• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Lee Champa

Iskusan lik
Tu od
9 Tra 2019
Poruka
9,185
Pa tu lijevo-desno nema baš puno manevarskog prostora. Bitno je sa poklapa kotač traktora!
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gledaj da kardan ljevo/desno stoji ravno a na toplinku namjesti da su oba križa kardana slomljena pod istim kutem kad je freza u zahvatu
Uključenu je ne diži visoko jer možda kardan ne trpi taj kut.
Bez pbzira na zglobove kardanu je naljepse kad je ravno.A pvo baš nije freza za imt

1700-1800 okretaja motora.
Podmaži zglob kardana i cijev..pazi da cijev vratiš na isto mjesto.
Freza ima mazalicu na desnoj strani ..ulje je u reduktoru i bočno kod lanca.

Na traktoru ispuši kiler ..voda.ulje i gas.
 

Scukaf

Aktivni član
Tu od
31 Sij 2022
Poruka
121
Pozdrav, ja sam prije mjesec dana kupio novu frezu Lancer hd 230. Tezina je oko 500kg, za sada je samo isprobana i pokazala se dobro. View attachment 59350

Baš sam želio pitati kakva je to freza. Svugdje piše da je "Designed in Germany", u prijevodu to valjda znači da je napraljena u Kini. Kako sam i sam pred nekom odlukom kupiti frezu ili ne, nekako su mi ta Lancer i Shaktiman zapele za oko. Međutim, ne znam ništa više od onog kaj piše na oglasima. Kao backup soluciju, gledao sam i onu VictoryX.

Iskustva?
 
Posljednje uređivanje:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
Vidjeh neki dan doma napravljenu frezu, zahvata 210 cm, s valjkom iza.
Okvir je napravljen je od vinkla 100x100, reduktor je od SIP prikolice za sijeno...tjera ju IMT577...
Dakle, ako neki lokalni seljak može napraviti sebi dobru frezu, zakaj bi te indijske bile loše, ako su masivno napravljene (a većinom jesu).

...iako bi ja sebi (opet) tražil rabljenu Howard...
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
Gdje se to vidi da je freza dobra ?
Kaj je to dobra freza..definicija?
Hvaliti indijsko a gledati na zapad ?! hvala na takvom savjetu
 

josip77

Iskusan lik
Tu od
4 Stu 2022
Poruka
321
Gledaj da kardan ljevo/desno stoji ravno a na toplinku namjesti da su oba križa kardana slomljena pod istim kutem kad je freza u zahvatu
Uključenu je ne diži visoko jer možda kardan ne trpi taj kut.
Bez pbzira na zglobove kardanu je naljepse kad je ravno.A pvo baš nije freza za imt

1700-1800 okretaja motora.
Podmaži zglob kardana i cijev..pazi da cijev vratiš na isto mjesto.
Freza ima mazalicu na desnoj strani ..ulje je u reduktoru i bočno kod lanca.

Na traktoru ispuši kiler ..voda.ulje i gas.
jel ovo pre velika ili premala freza za imt pa misliš da nije ok....čisto savjet...
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
...Hvaliti indijsko a gledati na zapad ?! hvala na takvom savjetu
Indijjsko novo...ili rabljeno zapadno...za sličnu cijenu. Pa tko kaj voli...
Howard, radi getribe s brzinama ;)
 

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
jel ovo pre velika ili premala freza za imt pa misliš da nije ok....čisto savjet...
Može s njom 539 i u težoj zemlji.

Indijjsko novo...ili rabljeno zapadno...za sličnu cijenu. Pa tko kaj voli...
Howard, radi getribe s brzinama ;)
Ima i imt frezu s brzinama..vjerojatno i drugi
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,968
Znam... IMT ne ide na moj dvor...
a od rabljenih s brzinama najlakše je najti Howard (rjeđe Breviglieri).
 

Ico24

Član
Tu od
4 Tra 2023
Poruka
38
Baš sam želio pitati kakva je to freza. Svugdje piše da je "Designed in Germany", u prijevodu to valjda znači da je napraljena u Kini. Kako sam i sam pred nekom odlukom kupiti frezu ili ne, nekako su mi ta Lancer i Shaktiman zapele za oko. Međutim, ne znam ništa više od onog kaj piše na oglasima. Kao backup soluciju, gledao sam i onu VictoryX.

Iskustva?
Freza je indijska, dosta je kvalitetno napravljena. Za sada sam malo vise od hektra obradio, s vremenom cemo vidjet kakva je.
Ima dvije brzine, 502kg
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,016
Pozdrav dečki. Što mislite o ovoj frezi?
Prednosti i mane ovog reduktora dolje na rotoru?
 

Prilozi

  • Screenshot_20230518-193244_Facebook.jpg
    Screenshot_20230518-193244_Facebook.jpg
    17.7 KB · Pregleda: 29
  • Screenshot_20230518-193249_Facebook.jpg
    Screenshot_20230518-193249_Facebook.jpg
    21.8 KB · Pregleda: 28

vlč.puknuti

Iskusan lik
Tu od
14 Svi 2008
Poruka
23,641
za moj pojam velika redukcija , možda za traktor tipa 539 ili drugi s niskim izvodom kardana ali za lakšu zemlju
 

Matija_E30

Iskusan lik
Premium
Tu od
13 Stu 2019
Poruka
3,016
Za 539 bi i bilo. I još bi se skinula jedna strana noževa i freza našpanala čim bliže voćkama..
Tako da se samo pored njih freza, a u prolazu ne.
Bi to bilo ok? Može naštetiti reduktoru?
 

F100666

Iskusan lik
Tu od
10 Pro 2014
Poruka
427
Dosta sporo se okreće freza, ak se ne varam oko 150- 160 okretaja... Osim ak želiš da ostavlja malo veće komade pofrezanog.
 

Najnoviji postovi

Na vrh