• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske FREZE

Ekonomist

Aktivni član
Tu od
24 Srp 2012
Poruka
516
Ino ti je super. Iz iskustva govorim. Čestitke i neka te dobro služe.

Poslano sa mog ONEPLUS A5010 koristeći Tapatalk
 

NEWHOLLAND

Iskusan lik
Tu od
15 Srp 2010
Poruka
5,444
Isto kao i kod nas, 180 cm je nekih 130€ skuplji, zasto njega nisi uzeo? Ja sam nedavno uzeo 130 zbog specificne potrebe i nisam pogrijesio. Odlican stroj.
 

Miladin

Dobro znana faca
Tu od
7 Sij 2011
Poruka
1,253
Sa mulčerom radim samo papriku u plasteniku tako da mi je dovoljan 160 da uhvati dva reda paprike na jednoj foliji a uzeo sam pomični da mogu što bliže prići najlonu.
 

nik96

Član
Tu od
28 Srp 2015
Poruka
173
Koju frezu bi preporučili za cca 4 ha zemlje s tim da je u planu povećanje, zemlja je srednje težine u lošijim godinama i teška za traktor 60-70ks ili bi bilo bolje neke lakše rotobrane ?
 

Marko355

Iskusan lik
Premium
Tu od
16 Lip 2008
Poruka
5,570
Za ratarstvo rotodrljaca, a za povrtlarstvo freza.

Poslano sa mog FIG-LX1 koristeći Tapatalk
 

ZJ

Super Moderator
Osoblje foruma
Tu od
22 Lip 2007
Poruka
27,683
Koju frezu bi preporučili za cca 4 ha zemlje s tim da je u planu povećanje, zemlja je srednje težine u lošijim godinama i teška za traktor 60-70ks ili bi bilo bolje neke lakše rotobrane ?
Rabljeni Howard HA 205, s brzinama. Teško da nekaj bolje postoji :)
 

alenvw

Član
Tu od
6 Pro 2009
Poruka
422
Pozdrav kupio sam imt frezu 619 koja je stajala sigurnih 25 godina probao sam ju i nema luftova radi dobro i tiho sad me zanima kakva ulja idu u nju i gdje ili ima tko kakav manual ili uputstva za nju
 

mikisha

Novi član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
2
Malo sam nov u temi traktorskih freza pa me interesuje nekoliko činjenica vezanih za njih.
Naime, do sad sam se bavio ovčarstvom a okušao bi se u povrtlarstvu.
Interesantan mi je uzgoj paradajza, paprike itd. na otvorenom polju.
U tom kontekstu sam zainteresovan za kupovinu traktorske freze i kakve bi savete mogao da dobijem od Vas iz te struke.
Da napomenem da za obradu zemlje koristim IMT 542.
Da li kupovati novo (gledajući na subvenciju) ili polovno i našta treba obratiti pažnju?

Hvala svima :icon_pray::icon_pray::icon_pray:
 

mikisha

Novi član
Tu od
29 Ruj 2015
Poruka
2
Ali je pitanje šta novo?
Deljanin, FPM...
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

krki

Aktivni član
Tu od
1 Sij 2007
Poruka
911
gledam si kupiti neku frezu 2m ili 1,8m radnog zahvata uži izbor je sa njuškala u messisu neka indijska i horvat navodno njemačka ili panex agm cijene su cca 12000kn

koja se preporucuje imali ko iskustava s istima
 

bhorv

Dobro znana faca
Premium
Tu od
26 Ruj 2008
Poruka
2,653
@Krki..kolega i ja sam bio u dilemi, prije tri godine..kupio sam Howard 1,80 za 11000kn. Do danas nisam i neću požaliti, onda sam imao 50KS traktor i išlo je ali sporije, danas imam 80 KS, i napravim površinu duplo brže nego roto brana širine 2,5 m. Sve je kvalitetno napravljeno na njoj, noževi iako su stariji, za 3 godine nisam primjetio da su se imalo istrošili.Godišnje isfrezam 10 jutara. Moja preporuka Howard, iza toga Maschio..naravno rabljeno..ovo sve što si naveo je Kina..lijepo i dobro je dok je novo..ali kvaliteta ??.
 

Najnoviji postovi

Na vrh