• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

zetor7245

Član
Tu od
5 Ruj 2009
Poruka
174
neki dan sam koristio ovu krone frezu, teska je dobro
img20140510120119.jpg
 

jopo mtk

Član
Tu od
11 Svi 2013
Poruka
67
na staroj imt frezi mjenjat lanac i cuje se nesto kao da klapa lanac i kako znat koliko je nategnut lanac
 

Hele

Dobro znana faca
Tu od
6 Sij 2013
Poruka
1,962
Na novoj gramip at20 frezi mi je nakon prvog koristenja slinilo ulje na serafu poklopca lanca. Ne seraf koji drzi poklopac vec kao onaj na vrhu kroz koji se toci ulje samo sta je ovaj bocno.Da li je to normalno i baca visak van ili da pritegnem taj seraf/cep?
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
Nema tu šta bacati ulje van jer nema pritiska. Od rada ulje se ugrijalao,razrjedilo i šaraf možda nema dihtung te je procurilo. Pogledaj dali ima dihtung i malo pritegni.
 

vica

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2013
Poruka
3,400
na imt frezi ti najverovatnije labav lanac cim se cuje. otprilike se dotegne spaner. ja ga obicno dotegnem do kraja pa otpustim 2-3 navoja. bitno je da neudara u deklove a nesme biti zategnut previse jer puca
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Frezanje plastenika
[YT]www.youtube.com/watch?v=4DnUFKT-Ryw[/YT]
[YT]www.youtube.com/watch?v=L_gfxSrZ_nI[/YT]
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
jura, digni malo desnu ruku na hidrauliku da freza ravno ide, onda ti nebu delala onaj kanal kod svakog prohoda...
zakaj niste uzeli 180 frezu za unića? bez forblema ju tjera, a pokriva cijeli trag
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
jura, digni malo desnu ruku na hidrauliku da freza ravno ide, onda ti nebu delala onaj kanal kod svakog prohoda...
zakaj niste uzeli 180 frezu za unića? bez forblema ju tjera, a pokriva cijeli trag

Imam istu frezu kakvu i ti imaš. Noži su se potrošili i ne pokrivaju se. Ova freza je od prijatelja. Dobra je jer ima po 6 noža po nosaču i ide dosta duboko jer noževi nisu orginalni za tu frezu( malo su preveliki). Ovaj kanal ostaje jer je poklopac freze svinuti i ne ravna lijepo. Na prvom videu se vidi da kad stojim na poklopcu lijepo ravna.


Frezano je u 2 prolaza. Nakon prvog prolaza je polijano sa 4 cisterne vode. Nakon 2 dana je ponovo pofrezano.
 

Steyr 01

Član
Tu od
25 Kol 2012
Poruka
654
Kod freza puno ovisi kud ide skija, ako jedna ide točno po tragu kotača, a druga po rahlom, ta koja ide po rahlome uvjek ide dublje, isto je tako kad se spajaju prohodi, ona strana koja ide po obrađenom, tj. pofrezanom ide dublje od one strane koja ide po tvrdome. To je teško podesiti.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Skije su skroz podignute tak da freza uvijek ide duboko. Jednom sam premijest bolcnu na donjoj polugi u onu rupu gdje ima 10cm hoda gore dole. Za frezanje se pokazalo jako dobro rješenje jer freza ljepše poravna zemlju.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

ibosilj

Aktivni član
Tu od
26 Pro 2012
Poruka
1,056
Jura, vec si potrosil nozeve na ortolanki?
Moji su jos super a prefrezala strava kolko toga.
 

jurica0301

Član
Tu od
4 Kol 2012
Poruka
149
Da, i to već drugi set noževa. Prvi su izdržali 6 godina, a drugi 5. Drugi set je naručeni iz italije orginal za tu frezu ali su se brže trošili nego prvi. Sad vec skoro 2 godine koristim ovu od prijatelja. Ovaj mjesec idu novi noževi. Imam ponudu komplet za 1200kn. Novi su 37kn komad, a treba ih 44. Stim da ove još moraš čekati dok dođu iz italije.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Freza na remontu. Pošao unutarnji ležaj. Sad imam problem ne postoji kihavac niti mjesto gdje bi se mogao staviti a meštar inzistira da se mora ugraditi. Imam dva slijepa šarafa (ključ 19) vide se na slici gdje bi se moglo izbušiti za tu namjenu. Ako netko ima sličnu molim da javi.

http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/674/yxP8zu.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/661/l3Vp42.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/536/Q6hZCu.jpg
http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600q90/912/KPoaTA.jpg
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Evo kolega .....
 

Prilozi

  • 1.jpg
    1.jpg
    64.6 KB · Pregleda: 256
  • 2.jpg
    2.jpg
    75 KB · Pregleda: 352
  • 3.jpg
    3.jpg
    42.4 KB · Pregleda: 232
  • 5.jpg
    5.jpg
    66.2 KB · Pregleda: 285

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Uredu, slaže se i u mene je to do sada postavljeno kao donja strana. Kod tebe postoji neki oklop koji je pričvršćen onim (slijepim) šarafima. Ne vidim da li ima kod tebe jedan šaraf na donjoj strani gdje je osovina kroz koji se može ulijevati ili ispuštati ulje? Nije mi jasno radi čega je tamo.
Zvao sam njihova servisera i poslao mu slike. On mi je rekao da se lager donji mora otvoriti, skinuti ona zaštita da ulje prolazi kroz njega. Gornji se podmaziva masti pa se otvori najmanje s jedne strane. Predložio je da se onaj poklopac koji se skida na diferencijalu montira za jednu rupu prema nazad tako da čep na poklopcu bude poviše sredine kao razina ulja a na drugom koji je na vrhu se ulje ulijeva. Na taj čep na koji se ulijeva traži da se stavi kihavac pod obvezno kao odzračnik radi temperature ulja inače će izbiti na semeringu. Svi lagere i semeringe sam promijenio, zadihtao i sad se mora ići u probu. Štelovao sam zupčanike da nema lufta. Tamo gdje izlaze osovine i stoje semerinzi našli smo ostataka trave. S tim rješenjem nisam zadovoljan. Ali do sada je super služila. Ovo se podrazumjeva kao redovni remont.
 

zgzac

Dobro znana faca
Tu od
3 Kol 2012
Poruka
2,735
Ima dollje seraf za ispustanje ulja !! Ako treba poslikam ti !!?
 

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Da to može biti za ispuštanje ulja. Ali kako će ispustiti ulje iz diferencijala. Mora proći kroz lager. Sva špena će ostati u diferencijalu i lageru. Kod mene lager nije uopće bio otvoren imao je zaštitu. Taj šaraf nije najniža točka a trebao bi biti.
 

seba993

Član
Tu od
25 Pro 2013
Poruka
36
Koliko za ova stroja

Koliko vredita ova 2 stroja? Freza je proizvajača Rau od 165 širine i riper je na fedre širine 140cm sam 30cm proširenja na obje strane.


 

Najnoviji postovi

Na vrh