• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Mislim da je razlog drugog prohoda jer je tu trebal nekak kultura kojoj je potrebna veca dubina od ovoga a kod njega je ova laka freza pa ona u drugom tragu ide jos dublje :)
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
o ja ovako kao i ivan ako moram 2 put frezat idem po pola da mi ne bi dosli opet tockovi po istom jer tu malo dublje bude i ako je vlaznije onda iskolaca( na kocke) i izgleda ruzno a i ovako ako gdje nije dobro sastavljeno bude pofrezano sve :)


to je to, imao si iste probleme kao i ja.......


a tu je pripremano za krumpir, pa je potrebno da bude finija obrada, i da bude dublje obrađeno.......zato sam išao 2 puta


inače, ako pripremam za ratarske kulture, onda prođem samo jednom u 3 sporoj, a na snimku sam išao u 1 sporoj......
 

new1234

Član
Tu od
22 Tra 2014
Poruka
72
Kako ti se traktor nosi sa frezom dali se kvari sta?Koliko godišnje pofrezas sa tim traktorom?
 

ivanz

Aktivni član
Tu od
29 Pro 2010
Poruka
4,485
taj traktor neradi nešto puno 300-400 sati godišnje, a neznam koliko točno pofrezam, možda 4-5 jutara, al su sve mali komadi pa idem naprijed-nazad......ili ako pripremam za ratarske kulture sa frezom, onda napravim i preko 10 jutara s frezom, ostalo tanjuračom, ili sjetvospremačem......
 

MARIETO88

Član
Tu od
22 Lis 2013
Poruka
349
Dns sam dobio ponudu za svoju frezu od susjeda, pa cu je vjerovatno prodati. Sad me samo zanima koliku frezu mogu pogoniti s 55ks, 180,200 cm?
 

SonnYYY

Aktivni član
Tu od
15 Lis 2012
Poruka
425
Dns sam dobio ponudu za svoju frezu od susjeda, pa cu je vjerovatno prodati. Sad me samo zanima koliku frezu mogu pogoniti s 55ks, 180,200 cm?

Ovisi kakvu mislis uzet ? Može biti da će ti biti dovoljno 160cm, a ako uzmeš neku laganu onda možeš i 200cm čak i više.
 

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
180 ti je vrh, pogotovo ako uzmeš neku kvalitetniju frezu koja je teža, i ako imaš teže zemlje, mi na 64 ks imamo 180 pa mu nekad puna kapa u tvrdoj zemlji
 

iwanho

Iskusan lik
Tu od
30 Lis 2008
Poruka
8,504
Upravo tako. Zavisi o vrsti freze te za kaj i na koji način buš ju trebal.
 

SavoI94

Član
Tu od
27 Tra 2013
Poruka
284
Imam dilemu pri kupovini freze.
Dali uzet Gramip AT-30 ili IMT koja ima zubcanike umjesto lancanika?
I koja bih bila idealna sirine za 45ks zemlja je pretezno ilovaca.
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,217
65 ks i at30-180 i čak zna zapjevati,zato potrazi neku manju...kak kolega veli 160
 

danek

Aktivni član
Tu od
18 Pro 2008
Poruka
1,000
to je onda kilavih 65 konja,at 30 200 se bez problema tera na max dubini,a i na traktoru postoje brzine pa ideš sporije ako treba.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
Da stvarno,slabi neki konjici,neuhranjeni.:D:
Ovu moju je teral 65ks,a ona je AT30 230cm.
 

nino6110

Aktivni član
Tu od
19 Srp 2014
Poruka
1,499
U zagorskoj ilovaci.
Ne kazem ja da je on fuckal pod njom,ali se je hrabro boril.Sve je bilo dobro dok je bilo suho,ali kad je bilo mokro kak ove godine onda je bilo drzi gace.Pogotovo na jednom komadu,tak mu nije nikad bilo tesko otkako je kod nas.
Pripremili smo njivu za kukuruz sad na proljece i taman bili gotovi i spremali se ici sijati,kad je iznenada pala ploha da se nije tjedan dana moglo na njivu.Dodemo mi za tjedan dana-beton zivi!
I kaj sad?Kaci frezu i vozi,to je bila strahota ziva nikak se nije usitnilo jer je bilo zivo blato a traktor je cijelo vrijeme mrcal ko krava u najnizoj brzini.
 

Najnoviji postovi

Na vrh