• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Pa neznam baš da bi rusu ovo bio preveliki zalogaj ako pričamo o nekoj normalnoj pripremi , a ono što ne orem nije mi teško dva puta preletiti , to su male parcele u pitanju.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Kazem da je ova sto sam ja imo znala udaviti motor 70 konja sa gasom od 2000 obrt. samo tako,,bez obzira ovu sa slika bi ja uzeo u svakom slucaju pa ako ide ide ako ne onda sasjeko na 2-2.2m zavisno kako bi rotor, odnosno raspored nosaca nozeva pokazo gdje treba da se sijece i napravis prikljucak da valja, jer ova od 2,6m po mom misljenju bez nekih 100 konja "nece da moze"
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Savo ovakava je i u mene freza samo manja, 2.1 m i ima spiralni valjak. težina nekih 650 Kg, još kad se nahvata zemlje dođeš do 900 kg. Samo opet računaj na nove noževe to će te koštati oko 600 Km.
 

FeLiXxX

Aktivni član
Tu od
6 Pro 2010
Poruka
1,037
Ma nisu nozevi problem 60 komada nozeva ga izadju manje od 400 km jos ako kupi u termometalu direktno dobije jos jeftinije. I ja mislim da ce mu bit teska za radit jer ja svoju kad zakacim za rakovicu 65 ks pjeva pod njim al bukvalno. Punu dubinu bi mogo frezat sa njim samo u 2 prolaza i to 1 sporom. Radio sam sa njom jesenas pripremu sa njom za jecam nekih 5-6 cm odozgo i pjevala je lijepo i dimila. To nije to jednostavno i nikad i ne kopcam frezu za njeg jer znam da ne ide. A ovi sto kaze Adis mozes skartit mada je malo teze ja mislim u odnosu na Rd posto se osovina okrece pa mora i to bit precizno kolko tolko

Sent from my HTC Desire 610 using Tapatalk
 

Bosonoga

Član
Tu od
30 Ožu 2010
Poruka
469
Getriba ima 4 brzine tako da bi to rus vjerovatno pogonio. Za pripremu za sjetvu pšenice, kukuruza išlo bi sigurno. E sad za duboko frezanje nešto nisam siguran
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,751
Same, 3 cilindra turbo, 3 litre, 70ks. 64ks na kardanu.
 

zeljko kz

Dobro znana faca
Tu od
10 Kol 2012
Poruka
6,955
Neznam kako je kod Save ali meni je MTZ bil jači na kardanu nego MF 88 ks radili smo sa RD jedino me mogel MF 105 ks malo ostavljati ali nije bil puno bržiji . MTZ-a je bilo teško zagušiti ja ga baš i ne volim ali motor je strašno jak .
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,751
Motor možda i nije, ali freza svakak je bila.

No danas traktori od 100ks imaju oko 3 litre...pa možda to i nije baš tak slab motor.
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ajde Savo kupuj to pa da vidimo,odnosno da ne nagadjmo ko corava koka zrno,jeli moze ili ne moze ruja da je tjera.
 

savoris

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
14 Pro 2007
Poruka
12,076
Ajde Savo kupuj to pa da vidimo,odnosno da ne nagadjmo ko corava koka zrno,jeli moze ili ne moze ruja da je tjera.

Pozajmiš 500e i dobiješ autorska prava da posmatraš testno frezanje :icon_rofl:
 

gogo

Aktivni član
Tu od
10 Lis 2012
Poruka
4,211
U ovom slučaju kad rotobrana nema paker valjak,ni stražnju dasku za ravnanje,freza bi mogla napraviti ljepši posao,ali rotobrana ide dublje. Jel freza AT 20 ili AT 30?
Konja imaš dosta...
 

Pozitron

Član
Tu od
20 Lip 2011
Poruka
154
U ovom slučaju kad rotobrana nema paker valjak,ni stražnju dasku za ravnanje,freza bi mogla napraviti ljepši posao, ali rotobrana ide dublje. Jel freza AT 20 ili AT 30?
Konja imaš dosta...

Možda ide dublje od neke lagane freze, ali ako je freza "kak se spada" ide sigurno dublje od rotobrane i napravi bolji posao. Provjereno
 

cayman

Član
Tu od
16 Pro 2013
Poruka
45
je9qa03.jpg

eKTtVc9.jpg

Ufxteh4.jpg

eMVmd8X.jpg


Maschio Silva 160 sa bočnim posmakom
 
Na vrh