta sve moze biti, iskreno ja bi silikon stavio onaj za dihtovanje za svaki slucaj..nece da ga boli ni naskodi...sto manje izadje bolje...
 

raskriski

Član
Tu od
19 Tra 2014
Poruka
108
Znači ovako, od strane reduktora ide veća cijev koja se navlači na malo tanju cijev pričvršćenu na strani lančanika i lanca. Na toj tankoj cijevi je utor i u njemu o ring gumica. Ona služi valjda kao dihtung da ulje iz reduktora ne prelazi na drugu stranu prema lancu. I da, dole na osovini s noževima iza ležaja postoji semeringe. Eto, rastavljeno i složeno jučer i danas, valjda će sada biti ok
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tajo pajo

Aktivni član
Tu od
22 Kol 2011
Poruka
537
Ima li netko Megametalovu frezu TFL da podjeli s nama iskustva u radu, održavanju, kvarovima?
 

Jozamajstor

Novi član
Tu od
10 Svi 2020
Poruka
15
Pozdrav, dali zna netko gdje bi se mogli kupiti zupčanici getribe za frezu Howard? Znači imam frezu Howard rotavator HB radne širine 230cm i ona ima getribu ma kojoj se mogu mijenjat brzine.E sad moja getriba ima zupčanike koji su za 1000 okr/min kardana(24 i 15 zuba, 25 i 14 zuba) a meni bi trebali zupčanici za 540 okr/min kardana (20 i 19 zuba,21 i 18 zuba).Dali sada zna netko gdje bi se mogli ti zupčanici kupiti ili ima li netko istu frezu a da bi se htio zamijeniti za zupčanike?
Hvala
 

Jozamajstor

Novi član
Tu od
10 Svi 2020
Poruka
15
Meni ti brojevi izgledaju za 750 okretaja kardana a ne 1000?
Za 1000 okretaja su 100% jer ta getriba može biti samo za 1000 i 540.A imam od nje i katlog dijelova i u njemu isto piše da su za 1000 okretaja.
 

Prilozi

  • Screenshot_20230316_111736_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_20230316_111736_com.google.android.apps.docs.jpg
    39.1 KB · Pregleda: 15
  • Screenshot_20230316_111717_com.google.android.apps.docs.jpg
    Screenshot_20230316_111717_com.google.android.apps.docs.jpg
    28.9 KB · Pregleda: 15

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Možeš mi to poslati?

Moja je 180 i ima "grublje" zube..zanimljivo

Kaj si se to zajebo kod kupnje?...ja uopce nisam na to gledao.
Ima nešto toga na ebay.de.jesi gledao?
 

Jozamajstor

Novi član
Tu od
10 Svi 2020
Poruka
15
Ja sam to našao na ovoj stranici: Kongskilde - Howard Rotavators. Na toj stranici ima dosta priručnika i kataloga dijelova za Howardove freze. Ma gledao sam ali nemogu nigdje naći da neko prodaje dijelove za tako stare howardove freze.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,688
Lanac, ak je HA230 (takva je bila moja).
(pra) stari modeli su imali zupčasti prijenos.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Koja ragzlika napraviti lančanik ili zupčanik?

Jos veča pogreška prvo reducirati da bi poslje ubrzavati.

Vjerujem da bi prije našao polovni reduktor ili novi (s jednom brzinom) pa pripasati ...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,074
Pa lakše je naći gotov lančanik i prilagoditi ga nego praviti zupčanike
Naravno da nešto izgubi u prenosika ali mislim da to nije strašno
 

smilan

Iskusan lik
Tu od
16 Tra 2017
Poruka
2,355
Koja ragzlika napraviti lančanik ili zupčanik?

Jos veča pogreška prvo reducirati da bi poslje ubrzavati.

Vjerujem da bi prije našao polovni reduktor ili novi (s jednom brzinom) pa pripasati ...
Ti to znaš, al eto. Da je i izrada lančanika i zubcanika ista, nije isto ih ugraditi i zadovoljiti neke parametre. Osno odstojanje osovine reduktora i osovine noževa je recimo oko 50 cm, to je sa lancem jednostavno. To osno rastojanje je problem za zubcanike treba ih više najmanje 3, da je isti smjer okretanja, dodatno uležištenje slobodnog zubčanik. Osno rastojanje, zahtijeva od 3 zubcanika veće prečnike, a 5 zubčanika je tehnološki neprihvatljivo. Zaštita bočnog prenosnika je limitiran u donjoj zoni i poželjna je veća iskorištenost dubine frezanja.
Kod lancanik je lancanik negdje oko 10 cm.
Jednu ću sutra popravljati imt-ovku, mogu I izmjerit lančanik.
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Premium
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Ja govorim o izradi "orginal"zupčanika kojeg traži kupiti ili zamjenu a ne ugradnju zupčanika umjesto lanca.
 
Na vrh