• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,253
To je mene sram po selu peljati hahaha :icon_fU:
Na godinu te nebu sram po selu prositi nekoga da ti pofreza kad makina pusti dušu, a tam u drugoj temi si pisal da ni za vaser pumpu nemaš?

Tino stvarno pretjeruješ s komentarima i nedaš si ništa dokazati ni poslušati starijeg i iskusnijeg od sebe, a kad proradi vaspitna palica odmah ideš plakat mami pod skute, tam na fejs.
Posluhni ponekad starijeg od sebe, nisu baš svi bedaki. Sečam se tvojih komentara kad si došel na forum da to radiš samo kad japa nevidi, a i on je stareši čovek i neče ti loše, siguran sam u to.
 

MUHA

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
15 Stu 2009
Poruka
29,253
Tvoje šale ima več na dvije stranice, o komentarima na Tubeu nebum jer s tim nemam ništa, ali jako puno govore o tebi, a tak si mlad .......
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
@stjepan , ja sam zaboravio koliki je prenosni odnos na tvojoj frezi između kardana i rotora , znači ukupni konačni odnos
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,217
Evo opet počinjemo sve ispočetka,ja delam kak morem pa makar se traktor mučil jer drugačije nejde....
Velim,niko od vas me nezna uživo pa mi nemrete ni suditi,svi vele ko me god upozna uživo da sam drukčiji
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
@tino , ovo nije FB ili slična stranica i ne zanima nas kakav si ti u živo ili bilo kako drugo , pričamo o frezama i nemoj da ''prljaš'' temu
Ako misliš da ti neko daje pogrešan savjet jednostavno nemoj da ga usvajaš i to je to
 

Tino

Dobro znana faca
Tu od
23 Svi 2012
Poruka
3,217
Evo opet ja ispadam kriv,,,pa nemojte počinjat pa neču ni ja...komentirajte kak sam pofrezo i gotovo.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
@stjepan , ja sam zaboravio koliki je prenosni odnos na tvojoj frezi između kardana i rotora
Savoris , 540ok kardana,240ok rotor freze.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,085
A imaš li možda informacija (pošto pretpostavljam da si pri samogradnji se malo raspitivao) od ostalih freza koliki su prenosni odnosi u njih ?
Gramip recimo ili ove ''lake'' IMT
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,995
Imal sam Howard HR20, 230 cm. Koliko se sječam, najsporija od 4 brzine je bila 135, pa valjda 170. Na 135 je bila stalno.
U brazdi je išlo i na 540E, dok je na celini na mjestima motor zgubil skoro 800 okretaja.
Traktor daje ~60...65ks na kardanu, i na momente mu je ta freza bila preveliki teret (zato je i prodana).
Čisto za usporedbu ... jer Tinin 533 je na raketni pogon prema ovom mojem jadu...
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Ja sam jučer frezal komad od 2 Ha, za 2,5 sati sam ga završil, Brzina oko 4,2 km/h dubina oko 10 cm, al nikad ne vrtim frezu brže od 500 okr/min kardana.
 

stjepan168

Aktivni član
Tu od
6 Ožu 2013
Poruka
974
Tino jel bi s ovim isel kroz selo?Salim se malo.
[YT]http://www.youtube.com/watch?v=PHK0glsV8ik[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Plemeniti

Dobro znana faca
Tu od
16 Pro 2008
Poruka
1,728
Jel to na susjedovoj kuruzi sprobavas? :(giggle):

mora da ju je na plitko posadil pa sad ti to poprvljas,,,
 

KAWASAKI

Novi član
Tu od
31 Ožu 2013
Poruka
20
Pukao mi je lanac na frezi Yanmar,

Zna li netko gdje nabaviti spojnicu?

Freza je rsz 1301e yanmar

Lanac:
vanjska debljina 24.5mm
ovo gdje je spojen= 17.7mm
debljina unutarnjih spojnica je 3.8mm
debljina vanjskih 3.2mm
svaka karika je duga 37mm
ovi krugovi gdje je spojen, vanjski promjer 14mm, a unutarnji 6
 

Prilozi

  • fotografija 1(5).jpg
    fotografija 1(5).jpg
    40.4 KB · Pregleda: 102

luka009

Aktivni član
Tu od
22 Ožu 2013
Poruka
1,322
Ja sam kupio u Novoj Gradišci, trgovina gdje prodaju sjeme, gnojivo, ulja i sl. za poljoprivredu.
 

Najnoviji postovi

Na vrh