• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

bhorv

Dobro znana faca
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,660
Dakako da je Kineska, uvoznici stavljaju razne naljepnice na njih, tako npr. Dabaki, kao da je Češka freza, a tamo se na Kineske samo naljepnica stavi.
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Onako ne izgleda lose, samo eto kvalitet onda nije neki sigurno, ima 6 nozeva na onom jednom krugu x 9 ukupno 54 noza, sigurno da freza dobro.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
za te novce neizgleda loše, samo bočne stranice gdje je ležaj od rotora malo su nekako tanke za tu veličinu freze.......ako ćeš ići u oranje, onda vjerujem da je dobra, za tvrdu zemlju večina freza nije, pogotovo za ovu cijenu.......ako planiraš raditi usluge s njom, isplatit će se za max 2 godine.......i da je baciš u željezo za 6 godina rada, zaradit će takve 3 freze......

moja već ima 4 sezone iza sebe i nema problema, na vrhovima noževa se vidi malo zaobljenje od rada, al to nije ništa.......
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Pa planiram raditi usluge, orane vrtove i orane ledine, ova imt mi se isplatila za godinu ali je sad mala za ovaj traktor. Dolazi i kardan sa lamelom, sigurno da vredi ovoliko. Koju ti frezu imas?
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Evo drugari opet mene, prodao sam ovu imt frezu od 145 zahvata i sad sam u potrazi za nekom frezom 180cm zahvata, ova mi izgleda dobro, prenos je na zupcanik sa strane, samo ne znam da li je neko cuo za ove freze jer nema fiskalni racun za nju, kaze licenca italijanskih, bojim se da nije kineska kad je ovako jeftina
http://www.kupujemprodajem.com/Traktorska-freza-1-8m-11833613-oglas.htm

Rekao si da bi ozbiljnu frezu do 160cm a sad gledaš plehnatu od 180cm?
 

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Pa sta da radim, ne znam ni sam, ova je nova 930e sa kardanom, a polovna bilo koja nije ispod te cene. Od 165 mi ne hvata sirinu traktora a od 180 da uzmem tesku bojim se da bi bilo previse.

Gramip at20-150

pa gramip je konstrukcijom slicna ovoj sa oglasa i onoj mojoj imt lakoj frezi. Ja sam sa njom ostao zadovoljan, kako se pricalo da su lose, ja nisam imao ni najmanji kvar na njoj
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

samed1972

Član
Tu od
18 Sij 2012
Poruka
602
Sinoc smo doterali ove freze sa oglasa. Uzeli ja i surak, on za kineza 45ks a ja za 55. Freza je bolja nego sto sam mislio, nije uopste lake konstrukcije, jako lepo odradjena e sad kvalitet ce se videti za koju godinu. Moze dosta u dubinu ima 18 cm od vrha noza do osovine.
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
imt 533 i freza gramip 150cm

[YT]www.youtube.com/watch?v=BZ_M4tCQ1A8[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,274
Ovaj gore pleh iznad osovine treba nekak pričvrstit il skinut,mene taj zvuk nervira...a i ovi naši projektanti,pa da nisu mogli smislit neki šraf tu a ne da drži samo jedan onda u kulac...
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
evo još jedan snimak

[YT]www.youtube.com/watch?v=wfktKRumyEg[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Nisam nigdje vidjel iza traktora trag od lijevih kotača, a piše da je freza 150 cm. Kaj se taj fergi skočil? :(hi):
Zakaj ideš s desnim kotačima po pol pofrezanoga?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
idem po pola, jer tako pravim 2 prohoda, stalno idem po pola, i to se najbolje pokazalo kada je vlažno

ako idem trag do traga, tj jedan prohod, onda kada bi išao još jednom po tome, ostaje tragovi koje je teško zatvoriti i traktor dublje propada, tako je pokazalo iskustvo kroz par godina.......a kada nije jako vlažno, onda se može trag do traga......

traktor je 160, a freza ima radni zahvat 150cm,+ širina skija itd, pa to prekrije tragove, samo treba biti na srediti traktora.......
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
o ja ovako kao i ivan ako moram 2 put frezat idem po pola da mi ne bi dosli opet tockovi po istom jer tu malo dublje bude i ako je vlaznije onda iskolaca( na kocke) i izgleda ruzno a i ovako ako gdje nije dobro sastavljeno bude pofrezano sve :)
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,543
Pital sam zato jel mi se čini da je dosta fino odrađeno u prvom prohodu i da nema potrebe za drugi. No ti vjerojatno bolje vidiš uživo jel treba još jedan prohod.
Takav princip nije loš jer bolje poravna površinu. :(clap):
 

Najnoviji postovi

Na vrh