• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,016
Pa ne znam kak će ispast. Kolegi to za voćnjak treba. Pošto med redovima nije tvrda zemlja, možda bi i dobro ispalo
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,098
To bi trebala biti poljska agromet unia
Imam ju ja,sa drugom nisam nikad radio,dobro radi,jedini nedostatak tog reduktora u sredini je,ako je tvrda zemlja ne dozvoljava ulaz frezi u zemlju(pod tvrda mislim ako nije izorana i slično
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,016
Znači reduktor je ko neki graničnik?
Jer kolko vidim skija nema..
Na što obratit pažnju prilikom kupnje?
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
To bi trebala biti poljska agromet unia
Imam ju ja,sa drugom nisam nikad radio,dobro radi,jedini nedostatak tog reduktora u sredini je,ako je tvrda zemlja ne dozvoljava ulaz frezi u zemlju(pod tvrda mislim ako nije izorana i slično
Osim navedenog, dodal bih još otežano skretanje dok je preza u zemlji. To doduše nije preporučljivo s nijednom frezom, ali...
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
I moje mišljenje je bilo nezahvalno o tom centralnom reduktoru dok nisam probao takvu frezu.
Nije to toliko loše koliko sam mislio.

A ni ona sa lancom u tvrdu zemlju ne može iz jednog prolaza .
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,016
I moje mišljenje je bilo nezahvalno o tom centralnom reduktoru dok nisam probao takvu frezu.
Nije to toliko loše koliko sam mislio.

A ni ona sa lancom u tvrdu zemlju ne može iz jednog prolaza .
Jel bi se mogla cijela polovica rotora skinuti? Kak su uzubljeni u reduktor? Imaš možda sliku?
 

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,185
To bi bilo malo nezgodno jer bi se pojavilo opterećenje, cijelu konstrukciju, na jednu stranu.
Ne vidi se na slici, ali možda se mogu izvaditi cijevni elementi
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,084
Onu koju sam ja sastavljao imala je šestokantnu osovinu koja se mogla skraćivati tj izbaciti po jedan krajnji segment.
Nikako nebih preporučio skidanje samo jedne strane osim ako ima ležaj na kraju osovine.
Jer bi se pojavila velika "zavozna" sila koja bi ili slomila osovinu ili razjebaala reduktor obzirom da su ležajevi u njemu preblizu jedan drugom za takvu rabotu.
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,016
Znači najbolje onda da se samo noževi skinu. A nebi bilo loše da se dodatno stavi još jedan ležaj na kraj rotora, samo mohlo bi bit problema pošto freza nema svoju limenu konstrukciju..
Idemo sutra pogledati, baš me zanima kak to uživo izgleda
 

bane1978

Iskusan lik
Tu od
7 Velj 2012
Poruka
3,098
Nije reduktor graničnik već sjedne na ono rilo ispod reduktora,dobra je za međurednu obradu jer nema ležaja sastrane pa možeš tik do,ja sa svojom nisam imao problema,zamjenjeni dvoji noževi,i ležajevi u reduktoru,a skida se kako je puknuti napisao ,ima konus i kajlu sa svale strane,jedna ima lijevi,a jedna desni navoj i još ima jednu veliku kontramaticu na kraju,

Glavni nedostatak je to kaj je poljska..da je talijanska ili njemačka bila bi savršena
Mogu ti reći da sam se iznenadio u kakvom su dobrom stanju untra prenosni mehanizmi nakon godina korištenja skoro da nema tragova korištenja,u odnosu kako sam čuo i vidio iste takve koje ja radio fužinar batuje
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,016
Išli pogledati onu frezu. Puknuto kučište ležaja kardanske osovine, osovina savijena, pušta semering na lijevoj strani reduktora, savijene prirubnice na kojima su noževi pa se odustalo od kupnje.
Hvala svima na savjetima 😀
 

benjamin3

Član
Tu od
29 Lip 2020
Poruka
76
Zvao sam više trgovina za freze i svuda se čeka min 2 mjeseca, a trebao bih frezu sada :confused:
Jedna opcija koja mi je iskočila je ova sa sljedećeg linka: FREZA ZA ZEMLJU VICTORY X - NOVO - KARDAN ! TEŠKA IZVEDBA !

Opcija koja je dostupna je ova širine 180. Imam IMT 549, pa me brine da li bi on mogao to vrtiti ili da bolje provjerim dostupnost freze radne širine 160? Zemlja koju obrađujem je srednje teška, nije pjeskovita, ali nije ni jako glinasta, onako baš srednja nekako.

Da li netko sa foruma ima kojim slučajem takvu frezu pa da može podijeliti iskustvo?
 

Petretic549

Dobro znana faca
Tu od
19 Lis 2011
Poruka
1,381
Imal sam prilike raditi sa takvom sličnom, doduše moguće da je lakša izvedba u pitanju i nije mi 549 imal problema u radu.
Bio sam radio i sa Rau frezom od 2m zahvata i isto nije bilo problema, kod mene je zemlja pretežno ilovasta. Tak da sve ovisi jel ćeš ju gurat do osovine u zemlju ili će noževi radit do pola dubine pa onda do osovine ;)
Obrati si samo pažnju na koju snagu traktora misle jel snaga na kardanu ili snaga motora!
 

Najnoviji postovi

Na vrh