• Poštovani posjetitelju, za korištenje svih mogućnosti koje Poljoprivredni Forum omogućuje, predlažemo ti da se registriraš. Besplatno je i tvoja privatnost je potpuno zaštićena. Registracija ti omogućuje pristup svim kategorijama i temama, mogućnost pristupa privicima u postovima (slike, video, tutorijali, uputstva itd), pristup malom oglasniku, direktnu komunikaciju s članovima putem privatnih poruka, automatsko praćenje tema od interesa i još mnogo toga. Veselimo se tvojoj prijavi! ❤️

Traktorske gume

tibor88

Aktivni član
Tu od
3 Ruj 2007
Poruka
2,397
nisi rekao najbitniju stvar, dali je traktor dupljak?

ako je, pogledaj si na ovoj tablici koja dimenzija se moze zamijeniti s kojom drugom da ostane ista ili priblizna visina gume:

http://www.tribatyre.com/?id=131

ima nesto i ovdje:

http://www.bkt-tires.com/bkt_tyre_replacement.html


tablica za pretvaranje radialnih u metricke dimenzije:

http://www.petestirestore.com/blog/Standard-to-Metric-Farm-Tire-Size-Conversion-Chart-bp11.html

ako traktor nije dupljak, onda ti je svejedno. mozes staviti bilo koju gumu, glavno da pase na felgu..
 

Tomislav

Član
Tu od
9 Sij 2007
Poruka
610
Dali se isplati uzimati druge felge za gume nove 14.9 28 umjesto postojećih starih 16.9 30 ,mislim zbog razlike u cijeni guma?
 

Alfada Jadarko

Dobro znana faca
Tu od
6 Velj 2011
Poruka
1,004
Dali se isplati uzimati druge felge za gume nove 14.9 28 umjesto postojećih starih 16.9 30 ,mislim zbog razlike u cijeni guma?

mislim da ti se to ne isplati raditi, u biti ovisi na koji traktror i šta misliš s njim raditi ali mogu ti reći da razlika u povlačenju traktora između 16,9 i 14,9 x 28 je ogromna, sa 14 - naisticama pod pravim teretom dolazi do kopanja i zakopavanja dok sa 16 ima puno veći grip i ode, nema kopanja i zakopavanja,
 

oficir

Dobro znana faca
Tu od
23 Velj 2013
Poruka
7,051
Računaj da nebuš našel ispod 2700kn po komadu srednju kvalitetu dijagonalki.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
ovako u potraznji sam za gumama i tak sam trazio ponude i dobio jednu zanimljivu iz osijeka radi se o gumama ALLIANCE FarmPro(Premim brand !) naravno radijalne zanimaju me vasa iskustva ako ih neko i naravno ima unaprijed hvala
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
Ja takve imam na mom vocaru 10,5 r 18 radialne, ali im je ripna nekako zbijena,pa kad je malo vlazno nema nikakav grip,ali onako su prilicno kvalitetne.
 

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
gle meni treba dimezija 16,9 38" a vjerujem i da je to do modela budem ih ponovo pitaokoji je to model pa cu si pogledat na internetu
 

Adis90

Član
Tu od
3 Tra 2010
Poruka
691
To je bas velika dimenezija guma,jeli to za nesto preko 100 konja,a vjerovatno je kao sto kazes do modela i oblika ripne i za sta su namjenjene.
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

massey595

Član
Tu od
28 Stu 2012
Poruka
822
to ti je za fiata 90-90 mislim da su ove kaj mi on nudi model farm pro II gledam po netu dosta dobra guma
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

Banijac 82

Član
Tu od
1 Sij 2012
Poruka
342
takvu istu dimenziju i marku guma je kupio jedan moj prijatelj stavio na mf ima sužen gazni dio i šara nije prevelika, pogledaj mitasove tu su sa cijenom isto a po meni su bolje ja sam kupio prije 30dana ima slika gume u temi mf seria 61xx
 
Posljednje uređivanje od moderatora:

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
cuo sam da u garesnici u "gumari" ima jeftinih guma za traktore,inace rade protektirane za aute pa neznam dali je isto i za traktore pa ako ima tko iz garesnice da to malo ispita nebi skodilo!
 

ŠANANA

Dobro znana faca
Tu od
23 Sij 2008
Poruka
12,804
Nisam ni znao da u Garešnici ima kakva proizvodnaj guma. Znam da ima kod V. Gorice proizvodnja protektiranih auto-terenskih guma
 

starter

Član
Tu od
17 Ruj 2012
Poruka
193
ima pokraj AH servisa,vozio sam tamo par puta sluzbeni kombi na servis i konj nisam pitao ni jedanput za gume!
 

Najnoviji postovi

Na vrh